Як встановити максимальну частоту кадрів (FPS) в настройках NVIDIA і AMD (обмежуємо FPS)

Доброго часу!

Відносно недавно в налаштуваннях відеодрайверів від NVIDIA і AMD з'явилися опції для обмеження максимальної частоти кадрів (FPS). І мушу вам сказати, що ця опція може бути дуже корисною , наприклад:

  1. обмеживши FPS - можна знизити навантаження на відеокарту і ЦП, а значить зменшити їх нагрівання, шум від кулера та ін. (а це підвищить їх довговічність);
  2. вдається виправити спотворення зображення (воно може виникати в деяких іграх, особливо старих. Вертикальна синхронізація - не завжди допомагає вирішити це питання);
  3. якщо ви граєте на ноутбуці - то таке штучне обмеження допоможе заощадити заряд батареї (а значить пристрій пропрацює довше).

В общем-то, в наявності, що макс. ліміт в деяких випадках не тільки корисний, але навіть і необхідний! Нижче розгляну найпростіший спосіб встановити це обмеження FPS.

І так ...

? На допомогу!

До речі, у мене на блозі є ще кілька статей, пов'язаних з FPS. Думаю, в них ви теж зможете почерпнути для себе що-небудь корисне ! ?

1) Як підвищити FPS: способи від ігромана

2) Як дізнатися FPS в грі: від чого він залежить, яким повинен бути

*

Обмежуємо частоту кадрів / FPS 

nVidia

І так, спочатку необхідно натиснути правою кнопкою мишки по будь-якому вільному місцю робочого столу - і в меню вибрати опцію "Панель управління NVIDIA" . Див. Скрін нижче.

Якщо у вас немає посилання на панель управління драйвером NVIDIA - швидше за все у вас не встановлений відеодрайвер, см. Наведену нижче посилання.

? На допомогу!

Немає значка відеодрайвера Intel HD, nVidia або AMD Radeon в треї поряд з годинником і на робочому столі. Що робити ->

Як увійти в панель управління NVIDIA // GeForce

Далі потрібно зайти в розділ "Управління параметрами 3D" , вибрати розділ "Програмні налаштування"  і вказати потрібну гру (в якій ми встановимо потрібну кількість FPS).

Після, в списку налаштувань потрібно знайти рядок "Max Frame Rate"  - перевести цей параметр в режим "On" і вказати кількість FPS . У моєму прикладі встановлено 70 FPS (?).

Управління параметрами 3D - Max Frame Rate

До речі, якщо у вас англійська версія відеодрайвера - вам потрібно відкрити розділ "Manage 3D settings" (решта - аналогічно ...).

Manage 3D settings (англійська версія драйвера)

*

AMD 

З AMD відеокартами - все дещо складніше ... (багато різних версій драйверів з різними інтерфейсом і компонуванням налаштувань). Розгляну одну з найпопулярніших версій ...

? На допомогу!

Як увійти в налаштування відеодрайвера - шукаємо значок в панелі управління і робочому столі

І так, для початку необхідно відкрити настройки AMD і перейти в розділ "Ігри" . ?

Відкрити параметри AMD Radeon

Ігри - настройки AMD

Після відкрити розділ "глобальні настройки" (це означає, що введені настройки будуть діяти на всі запускаються ігри і ПО).

Глобальні налаштування

Далі потрібно знайти такий параметр, як "Управління частотою кадрів"  і зрушити повзунок в потрібну вам сторону. У моєму прикладі встановлена частота в 40 кадрів / сек.

Управління частотою кадрів - 40 кадр в сек.

Власне, залишилося зберегти настройки та перевірити як поведе себе відеокарта в іграх ... ?

До речі , нове березневе оновлення драйверів Adrenalin має дещо відмінний інтерфейс: тут потрібно перейти в розділ "Відеокарта" і включити опцію "Radeon Chill" (приклад нижче ?).

Radeon Chill - обмеження частоти кадрів для економії енергії

*

На сім поки все. Додатки по темі - завжди до речі!

Вдалих ігор!

?