Як зробити скріншот вікна Windows, екрану гри або кадру з відео (зі стрілками та поясненнями)

Питання від користувача

Добрий день. Підкажіть з двома питаннями по воду скроневої ...

1) Хочу зробити скріншот вікна на ноутбуці в одній грі (ОС Windows 10): натискаю кнопку PrtScr, потім вставляю картинку в Paint - але на скріншоті нічого не видно, просто чорний екран з вікном. Як зробити скрін будь-якого вікна в Windows, щоб на ньому було все видно?

2) На цей скрін потрібно намалювати красиві стрілочки і пояснення, наприклад, такі ж як у вас в деяких статтях. Пробував через Photoshop - але це довго і нудно, якщо скріншотів буде багато. Як зробити це швидко?

Добридень!

Зараз щоб створити скріншот (навіть дуже гарний, зі стрілками і описом) - і робити-то нічого не потрібно, достатньо один раз встановити і налаштувати спец. програму, а потім використовувати 1-2 кнопки на клавіатурі. ?

Щоб повністю відповісти на подібні запитання користувачів, в статті покажу кілька простих і швидких способів створення скріншотів (в тому числі і в новій Windows 10), як з ігор, так і з будь-яких інших додатків (навіть якщо класичним способом через клавішу Print Screen - видно тільки чорний екран).

*

створення скриншота

Класичним способом (без доп. Софта)

Якщо скріншоти ви робите рідко - то встановлювати додаткові програми і щось там налаштовувати - немає сенсу.

Для цього на будь-якій клавіатурі комп'ютера (ноутбука) є спеціальна клавіша - ?  Print Screen (на ноутбуках вона пишеться в скороченому варіанті -  PrtScr ). Вона поміщає в буфер обміну все, що в даний момент знаходиться на екрані.

1) Щоб зняти (заскрініть) поточний стан екрану - просто натисніть цю кнопку Print Screen   (див. Фото клавіатури нижче ?).

Кнопка Print Screen на клавіатурі

2) Далі відкрийте  редактор MS Word або "малювалки" Paint   (це простий графічний редактор, який є у всіх сучасних версіях Windows).

Як відкрити Paint (універсальний спосіб)

У Windows 8, 10 - у деяких користувачів проблема з перебуванням ярлика, щоб запустити Paint . Щоб його відкрити, натисніть поєднання клавіш Win + R , потім в рядок "Відкрити" введіть mspaint і натисніть Enter (див. Скрін нижче).

Відкриваємо Paint - універсальний спосіб

3) В Paint натисніть "Буфер обміну / вставити"   або поєднання кнопок Ctrl + V . Власне, якщо Ви все правильно зробили - в Paint ви побачите свій знятий скріншот. Тепер залишилося тільки зберегти його ...

Вставки скрін в Paint з буфера обміну

4) Щоб зберегти натисніть "Файл / зберегти як" , потім виберіть формат (зазвичай JPG, як найоптимальніший і популярний) і збережіть файл. Власне, на цьому все! ?

Файл - зберегти як (Paint) / Клікабельно

Важливо!

Якщо у вас не працює клавіша Print Screen (і ви тому ніяк не можете зробити скріншот), рекомендую ознайомитися ось з цією заміткою.

*

Вікна Windows (зі стрілками і виділеннями)

Куди простіше пояснити іншій людині, що ви хочете показати на скріншоті або фото - якщо на ньому намалювати стрілку, або виділити місце, куди потрібно звернути увагу (особливо актуально для великих скроневої).

Щоб зробити швидко такий гарний скріншот - необхідний спеціальний софт. Зараз вже є десятки програм для створення скріншотів, в комплекті до яких йде вбудований редактор (власне, з його допомогою можна легко додати стрілки, написи, підрізати краю і т.д.).

? Примітка!

Взагалі, програм для створення скроневої - сотні. Але далеко не кожна з них "нормально" працює в нових версіях Windows 7, 8, 10. До того ж, частина програм не дозволяє робити скріни будь-яких вікон і додатків, запущених в Windows.

Одна з тих, яка "бачить все, і вся" - це GreenShot (після її використання - ніяких "чорних" екранів, замість скрін, не повинно бути!). 

