Як дізнатися яка у мене звукова карта (і чи є вона взагалі на комп'ютері)?

Питання від користувача

Добрий день.

Можливо моє запитання здасться безглуздим, і все ж, підкажіть, як дізнатися чи є у мене звукова карта? Я підключила колонки до комп'ютера, але звуку немає зовсім.

У мене ззаду системного блоку є три різних виходу: червоний, зелений і синій. У всі намагалася підключити колонки, але звук так і не з'явився. Що можна зробити?

Доброго дня.

Те, що у вас на комп'ютері є ці виходи (червоний, зелений, синій) вже говорить про те, що аудіо-карта повинна бути встановлена ​​(інша справа, чому немає звуку - тут ? причин може бути багато ...).

У цій статті розгляну кілька способів, як можна визначити модель встановленої аудіо-карти (якщо, вона, звичайно ж, є ✌) ...

*

Визначаємо модель звукової карти

Чи є аудіо-карта на комп'ютері

Для визначення наявності аудіо-карти - досить просто подивитися на виходи, які є на задній стінці комп'ютера. У переважній більшості випадків (це стандарт), звукові виходи позначені трьома кольорами, див. Рис. 1 (які Ви назвали):

 1. рожевий  - служить для підключення мікрофона;
 2. синій  - необхідний, щоб підключити пристрій відтворення звуку, скажімо, який-небудь програвач;
 3. зелений  - для підключення навушників і колонок.

Мал. 1. Стандартні виходи на звуковій карті

Якщо вони є, значить звукова карта встановлена ​​і нижче розглянемо питання визначення її точної моделі (інформація дуже потрібна для пошуку і установки драйверів, без яких звуку на ПК немає і не буде ...).

До речі, що стосується ноутбуків - то тут виходи часто вже не позначаються різними кольорами, але навпроти кожного намальована невелика тематична картинка (див. Рис. 2 - там показаний виходи для мікрофона і навушників).

Мал. 2. Роз'єми для підключення мікрофону і навушників (значить звукова карта в ноутбуку є)

Додам ще також, що на ноутбуках (особливо в останніх моделях) часто встановлюється гарнітурних роз'єм, який використовується відразу для підключення навушників з мікрофоном.

? На допомогу!

Більш докладно про гарнітурних і класичних аудіо-роз'єми, їх різниці - можете дізнатися тут ->

Мал. 3. гарнітурних роз'єм на ноутбуці

*

Спосіб №1: через диспетчер пристроїв

У диспетчері пристроїв Ви бачите все встановлене і підключення до комп'ютера / ноутбука залізяки (в тому числі і звукова карта, відеокарта, ТВ-тюнери і т.д.).

Щоб відкрити диспетчер пристроїв:

 1. затисніть одночасної кнопки Win + R   (має відкритися вікно "Виконати");
 2. введіть команду  devmgmt.msc (без лапок, крапок тощо., див. рис. 4);
 3. натисніть Enter.

Мал. 4. Відкриваємо диспетчер пристроїв / devmgmt.msc

Далі потрібно розкрити вкладку "Звукові, ігрові та відеотехніка"  - в ній і буде відображатися назва вашої звукової карти.

Приклад показаний на рис. 5 - звукова карта на ПК "Conexant SmartAudio HD" .

Примітка! Точна модель звукової карти не вказана, тому що карта інтегрована. Якби на ПК стояла дискретна карта - диспетчер б показав її точну модель.

Мал. 5. Звукові, ігрові та відеотехніка

До речі, знайти драйвер для аудіо-карти (це може бути потрібно і для уточнення її моделі) можна за допомогою ID-обладнання (у кожної залізяки він свій). Для цього необхідно відкрити властивості потрібного обладнання (див. Рис. 6).

Мал. 6. Властивості обладнання

Далі зайти у вкладку "Відомості", відкрити властивості "ВД обладнання" і скопіювати найдовшу рядок (див. Приклад нижче на рис. 7 ?).

Мал. 7. Рядок для пошуку драйвера

Потім цю строчку потрібно скопіювати в пошуковик: Google, Яндекс та ін. В результатах пошуку зможете знайти і модель вашого пристрою, і драйвера до нього.

