Довгий текст в осередку Excel: як його приховати або вмістити по висоті? .. ✔

Добрий день.

Не знаю чому, але при роботі з Excel у багатьох не досвідчених користувачів виникає проблема з розміщенням довгого тексту: він або не вміщується по ширині (висоті), або "налазить" на інші осередки. В обох випадках виглядає це не дуже ... ?

Щоб вмістити текст і коректно його відформатувати - в общем-то, ніяких складних інструментів використовувати не потрібно: достатньо активувати функцію "перенесення за словами" . А далі просто підправити вирівнювання і ширину комірки.

Власне, нижче в замітці покажу як це досить легко можна зробити ...

Примітка:

1) скріни в статті з Excel 2019 (в Excel 2010, 2013, 2016 - всі дії виконуються аналогічно);

2) якщо у вас "глючить" Excel - можна користуватися також його аналогами: //ocomp.info/chem-zamenit-word-i-excel.html

*

Варіант 1

І так, наприклад в осередку  B3 (див. Скрін нижче) у нас розташований довгий текст (одне, два пропозиції). Найбільш простий спосіб "прибрати" цього рядка з виду: поставити курсор на осередок C3 (наступну після B3) і написати в ній будь-який символ, підійде навіть пробіл.

Зверніть увагу на скріншот нижче: справа показано, що рядок з осередку B3 була прихована, тому що в C3 з'явилося три одинички ...

Написання тексту в наступній комірці

До речі, щоб побачити повний текст, розташованої в B3 - досить навести на неї курсор і подивитися в рядок формул ...

Щоб побачити повний текст ...

Варіант 2

Другий спосіб - це вмістити текст в клітинку, розширивши при цьому висоту комірки (тобто осередок сама стане вище, і текст в ній можна буде прочитати цілком).

Робиться це не складно: спочатку потрібно вибрати нашу осередок з текстом ( B3 ), натиснути по ній правою кнопкою мишки і вибрати в меню "Формат ячеек" .

Формат ячеек (правий клік по осередку)

Після перейти у вкладку "Вирівнювання" і поставити галочку поруч з пунктом "Переносити за словами" .

Переносити за словами

Висота рядка з осередком стане такою, щоб у неї вмістився весь ваш текст (прим .: Excel сам її підбере виходячи з довжини тексту). Далі вам залишиться тільки підкоригувати ширину осередку ...

Що вийшло в результаті

варіант 3

Якщо ви не хочете, щоб висота рядків (осередків) змінювалася в більшу сторону - можна вдатися до іншого варіанту:

  • спочатку потрібно виділити кілька осередків по висоті (разом з нашим текстом B3 );
  • далі використовувати інструмент "Об'єднати комірки" .

Виділення декількох комірок

В результаті з'явиться одна велика осередок, яка займе відразу кілька рядків: в неї, зрозуміло, і впишеться наш текст ...

Зверніть увагу, що для коректного розміщення тексту в осередку необхідно використовувати інструмент "Перенести текст" (стрілка 2 на скрині нижче).

Текст вдало вписався в одну велику клітинку

варіант 4

У деяких випадках, повернувши тест на певний кут, можна вдало вписати його в таблицю. Щоб зробити це, достатньо в Excel в розділі "Головна" натиснути на значок . Приклад нижче.

Текст по вертикалі

PS

Як ще один варіант: можна замість тексту розмістити картинку (скріншот). У деяких випадках цей спосіб куди зручніше, ніж всі вищенаведені ...

*

На сьогодні поки все ... 

Вдалої роботи!

?