Як підключити зовнішній мікрофон до ноутбука або ПК: кілька способів

Питання від користувача

Добрий день.

Підкажіть, як підключити до ПК і налаштувати зовнішній конденсаторний мікрофон (поетапно).

Ніяк не виходить отримати звук з нього, хоча начебто я все зробила правильно: підключила до рожевого аудіо-виходу, в настройках звуку Windows все виставила на макс. гучність - і нічого ...

PS Про всяк випадок перевірила мікрофон на іншому ПК - там все працює. На обох пристроях Windows 10, оновлені, на віруси систему перевіряла.

З повагою, Наталія...

Добрий день.

Взагалі, схожі питання мені вже кілька разів також задавали і в коментарях (наприклад, в статті про підключення навушників з мікрофоном до ПК). Щоб розставити всі крапки на "І" - розглянемо процес з різних сторін, і найбільш докладно!

І так ...

? До речі!

На ноутбуках є вбудований мікрофон і його можна також включити і задіяти для своїх потреб (багато користувачів навіть не знають про це ...).

*

Підключення і настройка зовнішнього мікрофона в Windows

Варіант 1: класичний спосіб

КРОК 1

Для початку рекомендую дістати сам мікрофон і уважно оглянути його штекер: скільки на ньому контактів ?! Див. Фото нижче.

розпакування мікрофона

*

У класичного мікрофона на зарядному присутній 3 контакту (якщо у вас 4 - то це пристрій призначений для підключення до гарнітурних роз'єму. Такі роз'єми ставлять на багато сучасних ноутбуки / телефони).

Зверніть увагу на фото нижче: значки класичних аудіо-роз'ємів і гарнітурних - істотно відрізняються! Якщо у вас на пристрої гарнітурних роз'єм, а мікрофон класичний - то див. Варіант 2 нижче.

? На допомогу!

Один вхід для навушників і мікрофону в ноутбуці - як їх підключити

Гарнітурних і класичні роз'єми під мікрофон!

На ПК, зазвичай, завжди присутній (принаймні на задній стінці системного блоку) самий звичайний роз'єм під мікрофон (позначається рожевим кольором). Саме до нього і потрібно підключити мікрофон (зі штекером з 3-ма контактами)!

Куди підключити мікрофон

КРОК 2

Перевірте , чи у вас драйвера на аудіо-карту, мат. плату та ін. пристрої, чи нормально працюють ці пристрої (для початку хоча б просто зверніть увагу: чи присутній звук в колонках / навушниках?).

А взагалі, в ідеалі зайти ? в диспетчер пристроїв і переглянути список пристроїв у вкладках "Аудіовходи ...", "Звукові, ігрові та відеотехніка", "Відеоадаптери", "Інші пристрої" та ін. Не повинно бути пристроїв з жовтими знаками оклику !

? На допомогу!

1) Як встановити драйвер на звук. Пошук аудіо-драйверів (на прикладі Realtek).

2) Авто-оновлення драйверів за допомогою спец. утиліт.

Драйвер на відеокарту встановлений (зліва), драйвера немає (праворуч)

КРОК 3

Мікрофон підключений, драйвера встановлені - йдемо далі ... ?

Тепер потрібно відкрити налаштування звуку в Windows - для цього знадобиться диспетчер задач (поєднання клавіш: Ctrl + Alt + Del). У ньому потрібно натиснути по меню "Файл / нове завдання" і використовувати команду  mmsys.cpl . Див. Приклад нижче. ?

mmsys.cpl - налаштування звуку

Далі у вас має відкритися вікно "Звук" . У ньому потрібно перейти у вкладку "Запис" : тут будуть представлені всі реальні і віртуальні мікрофони, підключені до системи.

Зазвичай, зовнішній мікрофон позначається приблизно як "Мікрофон / Realtek (R) Audio"  - нам потрібно відкрити його властивості (якщо у вас багато пристроїв в цій вкладці, і ви не знаєте який з мікрофонів ви тільки що підключили - почніть з першого і перевірте їх все аналогічно наведеним нижче ...).

Запис - властивості

Далі відкрийте вкладку "Прослухати" , поставте галочку "Прослухати через цю автомагнітолу" і натисніть кнопку "Застосувати"  - тепер спробуйте що-небудь сказати в мікрофон. В ідеалі, ви з колонок / навушників повинні почати чути себе, все, що говорите в мікрофон.

Прослухати через цю автомагнітолу

Якщо цього не відбулося (тобто ви нічого не чуєте в колонках):

  • або не встановлений драйвер на аудіо-карту;
  • або були відкриті властивості не для цього мікрофона;
  • або мікрофон вимкнений або не справний (наприклад, у них часто перегинаються дроти біля штекера).

*

До речі , у властивостях мікрофона у вкладці "Рівні"  - можна відрегулювати його рівень гучності і посилення (якщо це потрібно). Зазвичай, при виставленні високого рівня гучності - мікрофон може почати шипіти (що ні їсти добре). Загалом, налаштовується це на практиці під конкретну модельку пристрої ...

