10 Кращих програм для оновлення драйверів

Доброго часу доби!

Драйвера - це як шестерінки в механізмі, якщо їх на вашому комп'ютері немає (або вони коштують не "рідні") - система не працює в нормальному режимі: то зависне що-небудь, то не запускається, різні пригальмовування і помилки.

Особливу складність доставляють відео- та аудіо-драйвера (в першому випадку - проблеми з іграми, у другому - немає звуку). Думаю, саме тому завжди був інтерес до програм, що дозволяє оновлювати драйвера без безпосередньої участі користувача (щоб натиснув 1 кнопку і все ...). ?

Власне, в цій статті я вирішив зібрати десяток подібних програм, які допоможуть заощадити час і нерви при проблемах з драйверами.

До речі, список програм нижче актуальний на кінець 2020р., Представлений, свого роду, топ-10 кращих продуктів з їх плюсами / мінусами.

І так, ближче до справи ...

*

Основні

Driver Booster

Сайт: //ru.iobit.com/driver-booster.php

Огляд: "покроковий" розбір утиліти

По праву вважається однією з кращих програм для авто-пошуку і оновлення драйверів. Посудіть самі: для початку поновлення - потрібно натиснути всього лише одну кнопку!

Після чого, програма просканує ваш ПК, і покаже для кожної вашої "залізяки" актуальну версію драйвера (порекомендує, що оновлювати, а що можна залишити - вам залишається лише погодитися і все оновити. Дуже швидко і зручно ✌).

Крім драйверів, програма також оновлює важливі компоненти в Windows, пов'язані з іграми (так, що, якщо у вас є проблеми з ними - можливо варто перевірити свою систему за допомогою Driver Booster ?).

Примітка: для роботи програми Driver Booster потрібне підключення до мережі Інтернет.

Driver Booster - знайдено 4 застарілих драйвера, і 1 ігровий компонент // приклад роботи програми

особливості:

 1. простий і зручний інтерфейс, з яким розбереться навіть зовсім початківець користувач;
 2. величезна база драйверів, яка постійно оновлюється (для більш, ніж 1 млн. пристроїв);
 3. крім драйверів програма може оновити найважливіші бібліотеки для ігор: DirectX, NET FrameWork, Visual C ++ і ін .;
 4. процес відновлення проходить в 2 етапи: спочатку програма сканує ваш ПК, потім питає у вас що конкретно буде оновлювати (можна просто погодитися з рекомендованими настройками, а можна самостійно все налаштувати);
 5. перед оновленням - програма архівує ваші старі драйвера (щоб можна було відкотитися в разі чого ...);
 6. є можливість автономної роботи (без підключення до мережі Інтернет! Прим.: тільки в 8-й версії програми);
 7. є пакетне оновлення драйверів (тобто відразу для декількох пристроїв).

*

DriverPack Solution

Сайт: //drp.su/ru/

Прим. : Може працювати без доступу до мережі Інтернет.

DriverPack Solution (або DPS) принципово відрізняється від Driver Booster - вона може працювати навіть без підключення до мережі Інтернет. У DPS просто є 2 версії програми:

 • перша - являє собою кілька папок і файлів, загальним розміром в 20 ГБ. Якщо ви заздалегідь завантажте його, то в наслідок зможете запускати DPS і встановлювати драйвера на будь-яких ПК, на яких немає Інтернет (наприклад, іноді так буває, що комп'ютер підключений до мережі, але не працює мережева карта через відсутність драйвера (який треба завантажити ☺). У цьому випадку така "запаска" сильно виручає!);
 • друга - звичайна програма, подібна Driver Booster. Також запускаєте, потім DPS сканує ПК, і після викачує з мережі Інтернет всі необхідні драйвера.

Driver Pack 2019 - оффлайн версія / приклад вікна з рекомендаціями по оновленню (рекомендую включити версію "Експерт")

особливості:

 1. є дві версії програми: одна для онлайн-оновлення, і друга оффлайн-роботи (незалежна колекція драйверів може сильно виручити при проблемах з мережею);
 2. велика база драйверів (зазвичай, знаходяться для всього обладнання);
 3. крім драйверів DPS пропонує встановити інші потрібні і корисні програми (зручно);
 4. пакетне оновлення драйверів;
 5. можливість створювати бекап драйверів;
 6. є можливість провести антивірусну перевірку ПК, перевірити ОЗУ і ін .;
 7. з мінусів: в останніх версіях вбудовано безліч реклами, див. уважно за всіма галочками!

