Програми для посилення звуку на комп'ютері, ноутбуці

Добрий день.

Питання на засипку: навіщо комп'ютер без звуку? ?

Ось і я не знаю: ні пограти, ні фільм подивитися, що вже говорити про музику ... Крім відсутності звуку, часто зустрічається інша сторона проблеми - звук є, але його погано чути, він слабкий.

Для вирішення цієї проблеми є кілька десятків програм, але не всі з них дають реальний результат. На тих, що допомогли мені - я і хотів зупинитися в даній статті ...

Примітка: стаття написана на основі досвіду автора. Актуальна для популярних ОС Windows (7, 8, 10).

? Примітка!

Якщо у вас занадто тихий звук на комп'ютері, рекомендую ось цю статтю: //ocomp.info/tihiy-zvuk-kak-uvelichit-gromkost.html

Якщо ж звуку НІ зовсім, ознайомтеся ось з цієї: //ocomp.info/pochemu-net-zvuka-na-kompyutere.html

*

універсальні підсилювачі

Під універсальними підсилювачами я розумію такі програми, які встановив, один раз налаштував - і вони працюють в системі, підвищують звук в будь-якому іншому додатку. Тобто програми, які посилювати звук в режимі онлайн і в них не потрібно редагувати кожен музичний файл або фільм, щоб змінити гучність ...

Sound Booster

Офіційний сайт: //www.letasoft.com/ru/sound-booster-download/

Одна з найбільш зручних і простих програм, яка легко і швидко посилить звук. Причому, довго лазити в настройках і копатися, вишукуючи потрібну галочку - не доведеться, все що потрібно - це поставити галочку автостарту (щоб програма завантажувалася разом з Windows) і пересунути повзунок гучності вгору.

До речі, Sound Booster здатний збільшити гучність в 5 разів (на 500%)! Програма підсилює звук практично у всіх додатках в Windows: веб-браузери, Skype, MSN, Live, ICQ, відео- і аудіо-плеєри і т.д. Вельми важлива відмінність від іншого софта подібного роду - Sound Booster при збільшенні гучності не спотворює звук (розробникам це вдалося домогтися за допомогою унікальних фільтрів).

Налаштування одного з кращих підсилювачів звуку - Sound Boostera

Програма підтримує російську мову, є настройка гарячих клавіш: можна задати які клавіші натискати, щоб включити посилення гучності і які натиснути - щоб його вимкнути. В общем-то, дуже зручно!

Мінуси програми: платна. З цим, до речі, пов'язаний другий мінус: пробний період зовсім невеликий - два тижні ...

Hear

Офіційний сайт:  //www.prosofteng.com/

Завантажити можна ? з Softonic 

Таку програму, як Hear (з такою кількістю налаштувань зміни і поліпшення звуку) - ще пошукати! Кількість фільтрів, доступних перемикачів, опцій і налаштувань - просто вражає, їх стільки, що з ними легко можна провозитися весь вечір, слухаючи і змінюючи якість звучання колонок / навушників.

Основні модулі:

 • 3D Sound - модуль для додання звуку об'ємного 3D звучання (до речі, це досить популярно останнім часом). Основне завдання цієї опції - перегляд фільмів. Коли будете дивитися кіно з включеною цією опцією - вам буде здаватися що звук вас оточує, доноситься і з ззаду, і з права, і зліва ... Загалом, варто спробувати;
 • Еквалайзер - подібний модуль є практично в кожному медіаплеєра. Завдяки йому ви отримаєте контроль над усіма частотами звучання: можете підняти баси, наприклад ...;
 • Спікер Корекція - модуль для управління резонансом динаміків, завдяки цьому можна трохи збільшити гучність відтвореного звуку;
 • Віртуальний сабвуфер - якщо у вас немає субвуфера, то програма здатна спробувати його замінити !;
 • Атмосфера - ця опція дозволяє зробити так, що ви будете думати, що ви перебуваєте, наприклад, у великому залі або в лісі. Тобто програма надає звуку потрібний ефект звучання.
 • Контроль Fidelity - модуль орієнтований для прослуховування музики. Дозволяє кілька відновити частоту і інтенсивність звучання, яка втрачається в процесі запису треку.

Hear - головне вікно програми.

Мінуси: програма платна (але не дорога ?).

