Як визначити шрифт на зображенні, зображенні (в т.ч. розпізнавання російського шрифту)

Добрий день.

В офісній роботі іноді потрібно написати якийсь текст таким же шрифтом, який був використаний в документі. Добре, якщо він є в електронному варіанті, а якщо тільки в паперовому? Ось іноді і доводиться визначати шрифт по скані (картинці).

Втім, причини дізнатися шрифт можуть бути і інші: ви побачили красиву напис і хочете створити щось подібне; вам потрібно виправити (підправити) якусь підпис під картинкою (так, щоб вона не вирізнялася з-поміж іншого тексту) і т.д.

Загалом, як би там не було, в цій статті запропоную кілька варіантів як це можна зробити. Відразу зазначу, що якщо на зображенні відображений якийсь унікальний шрифт (який ніде раніше не використовувалася, тобто дизайнер його створив самостійно) - то знайти його не вдасться (хоча, швидше за все, ви зможете підібрати щось схоже).

Гаразд, ближче до теми ...

? Доповнення!

Якщо у вас є тільки картинка на папері (роздрукований документ), то для початку роботи вам необхідно перевести її в електронну версію (відсканувати). Зробити зараз це можна за допомогою звичайного смартфона на Андроїд.

*

Розпізнавання шрифту на зображенні

Варіант 1: за допомогою ABBY Fine Reader

Якщо хтось не чув про таку програму як ABBY Fine Reader - то коротко скажу, що вона призначена для розпізнавання тексту з картинок, PDF-файлів, сканів і ін. (Тобто на вході - у вас звичайний графічний файл; на виході - програма видає вам текст, який можна перенести в Word).

? Офіційний сайт ABBY Fine Reader -  //www.abbyy.com/ru-ru/download/finereader/

Так ось, Fine Reader за замовчуванням при розпізнаванні тексту не змінює шрифт ! Тобто, при процесі розпізнаванні шрифт тексту буде обраний той, який відображений у вас на графічному файлі (фото, ілюстрації та ін.).

Покажу на прикладі, як це працює ...

1) Установку і запуск програми я опускаю (вони стандартні і ніяких складнощів виникнути не повинно). Далі потрібно натиснути по меню "Файл / Відкрити PDF або зображення" і вказати картинку / фото, на якому знаходиться потрібний текст ...

Відкрити PDF або зображення

2) Розпізнавання картинки за замовчуванням відбувається автоматично (примітка: зліва відображається вихідна картинка - справа результати розпізнавання).

Загалом, коли програма закінчить свою роботу - залишиться тільки клікнути в потрібну ділянку отриманого тексту, і ви побачите його шрифт. Як приклад нижче я завантажив скріншот сторінки свого сайту, Fine Reader видав шрифт Georgia (правильно!).

Шрифт Georgia (Скріншот ABBY Fine Reader)

Перевірити це досить просто - перейти в браузер, відкрити будь-яку сторінку сайту ocomp.info і подивитися вихідний код документа (на скрині нижче показано, як це виглядає в Chrome).

Перевірка, що Georgia

В якості ще одного прикладу взяв фото розвороту книги "Війна і Мир". Шрифт - Times New Roman.

Times New Roman - скріншот з ABBY Fine Reader

Зручно? Цілком! Я думаю, що цей спосіб - один з найбільш ефективних (особливо, якщо мова стосується російськомовного тексту).

Примітка: якщо на розпізнається фото / зображенні буде використовуватися рідкісний шрифт (якого немає в вашій системі) - Fine Reader підбере автоматично найсхожіший з тих, що є.

*

Варіант 2: за допомогою онлайн сервісів

Онлайн-сервіси зручні насамперед тим, що ви відразу ж можете приступити до роботи (нічого не встановлюючи і не налаштовуючи). З іншого боку, їх функціональність і ефективність - досить низька (по крайней мере, для роботи з ними потрібно мати куди якісніше зображення, ніж для того ж Fine Reader).

Втім, є і перевага: вони можуть визначити шрифт навіть в тому випадку, якщо у вас його немає на ПК. Нижче наводжу кілька посилань:

  1. //www.myfonts.com/WhatTheFont (сервіс для авто-розпізнавання шрифту. Зазвичай завжди рекомендує платні версії шрифтів, в той час як вони майже не відрізняються від звичайних ...);
  2. //www.fontspring.com/matcherator (аналогічний сервіс);
  3. //www.whatfontis.com/ (аналог попередніх, правда працює через раз, але все-таки ...);
  4. //www.xfont.ru/russian (багата колекція російських шрифтів);
  5. //fontstorage.com/ru/ (І ще одна ... Тут зібрано понад 1000 різноманітних шрифтів! ?).

Робота з вищенаведеними сервісами будується або в ручному варіанті (коли ви самі підбираєте шрифт, порівнюючи його з оригіналом), або в авто-варіанті (коли сервіс по схожості підбере вам колекцію шрифтів).

Розгляну роботу в одному з сервісів -  myfonts.com  (він перший в моєму міні списку). Після переходу на сайт - вам потрібно завантажити зображення і вибрати область тексту на ньому (див. Крок 1 і 2 на скріншоті нижче).

Завантаження картинки і вибір текстової області

Далі перед вами з'явиться список шрифтів: з нього можете вибрати той, який найбільш схожий на ваш (зазвичай, перший в списку той, що потрібен).

Ну і чим Impact MT відрізняється від Impact ... (результати роботи)

Зазначу, що англомовні сервіси не дуже добре працюють з російським текстом (часто замість конкретного шрифту підбираються якісь крякозабри).

Примітка: також зверніть увагу, що платні шрифти (які вам будуть пропонувати купити на різних сервісах) часто майже не відрізняються від безкоштовних, тих, що вже встановлені у вашій системі.

*

На цьому поки все.

Успіхів!