Важливо!

1) Частина файлів у Driver Pack Solution йде в форматі 7z (для відкриття якого вам може знадобитися архіватор).

2) Старі оффлайн версії DPS йшли взагалі в образі ISO. Для їх відкриття також потрібно спец. софт.

*

DriverHub

Офіційний сайт: //ru.drvhub.net/

Повністю безкоштовна утиліта для авто-пошуку, установки, і оновлення драйверів. Відразу зазначу, що для роботи утиліти потрібен доступ до мережі Інтернет!

Використання дуже просте: достатньо запустити і натиснути всього 1 кнопку "Знайти зараз" (як показано на скрині нижче ?).

DriverHub - головне вікно програми

За хвилину-другу, для кожної "залізяки" на вашому ПК / ноутбуку буде знайдений драйвер (див. Приклад нижче). Вам просто залишиться відзначити галочками всі, що хочете оновити і натиснути кнопку "Встановити" . Власне, це і є весь процес. Вельми зручно! ?

Список знайдених драйверів (DriverHub) / клікабельно

особливості:

 1. велика база драйверів для самого різного устаткування: аудіо- та відеокарт, USB-пристроїв (сканери, принтери та ін.), мат. плат, і т.д .;
 2. утиліта при оновленні використовує драйвера з офіційних сайтів: Intel, AMD, Microsoft, Sony і т.д.
 3. повністю безкоштовна: швидкість скачування, кількість оновлюваних драйверів та ін. моменти ніяк не обмежені!
 4. є можливість відкоту системи в попередній стан (якщо вас не влаштує, як працює новий драйвер);
 5. програма повністю російською мовою;
 6. в меню є посилання для швидкого налаштування ОС: електроживлення, менеджер дисків, управління комп'ютером, управління мережами і т.д.
 7. працює в ОС Windows 7/8/10 (32/64 bits).

Зверніть увагу: на все "галочки" при установці (іноді вискакує пропозицію завантаження Avast)! Крім цього, програма не дуже добре себе веде на ноутбуках з невеликим дозволом (вікно не "масштабується").

*

Snappy Driver Installer

Сайт: //sdi-tool.org/download/

Прим. : Може працювати без доступу до мережі Інтернет.

Snappy Driver Installer - це безкоштовний авто-інсталятор драйверів (дуже схожий на DriverPack Solution, прямий конкурент йому, правда пакет не так розкручений).

Що вигідно відрізняє його від попередньої програми (DPS) - так це оффлайн версія розповсюджується не в вигляді образу ISO (для відкриття якого потрібні додаткові програми), а у вигляді простої папки з EXE-файлом - запустили його, і драйвера оновилися. Дуже зручно!

До речі, також у Snappy Driver Installer є компактна версія, розмір якої всього кілька мегабайт. Але для її роботи потрібне підключення до Інтернет.

Snappy Driver Installer - оффлайн версія (скрін головного вікна)

особливості:

 1. величезний збірник драйверів на всі випадки життя (рекомендую записати його на аварійну флешку, щоб завжди був під-рукою);
 2. дві версії пакету: повний на 19 ГБ (без необхідності підключення до Інтернет), і компактний - програма важить 10 МБ (але необхідний безлімітний доступ до мережі);
 3. мінімум реклами і непотрібних програм;
 4. швидке оновлення;
 5. настроюється оболонка під-який смак користувача;
 6. повністю російською мовою.

*

Утиліти від Intel, AMD, NVIDIA

Intel Driver Update

Сайт: //www.intel.ru/

Офіційна утиліта від Intel, яка допоможе відновити драйвера для будь-якої продукції цієї компанії: процесора, мережевих пристроїв, дисків, і іншого. Сумісна з усіма версіями Windows, повністю російською мовою.

Після запуску утиліти, вона автоматично розпізнає обладнання і знайде все необхідне програмне забезпечення для його правильної роботи. Установка драйверів проходить повністю в автоматичному режимі.

Утиліта від Intel

В общем-то, якщо використовуєте продукції фірми Intel, природно, рекомендую користуватися рідною утилітою ☺. Решті, вона навряд чи стане в нагоді ...