гучність мікрофона

КРОК 4

Якщо у вас Windows 10 (решта цей крок можуть пропустити) необхідно дати дозвіл програмам на використання мікрофона (без цього ОС буде блокувати його!).

Робиться це в параметрах ОС: спочатку потрібно натиснути Win + i , перейти в розділ "Конфіденційність / дозволу додатків / мікрофон" і перемкнути повзунок в режим "Вкл." . Див. Скрін нижче. ?

Дозволяємо доступ до мікрофона

Після, включити мікрофон навпроти тих програм, яким ви довіряєте і якими будете користуватися: Skype, Microsoft Edge, Запис голосу і т.д.

Включена запис голосу

КРОК 5

Ну і останнє: запускаєте одне з тих додатків, в якому хотіли використовувати мікрофон (для початку рекомендую "Запис голосу" ).

запис голосу

Включаєте звукозапис і що-небудь говорите в мікрофон. Потім перевірте як записалася ваша мова, чи немає перешкод і шипіння.

В общем-то, якщо ви йшли крок за кроком і у вас ні на якому етапі не виникло помилок - все повинно працювати коректно!

Робота з програмою запис голосу

*

Варіант 2: через перехідник (якщо у вас гарнітурних роз'єм)

Якщо при покупці мікрофона ви не звернули увагу, що у вас на ноутбуці (наприклад) коштує гарнітурних роз'єм (тобто під штекер з 4-ю контактами, а на мікрофоні у вас 3) - так би мовити "не варто посипати голову попелом" ... ?

Гарнітурних і класичні роз'єми під мікрофон!

У продажу зараз є спец. перехідники, що дозволяють звичайний класичний мікрофон (і навушники / колонки) підключити до гарнітурних роз'єму. Див. Фото нижче. ?

? На допомогу!

Купити таку дрібноту можна в будь-якому комп'ютерному магазині (або замовити в Китаї).

Підключення мікрофона до гарнітурних роз'єму

В іншому , вся настройка буде проводитися аналогічно варіанту 1 (див. Вище в статті).

*

Варіант 3: через зовнішню звукову карту (якщо аудіо-роз'єм не працює)

Якщо у вас на ПК немає аудіо-карти, або через неї мікрофон можна підключити, або на вашому ноутбуці є тільки гарнітурних роз'єм - рішенням може стати міні USB-аудіо карта. Втім, її можна використовувати і замість перехідника, описаним у 2-му варіанті.

Представляє вона собою "звичайну флешку" у якої є два аудіо-роз'єму: під мікрофон і навушники / колонки. Підключити її можна до будь-якого ПК / ноутбуку, у якого є USB-порт.

У сучасних ОС Windows 7/8/10 - її налаштування відбувається автоматично, і буквально через 2-3 сек. після її вставки в USB-порт, вона готова до роботи!

Зовнішня аудіо USB-карта

? На допомогу!

Купити подібні міні USB-аудіо карти можна в китайських онлайн-магазинах

Мабуть, єдиний мінус: вона буде займати USB-порт, що на ноутбуках не завжди зручно. Рекомендую відразу ж в комплекті до неї замовляти USB-розгалужувач. ?

Аудіо-карта

Примітка: настройка і перевірка мікрофона в Windows - буде аналогічна варіанту 1, описаного вище в статті.

*

Варіант 4: використання Bluetooth-мікрофона

Багато сучасні мікрофони оснащуються Bluetooth-модулями і це дуже зручно (немає зайвих проводів, не потрібні перехідники, доп. Аудіо-карти і т.д.).

? На допомогу!

Налаштування Bluetooth на комп'ютері (ПК): підключення адаптера -> установка драйвера -> об'єднати пристрої

Зазвичай, підключення Bluetooth-мікрофона, навушників, гарнітури та ін. В сучасній ОС Windows 10 вкрай просте:

  • спочатку потрібно включити сам пристрій (наприклад мікрофон) і відкрити параметри ОС ( Win + i );
  • в розділі "Пристрої / Bluetooth" включити Bluetooth;
  • натиснути на кнопку "додати пристрій" .

Включення пристрою Bluetooth (Windows 10)

Далі Windows проведе сканування і виявлення поблизу-знаходяться пристроїв, доступних для підключення - вам же залишиться просто вибрати мікрофон з знайденого списку і погодитися на створення пари. ?

Вибір знайдених пристроїв для підключення

Більш детально процес підключення Bluetooth-пристроїв до ПК / ноутбуку (з можливими нюансами і помилками) розібраний в одній з моїх минулих статей (посилання на неї наведена нижче).

? На допомогу!

Поетапне підключення по Bluetooth бездротових навушників з мікрофоном до телефону і ПК / ноутбуку.

*

Додатки по темі вітаються!

Доброго здоров'я!

?