? На допомогу!

Простий спосіб установки драйверів на ПК / ноутбук - див. Інструкцію ->

ДОПОВНЕННЯ

У диспетчері пристроїв у вкладці  "Звукові, ігрові та відеотехніка" може і не бути вашої звукової карти. У цьому випадку спробуйте відкрити вкладку "Інші пристрої" - в ній присутні пристрої, для яких не встановлені драйвера в системі (вони позначаються жовтими знаками оклику, див. Рис. 8).

Якщо ваш пристрій перебуває в цій вкладці, вам необхідно знайти і встановити для нього драйвер.

? Один з найпростіших способів знайти і оновити драйвера - скористатися спеціальними утилітами для авто-оновлення та установки.

Мал. 8. Інші пристрої

*

Спосіб №2: через спеціальні утиліти

Зараз досить-таки багато програм для перегляду характеристик залозок, підключених до ПК / ноутбуку.

І, до речі, скориставшись такими утилітами, можна зекономити свій час: вони швидко і легко покажуть вам все характеристики вашого обладнання, підкажуть де для нього знайти драйвера і ін. Посилання на такі утиліти даю нижче.

? На допомогу!

Кращі утиліти для перегляду характеристик комп'ютера (опис і посилання на офіц. Сайти для завантаження).

Одна з найзнаменитіших і зручних (на мій погляд) - це AIDA64 (раніше був Everest). Після запуску AIDA64, необхідно відкрити вкладку " Мультимедіа / HD Audio " .

Далі ви побачите назву вашої аудіо-карти (Conexant CX20751 / 2 - див. Приклад на рис. 9) і її властивості.

До речі , утиліта AIDA64 не безкоштовна, тому, якщо вона вам не підходить, можна скористатися і іншими аналогами.

Мал. 9. Властивості аудіо-карти

Наприклад, в утиліті ASTRA32 досить відкрити вкладку "Загальна інформація"  - і в підрозділі "Звук" ви знайдете інформацію про виробника вашої звукової карти і її модель (див. Рис. 10).

Мал. 10. ASTRA 32 - відомості про звуковому пристрої на ноутбуці

*

Що можна зробити, якщо немає «звуковухи»?

Якщо так вийшло, що у вас на комп'ютері не виявилося звукової карти, або вона згоріла (наприклад, при різкому стрибку електрики, удару блискавки та ін. Причин), а грошей на придбання і установку внутрішній карти немає - можу запропонувати задуматися про покупку і підключення зовнішньої невеликий  звуковий USB-карти .

Коштує вона дешево (1-2 $, якщо купувати в китайському магазині, ? наприклад, в AliExpress), багато місця не займе, можна підключити як ноутбуків, так і до персональних ПК.

? На допомогу! 

Китайські інтернет-магазини російською (де найдешевші товари)

І найголовніше, підключення та налаштування найпростіша - впорається навіть зовсім початківець користувач (чого не скажеш про підключення внутрішньої аудіо-карти).

Якщо у вас сучасна версія Windows (прим .: Windows 8/10) - то після вставки карти в USB-порт, система сама автоматично поставить драйвер і карта запрацює. Вам залишиться тільки насолоджуватися з'явилося звуком!

Мал. 11. Зовнішня аудіо USB-карта

Її переваги:

 1. досить якісний звук (навіть дешева карта забезпечує цілком прийнятну якість);
 2. компактний розмір, який можна порівняти зі звичайною флешкою;
 3. можна підключити практично до будь-якого пристрою, де є USB-порт;
 4. можна підключити мікрофон і навушники;
 5. дуже дешево (не засмутився, навіть, якщо не виправдає очікувань ?).

В общем-то, на мій погляд, відмінний тимчасовий варіант (а може і постійний), який не забере багато часу і коштів. Рекомендую спробувати.

*

Ну а на цьому поки все, всім удачі!

Додатки по темі завжди вітаються ...

?

Перша публікація: 09.10.2017

Коригування: 5.01.2020