Чи не працює пошук в Windows 10: як виправити ситуацію ...

Питання від користувача

Добрий день.

У мене пропав пошук з ОС Windows 10. Я натискаю по значку лупи на панелі завдань, вводжу дані - але пошук не працює (взагалі нічого не з'являється, просто порожнє вікно). 

Подібна штука стала відбуватися після оновлення Windows (щось вони там нахімічили ...). Підкажіть, як можна виправити? (Боляче зручно через пошук відкривати програми та документи, з якими недавно працював)

Добрий день.

Так, ви не перший, така помилка іноді трапляється ... Найчастіше причиною цього є некоректна роботі провідника і ряд деяких служб.

У цій замітці в покроковому режимі спробуємо усунути подібну проблему.

І так ... ?

? На допомогу!

Якщо у вас зовсім не працює меню ПУСК - рекомендую ознайомитися з цією інструкцією ->

*

Що робити, якщо пошук на панелі завдань не працює

КРОК 1

Перше, що я порекомендую зробити - відкрити диспетчер задач (поєднання Ctrl + Alt + Del або Ctrl + Shift + Esc), знайти там "Провідник" і перезапустити його (для цього натисніть на ньому праву кнопку миші ...). Приклад на скріншоті нижче ?.

Перезапуск провідника (диспетчер задач)

Після, панель завдань і робочий стіл на 1-2 сек. пропадуть і з'являться знову - спробуйте ще раз скористатися пошуком ...

КРОК 2

Якщо значок "Лупи" (або пошукового рядка) зовсім не відображається на панелі завдань - натисніть по ній у вільному місці від іконок правою кнопкою миші, і в меню розкрийте вкладку "Пошук"  - поставте галочку поруч з "Показати значок пошуку" .

Відобразити значок пошуку - Windows 10

КРОК 3

Не можу не відзначити, що в Windows 10 вбудовано спец. засіб для усунення неполадок, пов'язаних з пошуком (у багатьох випадках воно усуває проблему автоматично, без вашого "ручного" участі!).

Щоб його запустити - необхідно відкрити параметри Windows (поєднання клавіш Win + i ), перейти у вкладку "Оновлення та безпека / усунення неполадок" і клікнути по інструменту "Пошук та індексування" .

Пошук та усунення несправностей в Windows 10

Слідом відзначити галочками проблему (наприклад, "Файли не відображаються в результатах пошуку") і натиснути на кнопку "далі" . Майстер перевірить вашу систему на проблеми і помилки, і, якщо вони будуть знайдені - усуне їх!

Пошук та індексування - усунення неполадок

До речі, після роботи цього кошти - рекомендую перезавантажити комп'ютер (ноутбук), і тільки після цього перевірити роботу пошуку ... ?

КРОК 4

У ряді випадків пошук може не працювати через "старого" індексу. Щоб виправити це - необхідно просто переіндексувати базу ...

Робиться це досить просто: спочатку потрібно відкрити панель управління, перемкнути відображення на "Великі значки" і перейти у вкладку "Параметри індексування" .

Панель управління - параметри індексування

Далі клікнути на кнопку "Додаткові" і почати перебудову індексу (див. Скріншот нижче ?).

перебудувати індекс

Після цього, до речі, дуже бажано перезапустити провідник (як це зробити - див. КРОК 1 вище).

КРОК 5

За індексування і роботу пошуку відповідає служба Windows Search (і в деяких випадках вона може бути відключена / не запущено. Наприклад, через роботу антивіруса, некоректного оновлення та ін.).

Щоб перевірити як працює ця служба - натисніть поєднання клавіш Win + R (щоб з'явилося вікно "Виконати") і введіть команду  services.msc . Приклад нижче ?.

Відкриваємо служби - services.msc (універсальний спосіб)

У списку служб знайдіть Windows Search і відкрийте її. У вкладці "Загальні" у служби повинен стояти автоматичний  тип запуску, стан - "Виконується" . Якщо це не так - виправте налаштування (як потрібно зробити - показано на скрині нижче).

Служба Windows Search виконується!

Після запуску служби Windows Search - перезавантажте комп'ютер ...

КРОК 6

Наступне, що потрібно перевірити - це цілісність системних файлів. Для здійснення цієї операції - знадобитися запустити командний рядок від імені адміністратора (натисніть Ctrl + Shift + Esc щоб відкрився диспетчер задач - в ньому натисніть по "Файл / нове завдання" і використовуйте команду CMD ).

CMD від імені адміністратора

У командному рядку введіть  sfc / scannow і натисніть Enter. Повинна запуститься перевірка системи. Зазвичай на все про все йде близько 3-10 хв.

Перевірка цілісності файлів - scannow

КРОК 7

Ну і остання дія ...

Можна спробувати перереєструвати кнопку ПУСК і панель завдань (тобто відкотити їх до вихідних налаштувань) за допомогою спец. команди в оболонці PowerShell . Запустити її потрібно від імені адміністратора: для цього відкрийте диспетчер задач і скористайтеся меню "Файл / нове завдання" . Див. Скріншот нижче. ?

Запуск PowerShell з правами адміністратора

Далі скопіюйте і вставте в PowerShell наступну команду:

Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml"}

Для її запуску - натисніть Enter. Через кілька хвилин операція буде виконана - після перезавантажте комп'ютер і перевірте працездатність пошуку ...

PowerShell - скрін вікна

*

Якщо ви вирішили питання якось по іншому - чіркну пару слів в коментарях. Заздалегідь вдячний!

Гарного дня!

?