Як дізнатися яка у мене звукова карта (і чи є вона взагалі на комп'ютері)?
Питання від користувача
Добрий день.
Можливо моє запитання здасться безглуздим, і все ж, підкажіть, як дізнатися чи є у мене звукова карта? Я підключила колонки до комп'ютера, але звуку немає зовсім.
У мене ззаду системного блоку є три різних виходу: червоний, зелений і синій. У всі намагалася підключити колонки, але звук так і не з'явився. Що можна зробити?
Доброго дня.
Те, що у вас на комп'ютері є ці виходи (червоний, зелений, синій) вже говорить про те, що аудіо-карта повинна бути встановлена (інша справа, чому немає звуку - тут ? причин може бути багато ...).
У цій статті розгляну кілька способів, як можна визначити модель встановленої аудіо-карти (якщо, вона, звичайно ж, є ✌) ...
*
Визначаємо модель звукової карти
Чи є аудіо-карта на комп'ютері
Для визначення наявності аудіо-карти - досить просто подивитися на виходи, які є на задній стінці комп'ютера. У переважній більшості випадків (це стандарт), звукові виходи позначені трьома кольорами, див. Рис. 1 (які Ви назвали):
- рожевий - служить для підключення мікрофона;
- синій - необхідний, щоб підключити пристрій відтворення звуку, скажімо, який-небудь програвач;
- зелений - для підключення навушників і колонок.
Мал. 1. Стандартні виходи на звуковій карті
Якщо вони є, значить звукова карта встановлена і нижче розглянемо питання визначення її точної моделі (інформація дуже потрібна для пошуку і установки драйверів, без яких звуку на ПК немає і не буде ...).
До речі, що стосується ноутбуків - то тут виходи часто вже не позначаються різними кольорами, але навпроти кожного намальована невелика тематична картинка (див. Рис. 2 - там показаний виходи для мікрофона і навушників).
Мал. 2. Роз'єми для підключення мікрофону і навушників (значить звукова карта в ноутбуку є)
Додам ще також, що на ноутбуках (особливо в останніх моделях) часто встановлюється гарнітурних роз'єм, який використовується відразу для підключення навушників з мікрофоном.
? На допомогу!
Більш докладно про гарнітурних і класичних аудіо-роз'єми, їх різниці - можете дізнатися тут ->
Мал. 3. гарнітурних роз'єм на ноутбуці
*
Спосіб №1: через диспетчер пристроїв
У диспетчері пристроїв Ви бачите все встановлене і підключення до комп'ютера / ноутбука залізяки (в тому числі і звукова карта, відеокарта, ТВ-тюнери і т.д.).
Щоб відкрити диспетчер пристроїв:
- затисніть одночасної кнопки Win + R (має відкритися вікно "Виконати");
- введіть команду devmgmt.msc (без лапок, крапок тощо., див. рис. 4);
- натисніть Enter.
Мал. 4. Відкриваємо диспетчер пристроїв / devmgmt.msc
Далі потрібно розкрити вкладку "Звукові, ігрові та відеотехніка" - в ній і буде відображатися назва вашої звукової карти.
Приклад показаний на рис. 5 - звукова карта на ПК "Conexant SmartAudio HD" .
Примітка! Точна модель звукової карти не вказана, тому що карта інтегрована. Якби на ПК стояла дискретна карта - диспетчер б показав її точну модель.
Мал. 5. Звукові, ігрові та відеотехніка
До речі, знайти драйвер для аудіо-карти (це може бути потрібно і для уточнення її моделі) можна за допомогою ID-обладнання (у кожної залізяки він свій). Для цього необхідно відкрити властивості потрібного обладнання (див. Рис. 6).
Мал. 6. Властивості обладнання
Далі зайти у вкладку "Відомості", відкрити властивості "ВД обладнання" і скопіювати найдовшу рядок (див. Приклад нижче на рис. 7 ?).
Мал. 7. Рядок для пошуку драйвера
Потім цю строчку потрібно скопіювати в пошуковик: Google, Яндекс та ін. В результатах пошуку зможете знайти і модель вашого пристрою, і драйвера до нього.
