Як дізнатися відстань між містами: скільки кілометрів від одного міста до іншого, скільки годин їхати?

Всім доброго часу доби!

Не так давно на роботі довелося бути свідком суперечки двох друзів: мова йшла про далеку дроги, в яку збирався один з них. Найгостріший момент в суперечці - скільки їхати кілометрів з одного міста в інший, яка дорога коротше, і скільки на все про все годин на це піде.

Оскільки люди у віці - то про існування електронних карт з "розумним" прокладанням дороги і рекомендаціями по тому, як дістатися з точки А в точку Б - вони явно не чули ... І, щоб вгамувати шалені суперечки, підключившись до їхньої розмови, я не довго думаючи "побудував" їм такий маршрут і приблизно розповів як і що. Сказати, що вони були здивовані - значить нічого не сказати ☺.

Власне, так і народилася тема для цієї статті.

Визначення відстані між містами

На мій погляд, одні з найкращих карт - це сервіси Яндекс ( //yandex.ru/maps/ ) і Гугл ( //www.google.ru/maps/ ). По-перше, у цих сервісів на картах показані всі основні дороги, які маршрути по ним рухаються і ін. По-друге, можна легко і швидко прикинути відразу кілька варіантів руху. По-третє, у них велика аудиторія і кількість розробників. До того ж, при відкритті карт з цих сервісів - вони автоматично визначають ваше місце розташування (що дуже зручно використовувати в дорозі). В общем-то, саме в них я і покажу пару прикладів ...

Яндекс мапи

Сайт:  //yandex.ru/maps/

Після того, як перейдете на Яндекс-карти - сервіс автоматично повинен показати карту вашого міста, району тощо. - в загальному то місце, де ви знаходитеся. Тому, масштаб карти змініть за допомогою коліщатка мишки так, щоб було видно два міста: з якого ви виїжджаєте, і в який їсте. У своєму прикладі взяв два місто: Єкатеринбург і Воронеж.

Потім натисніть на кнопку "Маршрути" - в кутку має спливти невелике вікно з пропозицією вказати дві точки на карті: "A" - звідки хочете поїхати, і "B" - куди хочете приїхати.

Маршрути

Далі задаємо ці дві точки і сервіс практично моментально проведе фіолетову лінію - тобто дорогу з одного пункту в інший. У моєму прикладі відстань склало близько 1900 км. Приблизний час руху - 23 години 51 хв.

Важливо! До речі, зверніть увагу, що Яндекс-карти пропонує три варіанти маршрутів: для машини, для громадського транспорту, і для пішоходів (див. Стрілку 3 на скрині нижче). При прокладанні таких довгих маршрутів - орієнтуйтеся на перший варіант - маршрут для машини .

Скільки кілометрів між двома містами Єкатеринбург і Воронеж? Яндекс показує 1900 км!

Також зверніть увагу, що сервіс показує найоптимальнішу дорогу, яка не завжди підійде з тих чи інших обставин. Рекомендую прибрати галочку "В об'їзд пробок" (знаходиться на спливаючому меню, на якому показується відстань, см. Скрін нижче) - і ви побачите відразу ще 1-2 альтернативних дороги. До речі, зверніть увагу, що вони, зазвичай, довший (часом і не на одну сотню кілометрів).

2 основні дороги

G oogle-карти

Сайт:  //www.google.ru/maps/

Мушу зауважити, що в деяких випадках Гугл-карти показують більше інформації, ніж їх конкуренти. Тому, розумно, перевіряти відстань і напрямок руху відразу за двома сервісів (щоб нічого не випустити з уваги).

Після переходу на Google-карти - натисніть кнопку "Як дістатися" (див. Скріншот нижче).

Як дістатися (Гугл-карти)

Далі необхідно задати дві точки: першу - звідки їсте, другу - куди хочете приїхати ☺. Після цього, в лічені миті, сервіс запропонує вам кілька варіантів, найчастіше це:

  1. поїздка на машині: буде показаний найбільш короткий варіант дороги. У моєму випадку він склав тисячі вісімсот сімдесят одна км., Що близько доби їзди на автомобілі;
  2. на поїзді: буде вказано найближчий рейс, напрямок його руху, і скільки за часом це займе;
  3. на літаку (якщо такі рейси є): найшвидший варіант, щоб переміщатися на великі відстані. У моєму прикладі - час склало 2 ч. 20 хв.

На чому доїхати - літак, поїзд, машина

В общем-то, на мій погляд гарна підмога, щоб вивчити різні варіанти руху, відстань та ін. Моменти, перш, ніж відправлятися в далеку дорогу.

На сім все, всім удачі!