Як очистити пам'ять телефону Андроїд (5 простих і ефективних способів)

Доброго дня!

Пам'яті ніколи багато не буває! ?

Це твердження справедливо не тільки для комп'ютерів, але і для планшетів, телефонів і взагалі будь-яких інших пристроїв ...

Згодом, навіть якщо у вас не найдешевший апарат, обсяг вільної пам'яті може підійти до кінця. Ну а що, відео та фото на різних заходах, іграшки, музика та інші штуки "роблять" свою справу ...

У цій замітці приведу кілька простих, але досить ефективних способів очищення пам'яті (думаю, замітка може стане в нагоді всім не досвідченим користувачам Андроїд смартфонів, планшетів та ін.).

*

? На допомогу!

Аналоги Google Play Market або чим можна користуватися, якщо Плей Маркет не працює.

*

5 простих ефективних способів очищення пам'яті телефону

Аналіз зайнятого місця - шукаємо "винуватців"

Перше, з чого варто було б почати вирішення даного питання - це подивитися, які каталоги і файли займають найбільше пам'яті (як відомо: оптимізацію потрібно починати з того місця, де найбільше втрати).

В принципі, якщо у вас сучасна версія Андроїд - то зайшовши в настройки в розділ "Пам'ять / внутрішня пам'ять" можна подивитися, що і скільки займає (див. Приклад на скрині нижче ?).

Внутрішня пам'ять (Андроїд 8.0)

Також можна скористатися стороннім додатком - ? Disk Usage / аналізатор дисків (посилання на Google Play).

Додаток будує дуже наочну діаграму, за якою можна швидко зорієнтуватися куди "пішла" основна пам'ять. До речі, каталоги в цьому аналізаторі упорядковано відповідно до їх розміру (див. Приклад нижче ?).

Disk Usage - скрін роботи програми

За великим рахунком, знайшовши каталог (і), який займає найбільше місця - можна просто зайти в нього і видалити все "зайве". За рахунок такої простої "штуки" можна швидко і відразу "розширити" дисковий простір на телефоні ...

Чистка пам'яті від сміття, кеша, тимчасових і повторних файлів

Досить велика кількість місця можуть зайняти різні тимчасові файли, кеш програм, файли додатків і інші "сміттєві" файли (особливо, якщо ви ніколи їх не чистили). Найефективніше і найпростіше знайти і видалити їх - використовувати спец. додатки.

Наприклад, вельми гідно в цьому плані виглядає ? AMC Security. Одне з головних переваг програми: хороша і швидке очищення пам'яті смартфона від зайвого сміття всього за 1 клік! Див. Скріни нижче. (?)

477 МБ для очищення! Продовжити (робота з AMC)

Також додам, що в AMC Cleaner, крім чистки, є доп. корисні "штуки":

  1. контроль за акумулятором (АКБ) - наприклад, можна зупинити ті додатки, які витрачають основний заряд батареї;
  2. вбудований модуль для прискорення смартфона в цілому (і під час ігор зокрема);
  3. можливість блокування небажаних дзвінків / СМС;
  4. модуль із захисту конфіденційних і приватних даних.

*

? На допомогу!

Як очистити кеш на Андроїд - рішення популярного питання.

*

Також, якщо говоримо про додатки для очищення пам'яті, не можна не згадати про ? CCleaner (одна з найвідоміших утиліт для очищення Windows тепер доступна і для Андроїд).

CCleaner - аналіз і очищення

Користуватися додатком дуже просто: спочатку натискаєте кнопку "Аналізувати" , далі відзначаєте галочками, що можна видалити, і ву-а-ля - пам'ять очищена. Приклад на скрині вище.

Використання хмарних дисків під фото і відео

Фото- і відео-файли можуть забрати десятки гігабайт (мабуть, ця категорія файлів найчастіше виявляється причиною нестачі пам'яті ...).

І в цьому плані, одне з кращих рішень - це почати використовувати ? хмарні диски (Яндекс-диск, Хмара Mail.ru, диск Google, DropBox і ін.), Які дозволяють зберігати у себе практично необмежену кількість файлів.

В цьому плані мені найбільше подобається Яндекс-диск:

  1. для фото необмежений простір;
  2. доступ до файлів ви можете отримати як з ПК, так і з телефону;
  3. легко налаштувати так, щоб всі фотографії зі смартфона автоматично переміщалися на хмарний диск;
  4. можна швидко поділитися файлами (або показати їх) з друзями та знайомими - досить скинути їм посилання на дозволену для перегляду папку;
  5. повністю російською мовою.

Яндекс диск на смартфоні

Більш докладно про те, як налаштувати і використовувати Яндекс-диск - можете дізнатися з моєї попередньої статті (посилання на неї нижче).

? На допомогу!

Яндекс Диск: як їм користуватися, завантажувати і викачувати файли, фото - покрокова інструкція.

Видалення ігри та програми 

Навіть якщо ви самі не завантажували і не встановлювали ніяких ігор - все одно рекомендую переглянути уважно список додатків.

Справа в тому, що нерідко десяток ігор йде встановленим (від виробника) на смартфоні. Причому, це "добро" може займати 1-2 (і більше) ГБ пам'яті (так, власне, і було в моєму випадку ...).

Додаток - видалити

До речі , зверніть увагу, що багато програм на смартфоні "дублюються", наприклад, напевно у вас встановлено кілька карт, довідників і т.д. Частина цього також можна видалити ...

? На допомогу!

Як видалити додаток з Андроїд (в т.ч. і то, при видаленні якого виникають помилки) - див. Інструкцію

Установка додаткової SD-карти більшого розміру під медіа файли

Якщо у вас є слот під MicroSD-карту (а на більшості сучасних смартфонів він є) - то можна істотно збільшити обсяг вільної пам'яті, замінивши свою стару карту пам'яті на нову.

Багато хто вважає, що це задоволення коштує досить дорого, проте, подібну "дрібниця" можна замовити в ? китайських онлайн-магазинах за досить демократичними цінами.

Установка MicroSD карти на 128 GB в смартфон

Зараз у продажу найбільш популярні карти 16 ÷ 256 ГБ. Як бачите на скрині нижче, замовлення на тому ж AliExpress подібних SD-карт обчислюються десятками тисяч і 99,9% відгуків позитивних.

Наведу нижче кілька посилань, які допоможуть вам вибрати і зробити замовлення SD-карти (якщо ви раніше ніколи не стикалися з китайськими інтернет-магазинами).

Скрін з сайту AliExpress

*

? На допомогу!

1) Як замовити товар на AliExpress зі знижкою (покупка в інтернет-магазині з економією) - покроковий приклад.

2) Як вибрати флешку з високою швидкістю роботи - інструкція.

*

На цьому поки все, доповнення точно не були б зайвими ...

Всього найкращого!

Перша публікація: 04.05.2019

Коригування: 14.10.2020