Як відкрити файли HEIC в Windows (або конвертувати їх в JPG)

Питання від користувача

Добрий день.

Допоможіть мені з однією проблемою. Мій iPad від Apple знімає фото в формат HEIС, але Windows 10 його не відчиняє (система не підтримує). Підкажіть, як мені конвертувати цей формат в звичайний JPEG і відкривати його на комп'ютері / ТВ.

Заздалегідь дякую.

Добрий день.

Так, продукція від компанії Apple з недавніх пір за замовчуванням тепер робить фото в форматі HEIF, і через це нерідко виникають певні складнощі ...

Втім, вдавшись до ряду утиліт - вдається цей момент досить швидко виправити, і різницю між JPEG і HEIC знову перестаєш помічати ... ?

*

«Розбирання» з HEIC і HEIF

Основна суть про формат HEIF

HEIF - це спец. формат для стиснення зображень (аналог HEVC / H.265). Основне його перевага перед JPEG - більшість фото в HEIF займають приблизно в 2 рази менше місця, при такій же якості!

HEIC - це формат контейнера, який зберігає файл, закодований HEVC / H.265.

Тобто на такий же обсяг пам'яті (скажімо в 64 ГБ) - можна вмістити приблизно в 2 рази більше фотографій, ніж в JPEG (за порівнянної якості)! *

* Примітка!

Розмір фото в HEIC залежить від композиції конкретного кадру - чим більше різних дрібних елементів на знімку, тим більше розмір фото. При самому "поганому" варіанті для HEIC - його розмір буде дорівнює фото в JPEG.

Зрозуміло, завдяки такій економії - можна не так активно використовувати хмарні диски (все-таки, фото в пам'яті телефону набагато швидше і зручніше піддавати обробці ...).

? Також варто відзначити, що крім більш ефективного стиснення, фото в HEIF має кілька переваг перед JPG:

 1. є підтримка прозорості, як у GIF або PNG;
 2. є підтримка 16-бітного кольору (у JPG - тільки 8);
 3. в файлі HEIC можна вмістити кілька окремих зображень, що нерідко потрібна для створення так званих "живих фото";
 4. в HEIC зберігається історія змін зображення, до якої можна відкотити згодом знімок. Наприклад, ви обрізали частина знімка, а потім вирішили повернути все назад - будь ласка! З JPG такий трюк НЕ провернути ...

*

Чим і як відкрити HEIC фото в Windows

Варіант 1: підручні засоби ?

Мабуть, найбільш простим, швидким і безпечним способом перегляду HEIC-фото (на будь-яких версіях Windows) - буде їх завантаження на Яндекс-диск / Google Drive (див. Скрін нижче ?).

? На допомогу!

Де дістати хмарний диск: кращі сервіси

Ці хмарні диски автоматично відобразять "картинку". З неї, до речі, можна зробити скріншот і зберегти до себе на HDD. Чим не найпростіший спосіб конвертації? ?

Фото в форматі HEIC було завантажено на Google Диск

Якщо говорити про переглядач (програмах для перегляду фото) - то в цьому плані виділяється:

 • Irfan View - невелика утиліта, яка полегшує перегляд фото і відеофайлів (підтримує декількох сотень графічних форматів). Для повноцінної роботи з HEIC потрібна "проапгрейденная" версія;
 • Apowersoft Photo Viewer - цей переглядач "всеїдний" і працює з HEIC прямо з "коробки" (правда, в моєму випадку приблизно 20% HEIC він відкрив як "прозорі" ...).

Apowersoft Photo Viewer - головне вікно програми

*

Варіант 2: розширення для Windows

Розширення для зображень HEIF - це спец. додаток для ОС Windows 10. Після установки оного, ви зможете відкривати файли в форматі HEIF просто як звичайні фотографії (через додаток "Фото", вбудоване в Windows 10).

Розширення для зображень HEIF

Примітка: це додаток у свій час було безкоштовним, потім стало платним, тепер ось знову безкоштовне ... ?

Якщо що - на поточний момент воно знову "подається" як безкоштовне, саме тому і включив його в огляд ...

Додаток "Фото" - в ОС Windows 10

*

Варіант 3: «прокачування» провідника

CopyTrans HEIC (посилання на офіц. Сайт) - спец. програма, що вбудовуються в вашу ОС Windows і дає повну свободу над форматами HEIF / HEIC:

 • можна переглядати HEIC в провіднику і ін. програмах Windows;
 • є можливість конвертації HEIC в JPG просто одним помахом мишки по потрібному файлу;
 • можливість друку фото (прямо з HEIC без конвертації їх в щось більш "зручне");
 • можливість вставки HEIC файлів в Word, Excel, Paint та ін. офісні додатки.

Windows 10 - до установки і після

*

Варіант 4: використовуємо спец. конвертер

iMazing HEIC Converter (посилання на офіційний сайт) - ця програма-конвертер, призначена для швидкого пакетного перетворення великої кількості HEIC файлів в JPG.

Інтерфейс програми дуже простий: все, що від вас буде потрібно - це додати список файлів, вибрати формат для стиснення і натиснути кнопку "Convert" (див. Приклад нижче).

iMazing HEIC Converter - головне вікно програми

*

Варіант 5: використовуємо онлайн-сервіси

Зараз стали популярні різні онлайн-сервіси для швидкого конвертування з HEIC в JPG. Кілька з них (які перевірив на собі ?) наводжу нижче:

 • HeicToJPG (посилання на сайт);
 • Freetoolonline (посилання на сайт);
 • Конвертер HEIC в JPG (посилання на сайт).

Користуватися вкрай просто: потрібно завантажити своє фото в HEIC, натиснути кнопку конвертації, а потім з сайту скачати вже JPG. Зручно ?!

Примітка: зрозуміло, з особистими фотографіями будьте акуратніше. Все-таки, сервіси не несуть ніякої відповідальності перед вами ...

HEIC to JPG - скрін з сайту

*

На сім поки все ...

Додатки по темі вітаються.

Вдалої роботи!

?