Як встановити Windows 10 на ноутбук від HP (на прикладі серії HP Pavilion)

Доброго здоров'я!

Начебто установка ОС Windows 10 завжди відбувається по одній "схемою" ... Однак, на кожному пристрої є свої "зовсім невеликі" нюанси (які іноді можуть поставити в глухий кут).

Ось, власне, не так давно попросили встановити ОС Windows 10 на новий ноутбук HP Pavilion (на AMD Ryzen). Все б нічого, але він "наполегливо" не дозволяв користувачеві увійти в BIOS або відкрити завантажувальний меню ...

Як виявилося, в наслідку - в BIOS була включена опція швидкого завантаження, і кнопку ESC (на HP ця кнопка за замовчуванням відкриває сервісне меню) потрібно було затискати ще до того моменту, як буде натиснута кнопка включення.

В іншому, начебто ніяких сюрпризів, але про всяк випадок накидав коротку інструкцію (раптом хтось зіткнеться з чимось схожим!). ?

*

Поетапна установка Windows 10 на HP-ноутбук

? КРОК 1

І так , для початку нам потрібно якийсь образ ISO з ОС Windows 10. Особисто я порекомендував би вам завантажити офіційну версію з сайту Microsoft (навіщо зайві "пригоди потім?). Про те, як це зробити - див. Статтю по посиланню нижче .

? На допомогу!

Як завантажити ISO-образ з ОС Windows 10 [офіційно і легально]

*

Далі цей образ ISO потрібно правильно записати на флешку / зовнішній диск. На цьому питанні теж не зупиняюся, тому що це вже було неодноразово розібрано в моїх статтях раніше (див. пару посилань нижче).

? На допомогу!

1) Як створити завантажувальну флешку Windows 10 під UEFI або BIOS в Rufus (нова 3.x версія) [Важливо! Для нових ноутбуків вибирайте варіант під UEFI]

2) Як зробити завантажувальним зовнішній диск USB-HDD (без повного форматування і втрати даних)

Створення завантажувальної флешки

*

? КРОК 2

Тепер можна підключити завантажувальний флешку до USB-порту (бажано 3.0, які позначаються синім кольором - так швидше).

А далі затисніть  клавішу ESC  і тільки потім натисніть кнопку включення ноутбука (або часто натискайте її відразу після включення - але цей варіант може не спрацювати, якщо включена швидке завантаження).

У сервісному меню потрібно відкрити розділ завантаження (або BOOT , в моєму випадку - це клавіша F9).

Якщо на екрані у вас ніяких меню не з'явилося - ознайомтеся з заміткою ? про вхід в BIOS на ноутбуках HP (у деяких старих моделей можуть бути деякі нюанси).

? На допомогу!

Як зайти в BIOS / UEFI на ноутбуках HP

Виклик BOOT меню

Після, в завантажувальному меню потрібно вибрати нашу флешку / диск і натиснути Enter (зазвичай, якщо на диску ноутбука не встановлено ОС, а до USB-порту підключена тільки одна флешка - вибирається вона автоматично).

Примітка: в моєму випадку був використаний мульти-завантажувальний диск з декількома ОС (і саме тому з'явилося меню з вибором версії Windows. У вашому випадку - його може не бути).

Вибір версії ОС для установки

*

? КРОК 3

Потім, через хвилину-другу, перед вами має з'явитися вікно з вибором мови. За замовчуванням, в більшості випадків система вибирає російську - і тому можна відразу ж натиснути "Далі ..." .

Початок установки Windows 10

У наступному вікні натисніть по кнопці "Встановити"  (в центрі).

Встановити!

Режим установки рекомендую поставити  "Вибірковий"  - це дозволить вам вручну вказати диск під систему (та й "розбити" його на 2-3 розділу, якщо це необхідно).

Вибіркова установка!

В наступному кроці слід вибрати диск під систему. Якщо ви не збираєтеся його ділити - можна відразу ж вказати накопичувач і натиснути кнопку "Далі"   (для тих, хто хоче розбити диск на 2 частини - після вибору накопичувача натисніть на "Створити" і вкажіть розмір розділу під ОС).

Вибір диска під установку ОС

Далі слід дочекатися, поки файли будуть скопійовані, і комп'ютер піде на перезавантаження. У цей момент рекомендую відключити  від USB-порту  завантажувальний накопичувач (флешку / диск) , щоб після перезавантаження - з неї ще раз не запустилася установка ОС ...

Файли були скопійовані на жорсткий диск

*

? КРОК 4

Після, запуститься процес підготовки і налаштування пристрою. Потрібно буде послідовно відповісти на кілька запитань, які допоможуть настроїти роботу ОС під вас ...

йде підготовка

Для початку - мова йде про вибір регіону. Рекомендую вказувати Росію (країну проживання). Це потрібно, щоб ОС змогла правильно визначити мову, розкладку і ряд функцій, які будуть використовуватися в подальшому.

Вибір регіону - Росія

В одному з кроків ОС запропонує підключити ноутбук до інтернету - тимчасово рекомендую пропустити цей крок (інакше Windows може почати завантаження оновлень, що негативно позначиться на часі установки).

поки пропустити

Ім'я облікового запису можна вказати будь-яке. Однак, порекомендував би його поставити на латиниці і без різних дефісів, точок тощо. Знаків. Чому?

Так просто в подальшому користуватися деякими програмами можуть працювати некоректно, якщо в імені облікового запису буде кирилиця або якісь значки ...

Хто використовувати цей комп'ютер

Що стосується питання стеження і конфіденційності: то тут вирішуйте самі, що залишити, що відключити ... ? У плані подальшої роботи з ОС - цей крок майже ніяк не позначається ...

прийняти

*

? КРОК 5

Тепер пару слів про те, що робити , як тільки з'явився робочий стіл ...

Для початку натисніть Win + i - має відкритися вікно з параметрами Windows 10. У розділі "Система / дисплей"  встановіть дозвіл і масштабування так, щоб з пристроєм було максимально комфортно працювати.

Примітка: просто якщо цього не зробити - то на деяких ноутбуках все дуже дрібне і очі швидко втомлюються ...

Дисплей - вибір дозволу і масштабування

Далі клікніть по значку мережі і ? підключіться до Wi-Fi (або розшарити інтернет з телефону / або так, як у вас це зазвичай відбувається ... ?).

Дивимося доступні Wi-Fi мережі

3) Після, зайдіть на сайт HP в розділ драйверів (посилання привожу на всякий випадок ... ?).

Рекомендую клікнути по меню "Дозволити визначити HP ваш продукт"  - в результаті сервіс вам запропонує встановити невелику утиліту, яка і підбере, і оновить всі необхідні драйвера.

Примітка: ті драйвера, що встановила ОС Windows 10, - далеко не завжди коректно працюють (і не дають користуватися всіма доступними функціями від виробника). 

Дозвольте HP визначити ваш продукт

На цьому, в общем-то, і все!

*

Критика і доповнення - вітаються!

Успіхів!

?