*

AMD Driver Autodetect

Сайт: //www.amd.com/ru/support

Це кошти для автоматичного пошуку відеодрайвера для продукції AMD. Після запуску, утиліта автоматично визначить вашу відеокарту, систему і інші характеристики і дасть посилання на завантаження оптимального драйвера.

AMD Driver Autodetect - автоматична робота з пошуку відеодрайвера

Утиліта повністю російською, працює в середовищі Windows. Програму, до речі, можна використовувати не тільки для пошуку драйвера, але і для поновлення вже встановленого (погодьтеся, що набагато простіше натискати одну кнопку в програмі, ніж самостійно лазити по нетрях офіційних сайтів, де гора всякої напів-потрібної інформації ?).

*

NVIDIA Update (GeForce Experience)

Сайт: //www.nvidia.ru/

Офіційна утиліта для користувачів NVIDIA. Після запуску утиліти, вона просканує всі ваші "залізяки" на ПК, оцінить, чи є для них драйвера, і запропонує оновити їх (якщо буде така необхідність).

До речі, в профілі налаштувань можна задати то, як часто будуть перевірятися поновлення (чи дозволити використовувати бета-версії, сповіщати чи спливаючі повідомлення в треї).

NVIDIA Update utilities - ставимо драйвер за пару хвилин!

Також зазначу, що починаючи з версії R275, NVIDIA Update оновлює не тільки драйвера, але і профілі ігор автоматично (в тому числі SLI профілі). На офіційному сайті (посилання привів вище) розписана поетапна настройка програми (хоча, там особливо і налаштовувати нічого ☝).

*

Driver Genius

Сайт: //www.driver-soft.com/

Дуже популярна програма для роботи з драйверами. Вона досить багатофункціональна: може автоматично знаходити і оновлювати до останньої версії драйвера, створювати резервні копії драйверів пристроїв на комп'ютері, відновлювати втрачені, видаляти старі і непотрібні.

Користуватися досить легко: після запуску програми, вона автоматично збере інформацію про вашому ПК, залозі, оцінить систему і запропонує варіант поновлення. Підтримує російську мову.

Ласкаво просимо в Driver Genius

особливості:

 1. величезна база драйверів, підтримка більш, ніж 300 000 різних пристроїв;
 2. бекап поточних драйверів (причому, можна помістити їх як в архів, так і створити EXE-інсталятор, щоб в разі проблем - його можна було запустити і встановити драйвера без Driver Genius);
 3. можливість видаляти старі або зайві драйвера;
 4. підтримка командного рядка;
 5. підтримка російської мови;
 6. працює під усіма популярними Windows: 7/8/10 (32/64 bits);
 7. з мінусів: програма платна (у безкоштовній версії є обмеження на оновлення і на роботи з резервних копій).

*

SlimDrivers

Сайт: //www.driverupdate.net/

Безкоштовна і досить багатофункціональна програма для автоматичного пошуку і оновлення драйверів (до речі, з цим вона справляється досить непогано).

Крім основної своєї обов'язки (?), програма непогано справляється зі створенням резервних копій "дров" (і в разі проблем - їх відновленням).

Також є планувальник завдань (наприклад, для регулярної перевірки оновлень), є функція з видалення будь-якого драйвера з системи (начисто!).

SlimDrivers - попередження про необхідність оновлення 4-х драйверів

особливості:

 1. швидкий автоматичний пошук і оновлення;
 2. планувальник завдань;
 3. функція повного видалення старого або не потрібного драйвера;
 4. бекап і відновлення;
 5. всі функції працюють в безкоштовній версії (багато аналогічні утиліти просять оплату за той же функціонал);
 6. працює у всіх поширених Windows: 7/8/10;
 7. з мінусів: велика кількість реклами при установці (див. уважно на галочки).

*

допоміжні

3DP Net

Сайт: //www.3dpchip.com/

3DP Net - знайшов драйвер для мережевої карти. Ура!

3DP Net - спеціалізована утиліта, яка необхідна для поновлення драйвера на мережевий адаптер (мережеву карту). Уявіть: у вас немає Інтернету, тому що не працює мережева карта (на неї немає драйвера). А щоб мережева карта заробила - потрібен драйвер, який є в Інтернеті.

Як вирішити цю головоломку? Правильно, скачати 3DP Net, розмір якої всього лише близько 100 МБ (можна зі смартфона), і запустити - утиліта автоматично підбере драйвер і у вас з'явиться мережа. Рекомендую!

