Як відкрити дисковод на комп'ютері / ноутбуці. Що робити, якщо Windows не бачить CD / DVD-дисковод

Доброго дня!

З одного боку компакт диски сьогодні - це майже "анахронізм", з іншого - у багатьох ще залишилися колекції CD / DVD з відео, фото, і старими добрими "теплими" іграми (за якими купа спогадів ...). Чи не відмовлятися ж від них? ..

А може ще й самоізоляція сприяє підійти до полиці і подивитися на стару колекцію CD / DVD? .. Не знаю ... ?

*

Власне, сьогодні вирішив зібрати в "купу" відразу кілька типових питань щодо компакт дисків і приводів, і оформити все це справа в невелику статтю. Думаю, це цілком може стати в нагоді багатьом користувачам, які вирішили вдатися до ностальгії ...

Вступ завершено, тепер ближче до теми ... ?

*

Рішення проблем з CD / DVD-Rom

Як відкрити дисковод

? Спосіб 1

І так, мабуть, самий очевидний з очевидних способів - натиснути на ньому спец. кнопку  "Open ⇑" ? (приклад на фото нижче).

Якщо нічого не відбувається - спробуйте перезавантажити ПК / ноутбук і натиснути її до етапу завантаження Windows (якщо причина була в зависанні або збої ОС - то це повинно допомогти!).

Кнопка на корпусі дисковода - відкрити

*

? Спосіб 2

На деяких дисководах кнопки "Відкрити" на корпусі пристрою просто немає (таке, зазвичай, на ноутбуках).

В цьому випадку запустіть провідник (Win + E), перейдіть в "Мій комп'ютер / Цей комп'ютер" , натисніть правою кнопкою мишки по значку приводу і виберіть в меню "Вилучити" . Лоток повинен плавно "виїхати" з пристрою ...

Витягти диск - цей комп'ютер

*

? Спосіб 3

Є ряд моделей ноутбуків на клавіатурі яких є спец. кнопка для відкриття лотка приводу (див. фото нижче). Розташовуватися вона може або серед функціональних клавіш F1-F12, або поруч з кнопкою включення (десь неподалік від блоку індикаторів).

Відкрити лоток (ноутбук ACER ASPIRE 4625G)

*

? Спосіб 4

Якщо все вищеперелічене не підійшло (не допомогло), можливо, що лоток приводу "заклинило" і сам, автоматично, він відкритися не може (таке могло статися, наприклад, через установки деформованого CD / DVD-диска).

В цьому випадку виконайте наступне:

 1. вимкніть комп'ютер / ноутбук (і відключіть від мережі живлення);
 2. візьміть звичайну канцелярську скріпку і відігніть у неї один з кінців;
 3. вставте її в спец. отвір на корпусі дисковода (не переплутайте зі світлодіодним індикатором) і злегка натисніть - повинен прозвучати невеликий клацання і лоток злегка виїхати, на 3-5 мм .;

  Скріпка нам допоможе!

 4. потім вручну акуратно і не поспішаючи намагаємося висунути (потягнувши на себе) лоток з приводу;
 5. після, виймаємо "зіпсований" CD / DVD-компакт диск (бажано в подальшому його більш не використовувати);
 6. тепер можна включити ПК і перевірити працездатність приводу з іншим диском.

*

Що робити, якщо Windows не бачить дисковод

Проблема виглядає приблизно так: ви вставляєте диск в привід, заходите в "Мій комп'ютер" , а нічого-то там і немає ... (сам дисковод, звичайно, може "дзюрчати" і вдавати, що він працює, але ОС його все одно не відображає ...)

Втім, іноді дисковод може не подавати взагалі ніяких ознак життя: в цьому випадку, як правило, проблема на 100% апаратна ...

А дисковода-то і немає ...

В цьому випадку перше, що пораджу - це перезавантажити ПК / ноутбук і ? увійти в BIOS / UEFI. Зазвичай на головній сторінці (Main, Sys-Info та ін.) Наведено перелік підключених пристроїв. Серед них потрібно знайти модель вашого приводу (див. Фото нижче).

