Як поставити довге тире (в Word і не тільки)

Доброго дня!

При звичайній роботі на ПК замість тире можна поставити і знак мінус, і просто дефіс, і навіть якусь карлючку, аби ваш співрозмовник вас правильно зрозумів. Але ось при оформленні ряду документів - необхідно бути більш конкретним і правильним: десь ставити дефіс, а десь довге тире.

Але ось невдача, довгого-то тире на клавіатурі немає, і як його поставити - для багатьох користувачів велике питання (власне, саме так і народилася ця тема ✌, тому що періодично відповідаю на ці запитання).

До речі, на початку статті вирішив вказати парочку способів, які працюють не тільки в MS Word (тому що не всі документи оформляють в цьому текстовому редакторі).

І так, тепер ближче до вирішення питання ...

Схожа стаття!

Як в документ Word додати пряму лінію - //ocomp.info/kak-sdelat-liniyu-word.html

*

Способи поставити тире

Спосіб 1 (універсальний): за допомогою авто-заміни

Мені дуже імпонує спосіб автоматичної заміни двох-дефісів на одне довге тире (власне, цим я користуюся і сам). Причому, працює це у всіх додатки (а не тільки в Word).

Для того, щоб це реалізувати - вам необхідно встановити одну невелику утиліту, яка служить для авто-визначення розкладки клавіатури - Punto Switcher (незамінна річ для тих, хто багато працює з текстом).

Після її установки - в вашому системному треї з'явиться невелика іконка з відображенням мови. Клацніть по ній правою кнопкою мишки і включіть "авто-перемикання" , після відкрийте її налаштування (див. Скрін нижче).

Налаштування Punto Switcher

Далі зайдіть в розділ "Авто-заміна" і створіть правило (кнопка "Додати"), щоб два мінуса / дефіса "-" замінювалися на одне довге тире "-". Після рекомендую ще також поставити галочку навпроти пунктів:

  1. замінювати по клавіші Enter або TAB;
  2. замінювати по клавіші "пробіл".

Авто-заміна - настройка програми

В результаті, завдяки цьому правилу, як тільки ви напишіть два дефіса та натисніть пробіл - у вас тут же з'явиться довге тире. Економія часу на обличчя!

Додам також і те, що можна створити правила і для більш цікавих варіантів заміни ...

спосіб 2

Цей спосіб працює в багатьох текстових редакторах (в т.ч. і в Word), але підійде далеко не кожному - наприклад, на ноутбуках не завжди є цифровий блок клавіатури ...

Щоб поставити довге тире: затисніть лівий Alt і наберіть 0151 на цифровому блоці! Див. Стрілки на фото нижче.

Затисніть лівий Alt і наберіть 0151 на цифровому блоці!

спосіб 3

Напишіть число 2014 в Word, а потім натисніть Alt + X  - в результаті це число автоматично буде замінено на тире. Працює дана "штука" у всіх сучасних версіях Word.

Примітка: для вставки більш короткого тире - напишіть 2013 і натисніть Alt + X.

Відразу ж після набору 2014 натисніть Alt + X - працює тільки в Word

спосіб 4

Потрібно затиснути правий Alt , а потім натиснути мінус на цифровому блоці (примітка: цей спосіб працює тільки в Word) .

Альтернативний варіант: затиснути Ctrl + Alt   (хоч лівий, хоч правий) і натиснути на мінус (на цифровому блоці).

Правий Alt і мінус на цифровому блоці

спосіб 5

Перейдіть в Word'e в розділ "вставка" і оберіть пункт "Інші символи" у вкладці "Символи" . Див. Скріншот нижче.

Вставка - інші символи (Word 2019) / Клікабельно

Далі вкажіть відображення знаків пунктуації , виберіть потрібне вам тире, і натисніть "Вставити" . Зверніть увагу, що код знака довгого тире 2014 (його ми використовували в попередньому способі).

Символи та спец. знаки

Тире буде вставлено!

До речі, також зверніть увагу, що вам не обов'язково кожен раз вручну відкривати всю таблицю знаків і вишукувати там знову те ж саме тире - досить клікнути по вкладці "Символи" , і ви побачите все раніше вставлені знаки.

Символи Word 2019

*

Додатки вітаються ...

Вдалої роботи!

?