GreenShot ?

Офіційний сайт: //getgreenshot.org/downloads/

Невелика, але потужна програма для створення скроневої. Відразу опишу її основні плюси:

 • вбудований графічний редактор : можна підрізати краю, зробити написи, виділити кружками або прямокутниками потрібні області, підрізати кінці, намалювати стрілки і т.д .;
 • автоматичне присвоєння імен файлів: імена за замовчуванням беруться з назви вікна програми. До речі, дуже зручна річ, коли ви робите безліч скріншотів;
 • можливість робити скріни як всього екрану , так і окремої його області;
 • настройка гарячих клавіш : програма буде висіти постійно в треї, і як тільки ви натиснете заповітне поєднання кнопок - отримаєте скріншот екрану. Дуже зручно!
 • коректно працює у всіх версіях Windows, в тому числі і в Windows 10 (для роботи програми необхідний Microsoft .NET Framework, хоча якщо у вас його не буде - програма запропонує завантажити).

Як зробити скрін вікна в GreenShot

Після установки і запуску програми, у вас в треї буде характерний значок -  . Клацніть по ньому і в меню оберіть "Capture Region" (це означає вибрати область на екрані, яку потрібно зняти, см. На фото нижче).

Створення скрін будь-якій частині вікна

Далі, затиснувши ліву кнопку мишки, виділяєте область, яку потрібно зняти (тобто додати в скрін). У своєму прикладі нижче - я зняв область головного вікна програвача "Winyl".

вибір області

Після того, як область буде обрана - вона автоматично відкриється в редакторі програми. Тепер ви можете, наприклад, додати стрілки, значки тощо.

А взагалі, ліворуч показані всі основні інструменти:

 •  - значок для перетягування обраних елементів на скрині (наприклад, якщо ви поставили не туди стрілку, ви можете її перенести в інше місце);
 •  - виділення прямокутної області;
 •  - виділення овальної області;
 •  - намалювати пряму лінію;
 •  - намалювати стрілку;
 •  - намалювати довільну лінію;
 •  - додати текстовий напис;
 •  - вставка діалогу (актуально, якщо у вас на скріншоті є який-небудь персонаж і ви хочете показати, що саме ця фраза належить йому);
 •  - лічильник (гурток з цифрою всередині: 1, 2, 3). Зручно позначати кроки, або куди і як натискати мишкою, в якій послідовності;
 •  - заливка жовтим кольором (прозорим) виділеної області;
 •  - розмити виділену область, щоб ніхто не міг розібрати або прочитати, що на ній відображено;
 •  - підрізати кордону скриншота (красивий розріз, як ніби картинку відірвали);
 •  - вирізати виділену область (решта буде видалено);
 •  - повернути картинку за годинниковою / проти годинникової стрілки;
 •  - змінити розмір скріншоту, наприклад, з 1024x768 зробити 800x600;

Щоб додати стрілку на скріншот, просто виберіть цей інструмент в редакторі (в колонці зліва) і поставте її в потрібне місце (див. На прикладі нижче ?).

Додавання стрілки на скріншот

Власне, після додавання всього, що потрібно, залишиться тільки зберегти скріншот: File / Save as ... ( Файл / Зберегти як ... ). Ваш гарний скрін - готовий (і ніяких чорних екранів)!

Примітка!

Щоб кожен раз не натискати на значок  в треї GreenShot - можна відкрити настройки програми і задати гарячі клавіші ( розділ General / Hotkeys ).

 • Capture Full Screen - зробити скрін всього екрану;
 • Capture Windows - зняти вбрання вікно;
 • Capture region - зняти обраний регіон;
 • Capture last region - зняти ту ж саму область, що і в попередньому скріншоті.

Налаштування гарячих клавіш

А взагалі, в програмі є російська мова, але він при установці автоматично не вибирають (доводитися його перемикати вручну).

*

екрану гри

Дуже багато користувачів, коли шукають як зробити скрін, розуміють під цим отримання картинки з будь-якої гри.