Привід визначається в BIOS!

? Якщо в BIOS дисковод непомітний, рекомендую наступне:

 1. відкрити системний блок і перевірити підключені до нього шлейфи (можна спробувати пере-підключити їх до іншого порту на мат. плати);
 2. також зверніть увагу на кабель живлення приводу - якщо є можливість підключіть інший шлейф;
 3. те ж саме відноситься і до ноутбуків - спробуйте вийняти дисковод з гнізда, почистити від пилу, протерти спиртом контакти і заново провести установку;
 4. якщо перераховане вище не принесло результатів - спробуйте підключити привід до іншого ПК (можливо, він став непридатним. Ремонтувати їх, на поточний день, вважаю, недоцільним - вартість нового дешевше!).

Якщо в BIOS дисковод визначається - завантажте знову Windows і ? відкрийте диспетчер пристроїв.

У ньому потрібно знайти рядок "DVD-дисководи ..." і подивитися, чи відображається модель приводу. До речі, навпроти неї не повинно стояти ніяких знаків оклику (вони вказує на відсутність драйвера). Якщо пристрої там немає - можливо у вас не встановлений драйвер на мат. плату (привід *).

? На допомогу!

Як автоматично оновити драйвера - спец. утиліта

DVD-дисководи - драйвер на привід встановлений!

Далі пораджу зайти в сервісну утиліту ? управління дисками і перевірити, чи відображається там дисковод і привласнена йому буква (на скрині нижче - буква диска у приводу "D:"). Після, спробуйте вручну поміняти букву диска у приводу (іноді трапляється так, що вона йому не присвоюється, або збігається з іншим накопичувачем, що і викликає проблему ...)

Змінити букву диска

? До речі!

У рідкісних випадках зараження деякими вірусами призводить до приховування з провідника дисковода, флешок, жорстких дисків.

Якщо в BIOS ваш привід визначається, диспетчер пристроїв його бачить, але провідник немає - спробуйте прогнати вашу Windows ? за допомогою "одноразових" антивірусів!

*

? Як варіант вирішення!

Сьогодні в китайських інтернет-магазинах можна замовити зовнішній USB-дисковод під CD / DVD-диски. Він досить компактний, і не займає багато місця.

Коли він знадобитися: його можна швидко дістати з полиці, підключити до USB і прочитати диск. Зручно ?!

зовнішній дисковод

*

Чому не читаються CD / DVD-диски 

Питання, до речі, досить популярний (мабуть у багатьох користувачів в "загашнику" є багато старих компакт дисків ?, які іноді хочеться підключити, пограти-поностальгувати ...).

Що ж, відразу з місця в кар'єр ...

1) Перше: зверніть увагу на поверхню диска. Якщо на ній багато мікро-подряпин - це може бути причиною неможливості читання диска.

Як варіант, можна порадити спробувати його підключити до іншого приводу (у різних моделей - може бути різна "чутливість" до якості поверхні накопичувача. Це помітно, якщо порівнювати звичайну читалку "CD-Rom" з пишучим "DVD-RW").

На поверхні диска помітні подряпини

2) Друге: в продажу зараз є спец. чистячі засоби - можна спробувати обробити ними поверхню диска. Якщо дані вийде вважати - зробіть копію диска за допомогою Daemon Tools.

3) Третє: якщо при читанні диска і при спробі скопіювати з нього вилітають помилки - спробуйте утиліти  Bad Copy або Unstoppable Copier . Вони можуть не читаються дані "забити" нулями і скопіювати все, що можна прочитати з компакт-диска (частина ігор і програм працювати після такого не буде, але фото, картинки, відео - будуть читані!).

Також доп. поради можете почерпнути з однієї моєї минулої статті. ?

? На допомогу!

CD / DVD-привід не читає або не бачить диски, що можна зробити

*

На сім поки все ...

Якщо є чим доповнити - прокоментуйте! Наперед дякую...

Успіхів!

?