Як включити ноутбук без кнопки включення, чи можливо це?

Питання від користувача

Доброго дня.

Підкажіть, чи можна включити ноутбук, якщо не працює кнопка включення? Справа в тому, що мені її вже 1 раз міняли, на неї раніше натискав раз по 10 поки ноутбук включався (корпус ноутбука в місці кнопки зіпсований, тому під кнопку завжди щось потрапляє).

Ось зараз знову все по другому колу ...

Доброго дня!

Питання, звичайно, цікаве. Якщо вимкнути ноутбук можна різними способами, в тому числі і без фізичних клавіш (кнопок), то ось із залученням дедалі складніше. Багато що ще залежить від моделі і конструкції вашого пристрою ...

У цій статті приведу кілька варіантів вирішення проблеми, так-би мовити, з мінімальними "витратами". І так ...

*

Альтернативні варіанти, як можна включити ноутбук

Спец. кнопки для входу в BIOS / UEFI

Уважно огляньте свій ноутбук. Залежно від телефону (наприклад, на ряді моделей ноутбуків Lenovo) зустрічаються спеціальні кнопки для входу в BIOS. По суті, це додаткова (аварійна) кнопка включення пристрою, і якщо основна кнопка у вас не працює - то спробуйте використовувати її.

Для довідки. Взагалі ця кнопка ( "зі стрілочкою", див. Фото нижче) використовується безпосередньо для входу в BIOS (а не доп. Аварійна для включення). Натискають її, коли ноутбук вимкнений. Після натискання, пристрій включається і на екрані з'являється стартове меню з пропозицією увійти в BIOS або здійснити норм. завантаження.

Де її шукати, як вона виглядає : найчастіше вона розташовується або поруч зі входом для харчування, або поруч з кнопкою включення пристрою. Як правило, щоб натиснути на неї, потрібно скористатися олівцем (ручкою).

Lenovo B70 - кнопка для входу в BIOS поруч з входом для харчування. Натискати найзручніше олівцем або ручкою

Lenovo G700 - кнопка входу в налаштування пристрою (в тому числі BIOS)

Після включення ноутбука за допомогою такої "аварійної" кнопки: просто виберіть варіант "Normal Startup" і продовжите роботу в звичайному режимі. Або, якщо варіанти нормального завантаження немає, потрібно увійти в BIOS і вийти звідти без збереження - пристрій повинен перезавантажитися.

Button Menu // Lenovo

До речі, якщо у вас спостерігаються проблеми з включенням пристрою, то, як варіант, можна не вимикати його, а переводити в сплячий режим . Просто із сплячого режиму ноутбук можна вивести за допомогою будь-якої кнопки клавіатури або мишки. Щоб налаштувати автоматичний переклад ноутбука в сплячий режим, зайдіть в панель управління Windows в розділ "Електроживлення" (див. Скрін нижче).

налаштування електроживлення

Розбирання ноутбука і замикання контактів кнопки

Важливо! Розбирання пристрою може бути причиною у відмові від гарантійного обслуговування. До того ж, не акуратними і поспішними діями можна привести пристрій до ще більш дорогого ремонту, ніж проста заміна кнопки харчування (тому, все що робите по радам нижче - робите на свій страх і ризик).

Взагалі, кнопка Power (Включення) призначена для замикання контактів, які подають імпульс для включення ПК / ноутбука. Умовно кажучи, якщо сама кнопка не працює, то ці контакти можна замкнути будь-яким струмопровідних предметом, наприклад, звичайної викруткою .

До речі, напевно, багато хто пам'ятає, як в популярних бойовиках, щоб завести машину, ламають замок і замість ключа використовують кілька дротів, замикаючи їх між собою. Тут все те ж саме  .

Тобто, на материнській платі повинні бути роз'єми PWRSW: якщо відключити від них кнопку і замкнути контакти PWR і Ground на 0,5 ÷ 1 сек. - пристрій включиться!

Типова схема (мат. Плата)

Однак, тут можуть бути свої складності ... Конструкцій ноутбуків безліч, і далеко не завжди так просто дістатися до кнопки включення. У цій статті (зрозуміло) я не можу привести покрокову інструкцію з розбирання ноутбука (використовуйте для цього специфікацію до пристрою, і огляди розборки на спеціалізованих ресурсах) .

У своєму прикладі нижче, привів пару фото ноутбука з дуже простої розбиранням:

  • щоб дістатися до кнопки харчування досить підчепити захисну кришку, що розташовується поруч із клавіатурою;
  • далі під кнопкою живлення розташовується невелика плата зі шлейфом, який йде до мат. платі. Тут є два шляхи: можна викруткою замкнути контакти на самій цій невеликій платі, а можна відключити шлейф від мат. плати і замкнути контакти безпосередньо на ній.

Замість кнопки замикаємо контакти викруткою

Можна замкнути контакти на материнській платі

Як варіант, можна замість кнопки вивести шлейф з корпусу ноутбука. І для включення пристрою, ви будете замикати контакти між собою. В общем-то, тут є варіанти ...

PS

До речі, хочу відзначити, що якщо ваш ноутбук ніяк не реагує на кнопку включення - можливо, що з самої кнопкою все в порядку і причина криється в іншому:

  1. сіла акумуляторна батарея;
  2. несправний блок живлення (в т.ч. пошкодження кабелю живлення);
  3. тех. несправність мат. плати, процесора і ін.

Рекомендую ознайомитися з однією з минулих моїх статей про те, чому може не включатися ноутбук (в ній зазначені основні причини, і як їх можна вирішити).

*

Додатки по темі вітаються ...

Успіхів!