Примітка: зверніть увагу, що на офіційному сайті є 2 утиліти - 3DP Chip і 3DP Net (мова йде саме про другий!).

*

Double Driver

Сайт розробника: //www.boozet.org/

Софт-портал: //www.softportal.com/

Double Driver - головне вікно програми (готуюся до бекапу ☺)

Ця невелика безкоштовна утиліта необхідна для створення бекапа всіх встановлених драйверів. Причому, робить це вона дуже швидко (часто потрібне час становить не більше 1 хвилини!).

Хочу зазначити, що драйвера в утиліті відображаються зручним списком (по порядку), який можна зберегти або роздрукувати. Драйвера в бекапе також дбайливо лежать, кожен в готельної папці, імена яких ідентичні вашим пристроям.

В общем-то, вкрай потрібна, корисна і безкоштовна утиліта (аналогічні програми для бекапів - коштують грошей) ...

*

Driver Sweeper

Сайт розробника: //phyxion.net/

Софт-портал: //www.softportal.com/

Driver Sweeper - дивимося всі драйвера (важливо - будьте обережні, тому що програма ніяк не обмежує нас і показує все і про все)

Проста і надійна програма для видалення абсолютно будь-яких драйверів в системі начисто! Будьте обережні з нею, тому що вона не дуже вас обмежує в можливостях. Дуже допомагає в тих випадках, коли ніяк не вдається видалити який-небудь "засів" в системі драйвер (або ви його не бачите і не можете знайти, а він є ?).

Перед видаленням в ній можна створити резервну копію всіх "дров" (про всяк випадок) ... Програма працює у всіх версіях Windows, підтримується російську мову.

*

DDU

Сайт: //www.wagnardsoft.com/

Display Driver Uninstaller - видалення драйверів відеокарт

Проста і ефективна утиліта для повного видалення відеодрайвера з системи (думаю, багато хто стикався з проблемою відновлення відеодрайвера, через те, що новий не ставилося, поки не буде повністю видалено старий). От саме, з цим завданням і впоратися DDU (Display Driver Uninstaller).

Програма підтримує всі ПО відеокарт від виробників AMD, Intel, NVIDIA (в тому числі, різні ключі реєстру, компоненти, папки і т.д.). Зазначу також, що після роботи DDU - у вашій системі не залишається взагалі ніяких слідів про присутність старого драйвера.

У Display Driver Uninstaller є три режими роботи: перший - просте видалення драйвера і перезавантаження ПК / ноутбука; другий - звичайне видалення (перезавантаження на вашій совісті ?); третій - видалення і виключення ПК.

До речі, утиліта веде журнал, в який записує всі дії, які ви робите. Наприклад, по ньому моно подивитися, які версії драйверів вже були встановлені (зручно, якщо ви шукайте актуальну робочу версію драйвера, і не пам'ятаєте, які вже спробували).

Загалом, рекомендую всім, у кого проблеми з відеодрайверів.

*

Підсумки (що запам'ятати!)

 1. один з найпростіших способів оновити всі драйвера і ігрові компоненти в Windows - скористатися програмою Driver Booster;
 2. якщо ви не знаєте для якого пристрою у вас немає драйвера - відкрийте диспетчер пристроїв: ви підходите до пристрою, для якого немає драйвера, буде горіти знак жовтий знак;
 3. вкрай бажано заздалегідь записати на аварійну флешку який-небудь пакет драйверів, який може працювати без підключення до Інтернет (наприклад, Snappy Driver Installer або DriverPack Solutions);
 4. якщо у вас не вийшло оновити драйвер за допомогою автоматичного оновлення в подібних програмах - спробуйте ручний спосіб;
 5. при проблемах з аудіо-драйверами рекомендую ознайомитися ось з цією статтею;
 6. при проблемах з відеодрайверів, рекомендую ось цей матеріал;
 7. інструкцію по оновленню драйвера для мережевого адаптера Wi-Fi можна знайти тут;
 8. якщо ви не можете видалити старий драйвер - рекомендую ось цей спосіб;
 9. якщо ви не знаєте, як оновити драйвера, коли не працює Інтернет, ознайомтеся ось з цими способами.

*

На цьому у мене поки все, за доповнення по темі - заздалегідь окрема подяка!

Всім удачі!

?

Перша публікація: 23.10.2016 

Оновлення статті: 15.10.2020