? На допомогу!
Простий спосіб установки драйверів на ПК / ноутбук - див. Інструкцію ->
ДОПОВНЕННЯ
У диспетчері пристроїв у вкладці "Звукові, ігрові та відеотехніка" може і не бути вашої звукової карти. У цьому випадку спробуйте відкрити вкладку "Інші пристрої" - в ній присутні пристрої, для яких не встановлені драйвера в системі (вони позначаються жовтими знаками оклику, див. Рис. 8).
Якщо ваш пристрій перебуває в цій вкладці, вам необхідно знайти і встановити для нього драйвер.
? Один з найпростіших способів знайти і оновити драйвера - скористатися спеціальними утилітами для авто-оновлення та установки.
Мал. 8. Інші пристрої
*
Спосіб №2: через спеціальні утиліти
Зараз досить-таки багато програм для перегляду характеристик залозок, підключених до ПК / ноутбуку.
І, до речі, скориставшись такими утилітами, можна зекономити свій час: вони швидко і легко покажуть вам все характеристики вашого обладнання, підкажуть де для нього знайти драйвера і ін. Посилання на такі утиліти даю нижче.
? На допомогу!
Кращі утиліти для перегляду характеристик комп'ютера (опис і посилання на офіц. Сайти для завантаження).
Одна з найзнаменитіших і зручних (на мій погляд) - це AIDA64 (раніше був Everest). Після запуску AIDA64, необхідно відкрити вкладку " Мультимедіа / HD Audio " .
Далі ви побачите назву вашої аудіо-карти (Conexant CX20751 / 2 - див. Приклад на рис. 9) і її властивості.
До речі , утиліта AIDA64 не безкоштовна, тому, якщо вона вам не підходить, можна скористатися і іншими аналогами.
Мал. 9. Властивості аудіо-карти
Наприклад, в утиліті ASTRA32 досить відкрити вкладку "Загальна інформація" - і в підрозділі "Звук" ви знайдете інформацію про виробника вашої звукової карти і її модель (див. Рис. 10).
Мал. 10. ASTRA 32 - відомості про звуковому пристрої на ноутбуці
*
Що можна зробити, якщо немає «звуковухи»?
Якщо так вийшло, що у вас на комп'ютері не виявилося звукової карти, або вона згоріла (наприклад, при різкому стрибку електрики, удару блискавки та ін. Причин), а грошей на придбання і установку внутрішній карти немає - можу запропонувати задуматися про покупку і підключення зовнішньої невеликий звуковий USB-карти .
Коштує вона дешево (1-2 $, якщо купувати в китайському магазині, ? наприклад, в AliExpress), багато місця не займе, можна підключити як ноутбуків, так і до персональних ПК.
? На допомогу!
Китайські інтернет-магазини російською (де найдешевші товари)
І найголовніше, підключення та налаштування найпростіша - впорається навіть зовсім початківець користувач (чого не скажеш про підключення внутрішньої аудіо-карти).
Якщо у вас сучасна версія Windows (прим .: Windows 8/10) - то після вставки карти в USB-порт, система сама автоматично поставить драйвер і карта запрацює. Вам залишиться тільки насолоджуватися з'явилося звуком!
Мал. 11. Зовнішня аудіо USB-карта
Її переваги:
- досить якісний звук (навіть дешева карта забезпечує цілком прийнятну якість);
- компактний розмір, який можна порівняти зі звичайною флешкою;
- можна підключити практично до будь-якого пристрою, де є USB-порт;
- можна підключити мікрофон і навушники;
- дуже дешево (не засмутився, навіть, якщо не виправдає очікувань ?).
В общем-то, на мій погляд, відмінний тимчасовий варіант (а може і постійний), який не забере багато часу і коштів. Рекомендую спробувати.
*
Ну а на цьому поки все, всім удачі!
Додатки по темі завжди вітаються ...
?
Перша публікація: 09.10.2017
Коригування: 5.01.2020