SRS Audio SandBox

Розробник: //www.srslabs.com/

Дуже і дуже цікава програма по обробці звуку. Що ще важливо - вона розрахована не на професіоналів, які можуть з сотень частот вибрати і налаштувати потрібні, а на самого звичайного користувача "середньої руки".

У програмі є кілька модулів:

 • 3D баланс;
 • 3D простір;
 • гучність;
 • оптимізація;
 • частота динаміків;
 • чіткість звуку (див. скріншот нижче).

SRS Audio SandBox: головне вікно програми.

По черзі налаштовуючи кожну з цих функцій, можна домогтися чіткого і якісного звуку. До речі, зверніть увагу, що в програмі є кілька режимів роботи: ігровий (рекомендується в іграх); музичний (при прослуховуванні аудіо-треків), і режим-фільмів (включається при відтворенні кіно в якомусь плеєрі).

Крім цього, для більш точного підстроювання звуку обов'язково виберіть тип вашого аудіо-пристрої: звичайні динаміки (колонки), динаміки в ноутбуці, або навушники. Загалом, програма досить цікава, рекомендую до ознайомлення!

*

Підсилювачі аудіо-файлів: MP3, Wav і ін. (Аудіо-редактори)

Ці програми вам будуть корисні, якщо ви зіткнулися з музичними треками, при програванні яких, звук стає дуже слабким (іноді, його ледь чутно).

Збільшувати в цьому випадку звук у всіх додатках (за допомогою софта з першої частини цієї статті) - немає сенсу! Набагато простіше скористатися спеціальними аудіо-редакторами, які можуть посилить звук конкретного музичного треку (або цілого альбому) і виправити це непорозуміння ...

Audio Amplifier

Розробник: //www.dandans.com/Audio-Amplifier-Pro.htm

Audio Amplifier - головне вікно

Відмінна утиліта, в якій можна швидко і легко збільшити гучність аудіо-або відео-файлу. До речі, що цікаво, програма може не тільки підвищити гучність, але і знизити її (у випадках, коли потрібний файл звучить дуже голосно)! Максимальна рівень посилення звуку - 1000% (тобто звук можна посилити в 10 разів)!

Інтерфейс програми виконаний в стилі мінімалізм (що популярно на сьогоднішній день). Щоб змінити рівень звуку в файл: досить натиснути кнопку "Load file", потім пересунути повзунок в потрібну сторону (наприклад, збільшити гучність на 100%) і зберегти отриманий результат. Все просто!

Єдиний мінус: не можна прослухати заздалегідь, як зміниться гучність у редагованого файлу. Так само варто відзначити, що підвищуючи гучність "основного" звуку, разом підвищуються і шуми. Тому, особисто не рекомендую відразу повзунок гучності крутити на максимум, рівень гучності може істотно зрости, навіть якщо підвищити його всього лише на 100% ...

Audacity

Офіційний сайт:  //www.audacityteam.org/

Завантажити можна з Source Forge

Audacity / Лого

Простий, легкий, багатофункціональний аудіо-редактор.

За допомогою програми можна:

 • - різати аудіо-файли;
 • - переміщати окремі шматочки "розрізаного" треку;
 • - застосовувати різні фільтри, що підвищують якість звучання;
 • - застосовувати ефекти загасання гучності;
 • - є фільтри для видалення шуму;
 • - еквалайзер для настройки частот;
 • - нормалізація аудіо-треків і т.д.

Є підтримка гарячих клавіш. Для програми написані десятки плагінів. Підтримується роботи зі звуком у: 16-, 24- і 32-біта.

Audacity - робота з програмою

До речі, коли ви збільшите гучність в  Audio Amplifier (наприклад) - то видалити з'явилися шуми можна, як раз в Audacity. Тобто ця програма доповнює першу, яку я привів трохи вище.

mp3DirectCut

Офіційний сайт:  //mpesch3.de1.cc/  (завантажити можна з Софт-порталу)

Компактний редактор аудіо-файлів (MP3). Основне його напрямок: вирізати і копіювати частини MP3 треків без компресії в формат PCM.

В рамках цієї статті, цей редактор цікавий тим, що дозволяє видалити тишу з файлів і нормалізувати звук. Програма працює у всіх версіях Windows (XP, 7, 8, 10), реалізована повна підтримка російської мови.

Скріншот головного вікна наведено нижче.

