Як дізнатися реальний обсяг флешки і відновити її працездатність (китайські підробки на 120, 240, 500-1000 ГБ)

Питання від потерпілого ...

Доброго дня.

Купив флешку в китайському магазині AliExpress (обіцяли за ~ 700 руб. 500 ГБ). Флешка через пару тижнів прийшла, вставив її в USB-порт і подивився властивості в моєму комп'ютері: насправді 500 ГБ. Зрадів!

Але радість була не довгою. Після того, як я скопіював на неї 3-4 фільму - з'явилася помилка запису. Пробую форматувати - не форматуються. Що робити, чи можна її відновити? Став сумніватися в якості такої продукції, може і флешка яка підроблена, що думаєте?

Доброго часу доби!

Взагалі, моя особиста думка: нормальний товар не може дешевше, ніж в середньому по ринку, і дешевше ніж його собівартість.

Якщо торкаємося флешки, то за ці гроші можна купити флешку на 4-16 ГБ, залежно від виробника і інтерфейсу. І сам факт того, що за таку невелику ціну пропонують досить дорогий товар - вже повинен був насторожити ... ☝

Але як би там не було, і таку флешку можна повернути до нормальної працездатності, звичайно, тільки обсяг її буде не 500 ГБ, а багато менше ...

Розповім про все по порядку.

? На допомогу!

Інструкція по визначенню реальної швидкості роботи флешки

*

Визначення обсягу флешки

Пару слів про осередки пам'яті і контролері

Будь-яка флешка складається з осередків пам'яті (власне, куди і записуються дані) і контролера (ця "штука" пов'язує осередки пам'яті і дозволяє працювати з ними).

Зрозуміло, що якщо осередків пам'яті під флешці на обсяг в 8 ГБ - то більше 8 ГБ на флешки не запишеш (це просто фізично не можна зробити). Але що відповідає за показується обсяг у властивостях флешки і за її роботу? Контролер ! ☝

Контролери часто роблять універсальними, відразу на певну серію флешок. А потім його прошивають потрібним чином, під конкретний обсяг флешки.

Але є хитрі ділки, які перепрошивати контролер так, як їм потрібно - і флешка у властивостях у Вас починає показувати 500 ГБ або 1000 ГБ (за фактом же осередків пам'яті буде на все ті ж 8 ГБ). Відчуваєте, де заритий "собака"? ?

Власне, нечесні на руку продавці / виробники можуть перепрошити флешку під потрібний їм обсяг і продавати її. А як вона буде працювати, коли будуть заповнені ті 8 ГБ - їм все одно!

Та й обман розкривається, як правило, не відразу: багато користувачів заповнюють обсяг поступово (та й не всі зрозуміють, що до чого - з'явилася якась помилка ... Ну вони часто з'являються ?).

*

Діагностика флеш-накопичувача: визначення реального обсягу осередків пам'яті

Для цієї роботи нам знадобитися спец. утиліта ? ...

? H2testw

Сайт: //www.heise.de/download/product/h2testw-50539

Утиліта від німецьких програмістів. Дуже проста, не потребує встановлення.

Основне призначення: сканування флешки на її реальний фізичний обсяг пам'яті. Допоможе швидко і точно визначити реальний стан вашого накопичувача: обсяг, швидкість роботи. Наведу нижче тестування однієї такої "супер" флешки на 120 ГБ.

І так, нижче покажу спочатку властивості  піддослідної флешки (так буде зрозуміліше, про що йдеться).

Примітка : скопіюйте всі важливі дані з цієї флешки, в процесі її відновлення, всі поточні дані з неї будуть видалені.

Флешка на 120 ГБ

Далі необхідно завантажити та запустити утиліту H2testw , і:

 1. перемкнути мову в утиліті на англійську (мені здається, так зручніше ?);
 2. вибрати носій - то пак нашу флешку (кнопка Select Target);
 3. натиснути кнопку "Write + Verify", і терпляче дочекатися закінчення тесту (який може йти і кілька годин, все залежить від швидкості роботи флешки і її обсягу).

початок сканування

Результати сканування я виділив спеціально:

 1. Writing: реальна швидкість запису на флешку (2,82 MByte / s);
 2. Verifying: реальна швидкість читання з флешки (12,4 MByte / s);
 3. 14,8 GByte OK: реальний розмір флешки, тобто ~ 15 ГБ. До речі, скопіюйте або запам'ятайте число секторів - 31068072 ( виділено на скріншоті нижче, у вас буде своє число! Воно буде потрібно для відновлення флешки).

Реальна швидкість читання, записи і реальний обсяг флешки

До речі, якщо з вашої флешкою все в порядку, то ви побачите не червону смужку внизу вікна утиліти, а зелену і буде написано "Test finished without errors" (в перекладі на російську "Тестування завершено без помилок"). Приклад нижче ? ...

Тест пройдено нормально, помилок не знайдено

*

Лікування та відновлення флешки

Для форматування накопичувача і відновлення його реального обсягу - нам знадобитися ще одна утиліта: MyDiskFix.

? MyDiskFix

Англомовна версія: //www.usbdev.ru/files/mydiskfix/

(Що цікаво - утиліта китайського виробництва)

MyDiskFix - безкоштовна утиліта, призначена для низькорівневого форматування збійних флешок. Здатна реанімувати носії, і привести їх у робочий стан. З її допомогою можна відновити реальний обсяг флешки.

Тепер розглянемо, як відформатувати флешку в утиліті  MyDiskFix і відновити її роботу, і її реальний обсяг.

І так, спочатку запускаємо утиліту, і вводимо наступні параметри:

 1. вказуємо носій (нашу флешку), графа Choose Device ;
 2. ставимо метод форматування в Low-Level (низькорівневе);
 3. вказуємо наше кількість робочих секторів (графа Sectors ), яке ми отримали з утиліти H2testw (див. попередній скріншот);
 4. і натискаємо кнопку Start Format (див. скріншот нижче);
 5. примітка: якщо у вас буде китайська версія утиліти MyDiskFix - то орієнтуйтеся по розташуванню модулів в англійській, всі функції в китайській розташовані в тих же місцях!

  Налаштування утиліти MyDiskFix

Після того, як утиліта MyDiskFix отформатирует флешку, ви побачите повідомлення від Windows, що знайдений новий носій без файлової системи, і пропозиція відформатувати його (див. Наведений скріншот нижче).

Форматування флешки в Windows

Можна самостійно зайти в "Мій комп'ютер" вибрати флешку і відформатувати її стандартним чином. До речі, зверніть увагу, що обсяг флешки буде реальний, тобто 14,5 ГБ (а не ~ 120 як раніше)!

Флешка відновлена, реальний обсяг флешки 14,5 ГБ

Тепер флешка повинна нормально працювати. ?

*

PS 

Якщо подібним чином флешку відновити не вдалося, спробуйте знайти під контролер флешки (дізнавшись попередньо ідентифікатори VID і PID) спеціальну утиліту і відформатуйте їй носій. Взагалі, ця тема досить велика і її я розкрив в одній зі своїх статей (посилання наводжу нижче).

? На допомогу!

Відновлення флешки: визначення контролера і прошивка накопичувача - см. Покрокову інструкцію

*

На цьому все, всім холодної голови при виборі та купівлі товарів.

Успіхів!

?

Перша публікація: 23.06.2017

Коригування: 03.01.2020