Як заборонити програмі доступ до інтернету (блокування вхідного / вихідного трафіку)

Питання від одного з користувачів ...

Добрий день.

Підкажіть будь ласка. Встановила одну гру, і вона постійно потребує оновлення. Чи не можна заборонити їй доступ до інтернету, щоб вона не "сваволили"? Моя ОС Windows 10, інтернет підключений через Wi-Fi роутер.

Пробувала встановити антивірус NOD, щоб заблокувати в ньому інтернет: але, коли це зробила, почав моторошно гальмувати комп'ютер, і доступ до інтернету був заблокований відразу для всіх програм. Чи не можна заборонити доступ до інтернету тільки однієї конкретної програми?

Доброго дня!

Дійсно, у багатьох випадках може знадобитися заблокувати доступ того чи іншого додатка до мережі інтернет.

Наприклад, крім заданого питання по грі, обмежити доступ може знадобитися і тим, у кого інтернет-трафік жорстко лімітований - не справа його витрачати на непотрібні поновлення ігор. ?

У цій статті розгляну парочку простих і швидких способів заборони доступу програмою в інтернет (робиться це вкрай просто, тому впорається користувач з будь-якою підготовкою!).

І так ...

*

Способи заборонити програмі доступ до інтернету

Варіант 1: за допомогою спец. утиліти

Для цього нам знадобитися утиліта NetLimiter (посилання на офіційний сайт).

Ця програма в зручній формі надає весь список програм, які контактують з інтернетом (також показує інформацію по трафіку: хто і з якою швидкістю щось скачує, см. Скріншот нижче). Ну і, зрозуміло, дозволяє блокувати будь-яке з ПО!

Блокування вхідних і вихідних пакетів

Блокування здійснюється дуже просто: зверніть увагу, що навпроти кожного додатка в стовпці "Статус правила" є кілька значків з "галочками"   - це опції для обмеження вхідного і вихідного трафіку.

Так ось, клікнувши по черзі за цими "галочку" і встановивши статус в режим "Відмовити"  - зазначена програма втрачає всякий зв'язок з інтернетом (NetLimiter буде просто блокувати весь трафік).

відмовити

Firefox заблокований

Як приклад вам я взяв Firefox - як бачите на скріншоті нижче додаток не може з'єднатися з інтернетом (в той час, як інші браузери спокійно відкривають веб-сторінки ...).

Спроба з'єднання не вдалася / Firefox

Завдання вирішена ?! ☝

До речі, якщо виникне потреба зняти заборону на доступ до інтернету - у вікні NetLimiter просто видаліть встановлені режими блокування (див. Скріншот нижче).

видалити блокування

? До речі!

NetLimiter дозволяє не тільки повністю блокувати доступ, але і обмежувати швидкість (що в деяких випадках набагато потрібніше). Про те, як налаштувати це обмеження - див. Одну мою попередню замітку

*

Варіант 2: за допомогою вбудованого брандмауера

Цей спосіб трохи складніше, тому що меню класичного брандмауера нема на стільки зручно. Але, в цілому, розібратися можна ... ?

Для початку потрібно відкрити настройки цього самого брандмауера. Найпростіший і швидкий спосіб зробити це - викликати меню "Виконати" (кнопки WIN + R ) і ввести команду firewall.cpl , натиснути Enter (приклад на скріншоті нижче ?).

? Примітка! Повний список програм і налаштувань, які ви можете виконувати через WIN + R, наведено тут

Як відкрити брандмауер

Коли настройки брандмауера будуть відкриті - тут є один важливий момент! У багатьох користувачів брандмауер відключений, так як у них в системі встановлено (або було встановлено) антивірусне ПЗ (примітка: багато антивіруси зараз забезпечені вбудованими брандмауерами).

Так ось, суть в тому, що антивірус при установці відключає вбудований в Windows брандмауер .

Якщо у вас брандмауер вимкнений  - його необхідно включити (або використовувати брандмауер, який вбудований в ваше антивірусне ПЗ).

Я розгляну , природно, самий стандартний варіант, коли у вас брандмауер включений (тобто на ньому горять зелені галочки , як на скрині нижче - див. Приватні мережі, гостьові або загальнодоступні мережі).

? В налаштуваннях брандмауера потрібно перейти за посиланням  "Додаткові параметри" (знаходиться зліва, внизу вікна).

Розширені можливості пошуку брандмауера

Далі зліва клацаєте по посиланню "Правила для вихідного підключення" , і потім праворуч клацаєте по посиланню "створити правило" (див. Стрілка 1 і 2 на скрині нижче).

Правила для вихідного трафіку

Після, у вікні, поставте повзунок в положення "Для програми" , і натисніть далі.

Правило для програми

Нижче у мене наведено великий скріншот з послідовністю дій - всі дії, це кроки налаштування, які будуть у вас з'являтися у міру натискання на кнопку далі:

  • спочатку потрібно вибрати конкретну програму, якої ви хочете заборонити доступ до інтернету (можна знайти через кнопку огляд ). Див. Стрілка-1. Я вибрав для тесту браузер Firefox;
  •  далі встановити повзунок в положення "Блокувати підключення" ;
  • далі поставити галочки навпроти всіх пунктів: доменний, приватний, публічний ;
  • ну і останнє: задати ім'я і опис (можете написати все що завгодно, лише б вам самим було зрозуміло).

блок програми

Власне, після цього ви побачите своє правило блокування (стрілка-1 на скрині нижче). Його можна відключати / включати, видаляти, змінювати і ін.

Створені правило блокування Firefox

Загалом, після запуску браузера і спроби увійти на якусь сторінку - очікувано була показана помилка "Спроба з'єднання не вдалася" . Якщо, створене правило відключити, то браузер буде працювати в штатному режимі. ?

Спроба з'єднання не вдалася ...

Ось, власне, і все!

Ось так за кілька кроків можна відключати і блокувати доступ до мережі будь-якого додатка в Windows. Брандмауер в Windows, звичайно, далеко не найкращий - але всім набором мінімальних функцій він забезпечений! Для тих, кому функцій недостатньо, рекомендую спробувати Outpost Firewall ...

*

На сім поки сьогодні все. За доповнення в коментарях - заздалегідь мерсі!

Вдалої роботи!

?

Перша публікація: 20.12.2016

Коригування: 5.01.2020