Mp3DirecCut - головне вікно програми

*

Програми, що поліпшують якість звуку

Ці програми "перетинаються" за своїми можливостями з "універсальними підсилювачами", які я виніс в першу частину цієї статті. Їх основний напрямок - зробити звук більш якісним, надати йому потрібну "атмосферу", змінити його частоту.

Як правило, ці налаштування досить бідно представлені в драйверах, що йдуть на звукову карту (про налаштування звуку в Windows - я краще взагалі промовчу ...).

DFX Audio Enhancer

Офіційний сайт: //www.fxsound.com/dfx/download.php

FX sound / Лого

Одна з кращих програм для поліпшення якості звуку в Windows! Являє собою якусь подобу плагіна, який інтегрується в усі популярні додатки, наприклад, такі як: WinAmp, Aimp, Windows Media Player, Skype і т.д.

У програмі просто гора опцій, наведу самі основні модулі:

 • Harmonic Fidelity Restoration - програма буде компенсувати високі частоти, які майже завжди обрізаються в процесі кодування файлу;
 • Ambience Processing - своєрідний ефект оточення, робить звук "глибше";
 • 3D Surround Processing - опція аналогічна попередній, але працює "кілька" по іншому, ефект будується саме на тривимірному звучанні (модне нині слово :), щоб зрозуміти різницю - потрібно один раз протестувати!);
 • Dynamic Gain Boosting - посилення інтенсивності аудіо-треку. Взагалі, цікава опція, додає деяку ступінь динамічності;
 • HyperBass Boost - компенсація нижніх частот, заповнення глибокого баса;
 • Headphones Output Optimization - супер-опція для тих, хто слухає звук в навушниках. Звук буде оптимізований так, щоб створити максимально комфортне і реалістичне звучання в ваших "головних" телефонах ...

DFX Audio Enhancer - модний дизайн

Razer Surround

Офіційний сайт: //www.razer.ru/igrovoe-audio/7.1-surround-sound

(Для повного занурення в приголомшливу звукову атмосферу розробник рекомендує використовувати його спец. Навушники)

Ця програма спрямована на роботу з стерео-навушниками (якщо ви не використовуєте навушники - то вам вона не буде цікава).

Розробники Razer Surround створили "революційні" алгоритми обробки звуку, які здатні в практично будь-яких стерео-навушниках створити ефект об'ємного звуку. Об'ємний простір буде створено за допомогою серію калибровок і різних тестів прослуховування звуку, тонкого налаштування.

Деякі модулі та можливості:

 • Voice level - рівень гучності вашого опонента / співрозмовника;
 • Voice clarity - регулювання звуку, спрямована на очищення від різноманітних спотворень і перешкод;
 • Sound normalization - зменшення розкиду гучності (тонка опція);
 • Bass boost - збільшення / зменшення басів;
 • Мається на наявність база готових налаштувань (11 створених профілів);
 • Підтримує більшість стерео-навушників, стерео-гарнітуру;
 • Підтримка Windows 7, 8, 10 (32/64 bits).

Вікно налаштувань Razer Surround

*

Програвач VLC - підвищення гучності до 125%

Деякі програвачі аудіо- і відео-файлів можуть автоматично підвищити гучність відтвореного файлу, вище, ніж на 100%! Тобто якщо стандартні програвач Windows Media Player (який є в "будь-який" Windows) - дозволяє підвищити гучність тільки до 100%, то наприклад програвач VLC до 125% - тобто на порядок голосніше без всяких плагінів і доповнень!

VLC

Офіційний сайт: //www.videolan.org/vlc/

Цей програвач рекомендую встановлювати абсолютно всім. І справа не тільки в тому, що він здатний збільшити гучність будь-якого відтвореного файлу.

Основний плюс цього програвача в його можливості якісно відтворювати мережеві трансляції. Причому, додайте до цього, що програвач безкоштовний, може відтворювати всі інші популярні формати (AVI, MP4, Divx, MKV, MPEG-2, MPEG-4, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3 і т.д.) , крім цього підтримує DVD, Audio CD, VCD та ін ..

Перегляд фільму з посиленою гучністю

На цьому статтю завершую. До речі, якщо знаєте програвачі, які можуть підвищити кілька гучність відтворюваних медіа-файлів, напишіть пару рядків у відгуках.

*

Доповнення в коментарях - вітаються!

На цьому все, удачі!

?

Перша публікація: 23.10.2016

Коригування: 5.01.2020