Програми для видалення файлів і папок, які залишаються & # x1f44c;

Доброго дня всім!

Буває таке, що клацаєш по файлу, тиснеш "Delete" і .. нічого! Через кілька секунд спливе якась помилка про неможливість проведення операції ... (файл не видаляється ... ?).

У цьому випадку, як правило, без додаткових спец. програм не обійтися (як зазвичай, в арсеналі Windows просто немає інструментів, щоб "позбуватися" від подібних файлів).

Власне, в цій статті хотів привести найкраще з того, що зараз можна знайти серед софта. Порекомендую одну з подібних утиліт мати у себе в системі (до речі, можуть виручити і при видаленні різних вірусних доповнень, які часто мають модуль блокування, що запобігає їх "звичайне" видалення через провідник). ?

І так, що вибрати? ..

*

? На допомогу!

1) Кілька спец. способів, як можна видалити практично будь-які файли з диска!

2) Е слі у вас не видаляється якась програма, тобто теж спец інструменти.

*

Софт для видалення заблокованих файлів

IObit Unlocker

Сайт: //ru.iobit.com/iobit-unlocker.php

Проста і компактна (всього 2 МБ) утиліта для розблокування і видалення практично будь-яких файлів з диска, флешок, тощо. Накопичувачів.

Зазначу, що весь процес видалення відбувається в 2-3 кліка мишкою: спочатку правою кнопкою по які удаляемому файлу, потім в меню вибираєте "IObit Unlocker" (див. Скрін нижче ?).

Видалення файлу в IObit Unlocker

Далі у вас відкриється вікно, в якому ви можете вибрати, що робити з файлом: розблокувати, розблокувати і перейменувати, розблокувати і видалити (див. Скріншот нижче ?).

До речі, в нижній частині вікна утиліта показує, яким процесом заблокований файл (може підказати, що потрібно зупинити / відключити).

IObit Unlocker - розблокувати і видалити

особливості:

 1. програма вбудовується в провідник: при натисканні правою кнопкою мишки, ви можете будь-яку папку або файл відправити у вікно "видалення" IObit Unlocker;
 2. можливість розблокування файлів, які використовуються відразу декількома процесами (програма послідовно закриє їх);
 3. крім примусового видалення можна примусово перейменувати файл, наприклад;
 4. можливість роботи відразу з десятками файлів;
 5. підтримка всіх популярних ОС Windows 10/8/7 / Vista / XP;
 6. повністю російською мовою.

*

Unlocker

Сайт: //www.emptyloop.com/unlocker/

Одна з найпопулярніших утиліт для розблокування файлів (для подальшого видалення, або перейменування).

Весь процес роботи з утилітою дуже простий: досить натиснути правою кнопкою мишки по потрібному файлу / папки, і в меню вибрати запуск утиліти (див. Приклад нижче ?).

Як видалити папку в Unlocker / Клікабельно

Зазначу, що в деяких особливо проблемних випадках, утиліта може "попросити" перезавантаження для видалення файлу (і видалить його відразу ж після нового завантаження ОС, поки ще ні один процес не встиг "зайняти" файл).

Додам також і те, що Unlocker справляється і з "битими" системними DLL, видалення яких блокує Windows (багато аналогічні програми просто не в силах впоратися з цим).

З мінусів: лише зовсім недавно розробники виправили "погану" сумісність утиліти з Windows 8/10 64 bits.

*

LockHunter

Сайт: //lockhunter.com/

Це безкоштовна утиліта для видалення заблокованих файлів (з якими ви вже і так і сяк, і не знаєте, що ще можна зробити ?).

До речі, LockHunter дуже ефективний проти потенційно-небажаних програм, проти malware, які вбудовуються в інші додатки.

На відміну від інших програм, LockHunter всі видаляються файли "відправляє" в корзину, а значить, що в разі помилки - ви завжди зможете все відновити. Погодьтеся, дуже корисно ?!

Робота з LockHunter / Клікабельно

особливості:

 1. показує процеси які блокують файли або папки;
 2. можна подивитися детальну інформацію по кожному проблемному процесу;
 3. дозволяє розблокувати файл (закрити всі блокуючі процеси) для видалення / перейменування файлу;
 4. може видаляти файли при наступній перезавантаження ПК;
 5. дозволяє видаляти практично будь-який системний процес (акуратно, не кожен процес можна так "зачинити", ПК може просто відразу ж перезавантажитися);
 6. інтегрується в провідник (аналогічно попереднім утилітам);
 7. працює у всіх популярних ОС Windows XP, 7, 8, 10 (32 і 64 bits).

*

FileASSASSIN

Сайт: //ru.malwarebytes.com/fileassassin/

Досить цікава утиліта від творців знаменитої програми Malwarebytes (по боротьбі з malware). FileASSASSIN знадобиться вам в тих випадках, коли:

 1. при видаленні, ви побачите повідомлення, що доступ до файлу вам заборонений;
 2. побачите помилку, що диск захищений від запису;
 3. якщо файл зайнятий (заблокований) іншим процесом або програмою;
 4. файл використовується іншим користувачем;
 5. можливість видалення файлів, які були заражені вірусним і шкідливим ПЗ (нерідко, воно їх блокує, щоб ви не могли їх видалити).

FileASSASSIN - головне вікно

За заявами розробників утиліти, вони використовують спец. унікальну технологію, яка вивантажує модулі (блокуючі файл), закриває дескриптори, і дає вам повний доступ до файлу.

Зазначу один недолік утиліти: відсутність російської мови (хоча, програма дуже проста, і з нею під силу швидко розібратися навіть тим, хто взагалі не володіє англійською).

*

Ще пару способів ?

Якщо попередні утиліти не дали результатів, то швидше за все, для видалення файлу, необхідно вдатися до більш радикальних способів:

 1. скористатися LiveCD - це диск або флешка, з якою можна завантажити Windows без її установки на жорсткий диск.

  Зрозуміло, якщо Windows була завантажена з флешки - вона не буде нічого блокувати на жорсткому диску, і з нього можна буде видалити все, що завгодно! Про те, ? як підготувати такий диск розповість ось ця стаття;

 2. вийняти жорсткий диск і підключити його до іншого ПК / ноутбуку (стаття на тему підключення диска від ноутбука до ПК;
 3. скористатися безпечним режимом завантаження Windows (в ньому завантажується мінімальну кількість компонентів, лише ті, які необхідні для безпосередньої роботи ОС). Таким чином, ваш файл, швидше за все, просто нема чому буде блокувати, і ви зможете його видалити. ?
 4. До речі , зверніть увагу на антивіруси. Нерідко, при підвищенні рівня безпеки вони дуже завзято відносяться до будь-яких вилучень (можуть заблокувати таку просту операцію).

  Наприклад, така поведінка була у Norton Antivirus 2011-2012 при виставленні максимального рівня захисту (?).

*

PS

Якщо перераховані вище утиліти не змогли допомогти у видаленні файлу (папки), скористайтеся однією ? моєї "старої" інструкцією (прим.: В ній є альтернативні варіанти вирішення проблеми).

*

Доповнення, як завжди, вітаються ?.

Ну а на цьому поки все, всім удачі!

?

Перша публікація: 08.08.2018

Коригування: 24.10.2020