Взагалі, з багатьох ігор не вийде зробити скріншот класичним способом - для цього потрібні спец. утиліти. Одна з найпопулярніших і зручних - це Fraps (її і порекомендую!).

Fraps ?

Опис програми: //ocomp.info/programmi-dlya-zapisi-video-s-ekrana.html#Fraps

Популярна програма для любителів ігор. Дозволяє спостерігати за кількістю FPS (кількість кадрів в секунду) в будь-якій грі, робити скріншоти і знімати відео всього, що відбувається на екрані (в програмі використовується свій кодек, який не навантажує сильно ПК, і відео можна записати навіть на старому залозі).

В общем-то, незамінна річ для скріншотів в іграх!

Після установки і запуску програми, рекомендую налаштувати основні параметри.

Спочатку відкрийте вкладку FPS . Тут зверніть увагу на дві настройки:

 1. гаряча кнопка для показу / приховування FPS (в моєму прикладі нижче - це F12);
 2. кут, в якому будуть відображатися цифри: кількість кадрів в секунду.

Налаштування Fraps / FPS в грі

Далі відкрийте розділ Screenshots. Тут задайте наступне:

 1. папку, в яку будуть зберігатися скріни. У моєму випадку - це C: \ Fraps \ Screenshots ;
 2. кнопка для створення скроневої ( приклад нижче - це Page UP ).

Налаштування Fraps / скріншоти

Після настройки Fraps , потрібно запустити гру. За замовчуванням, в лівому верхньому кутку екрану ви побачите жовті цифри , які будуть постійно змінюватися (це FPS, і значить Fraps працює!).

Тепер досить натиснути кнопку Page UP (яку ми налаштували в попередньому кроці) та скріншот відправитися в нашу папку (до речі, жовті цифри при цьому характерно змигнуть).

Робимо скрін в грі / тиснемо Page Up

Власне, зайшовши в папку, яка була задана в налаштуваннях (за замовчуванням - це C: \ Fraps \ Screenshots), в ній ви знайдете всі зроблені скріни (тепер їх можна перезняти за допомогою GreenShot і накласти стрілки).

готові скріншоти

? Доповнення!

Як зробити скріншот в грі: 4 способи - див. Інструкцію.

*

Кадру з фільму (скрін екрану під час перегляду відео)

Якщо просто відкрити в якомусь програвачі відео та спробувати його заскрініть, натиснувши кнопку Print Screen, ви цілком можете побачити "чорний" екран, замість самого зображення, що показувалося в плеєрі.

В цьому випадку, можна поступити іншим способом:

 1. використовувати GreenShot (про цю програму - см. трохи вище в статті);
 2. використовувати програвач, в якому є функція створення скріншота. Один з таких - це ?  Gom Player .

Gom Player

Сайт: //www.gomlab.com/

Відмінний безкоштовний медіа-програвач, в арсеналі якого є всі основні кодеки - тобто для перегляду фільму вам не потрібно нічого додатково завантажувати і встановлювати.

Так само хочу відзначити в програмі велика кількість налаштувань (можна налаштувати під різні вимоги, під різне залізо), відмінний сучасний дизайн, зручна навігація і т.д.

А найголовніше (в рамках цієї статті) - є спеціальна кнопка внизу екрану  для швидкого створення скріншота поточного кадру ...

І так , запускаємо Gom Player, далі відкриваємо в ньому який-небудь фільм. Потім натискаємо кнопку   (або поєднання кнопок Ctrl + E ). Все - скріншот готовий! ?

Папка за замовчуванням, куди складаються скріни - відображається у верхній частині екрану (зазвичай, це - "C: \ Users \ Alex \ Documents \ GomPlayer \ Capture" , де Alex - ім'я вашого профілю в Windows).

Gom Player - створення скріншота

Зайшовши в папку " C: \ Users \ Alex \ Documents \ GomPlayer \ Capture"  - ви побачите все створені скріншоти. Підсумок: зручно, швидко і легко!

створені скріни

*

На цьому у мене все, вважаю, що питання створення скріншотів в Windows 10 був розібраний повністю. ?

За доповнення по темі - окрема подяка ...

Успіхів!

?

Перша публікація: 2.01.2017

Коригування: 5.01.2020