Створення завантажувальної USB-флешки Windows 10

Доброго часу доби!

Для установки Windows багато користувачів все частіше і частіше вдаються до флешка. Воно й зрозуміло, адже установка ОС за допомогою флешки має ряд своїх переваг:

  • з неї швидше копіюються файли, а значить і установка завершиться за менший час;
  • флешку можна покласти в будь-який з кишень і завжди мати її під рукою;
  • її можна підключити до ноутбука, ПК, нетбуку - до будь-якого пристрою з USB-портом (а на багатьох сучасних ноутбуках взагалі немає CD / DVD-приводу ...).

У цій статті розгляну кілька актуальних способів створення завантажувального (її ще іноді називають настановної ) флешки з Windows 10.

І так ...

Порада!

Перед перевстановлення ОС Windows - рекомендую зробити резервну копію драйверів. Витратите на це пару хвилин - а заощадите на пошуку оних годинник (а може і дні)! Стаття про створення такої копії: //ocomp.info/sozdanie-rezervnoy-kopii-drayverov-bekap-drov-mini-instruktsiya.html

*

Як створити завантажувальну флешку з Windows 1o

Спосіб 1: через засіб від Microsoft

Плюси: підійде навіть тим, у кого немає способу ISO з Windows (ми його офіційно скачати); нормальна Windows без "вшитих" проблем; можна просто оновити свою стару ОС (без класичної перевстановлення); спосіб офіційний від Microsoft.

Мінус: потрібен швидкий і хороший інтернет-канал до серверів Microsoft.

*

Йдеться, звичайно, про інструмент - Microsoft Media Creation Tool . Щоб завантажити дану утиліту, потрібно перейти на офіційний сайт програми.

Microsoft Media Creation Tool

Сайт: //www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10

Скрін, де розташована посилання: дивитися

Короткий опис: спец. утиліта від Microsoft, що дозволяє завантажувати образ ISO з офіц. сервера компанії і створювати за допомогою нього завантажувальні носії (флешки, зовнішні диски та ін.). Засіб призначений тільки для ОС Windows 10.

*

Після завантаження та запуску програми, вам спочатку запропонують прийняти ліцензійну угоду (його тут не наводжу). Якщо приймаєте, далі потрібно зробити наступне:

  1. в першому вікні (див. скрін нижче - цифра 1) потрібно вказати, що ви хочете "Створити інсталяційний носій (USB флеш пам'яті, DVD-диск або ISO)" ;

    Що ви хочете зробити

  2. у другому вікні вкажіть мову, редакцію та архітектуру (32 або 64 біт) ОС. Зазначу, що 32-бітові ОС - "не бачать" ОЗУ об'ємом більше 3 ГБ. Якщо у вас пристрій з ОЗУ 4 і більше ГБ - то вибирайте 64-розрядну ОС. З мовою системи, думаю, визначитеся без мене ?;

    Вибір мови, архітектури та випуску

  3. в третьому вікні вам необхідно вибрати:

    або відразу завантажити і записувати на флешку ISO-образ (тобто установча флешка буде створена автоматично. Все що потрібно зараз - це вставити USB-флешку (не менше 4 ГБ) в USB-порт);

    або спочатку скачати ISO-образ, а потім приступити до його запису в більш зручних для цього програмах, наприклад, Rufus  (можете вибирати будь-який з варіантів, але я віддаю перевагу спочатку завантажити ISO ...) ;

    Завантажити ISO або відразу підготувати флеш-накопичувач

  4. вказуємо місце на жорсткому диску, куди хочете зберегти файл, і чекаємо його завантаження.

    Вибір папки, куди зберегти ISO

В принципі, тут більше коментувати нічого: тепер у вас є або образ ISO з Windows 10 - і ви можете записати його на DVD-диск (або на флешку, про це розповім далі в статті), або у вас є вже завантажувальна флешка (все залежить від того, що ви вибрали в п.3, см. опис вище).

В общем-то, на мій погляд, це засіб від Microsoft - дуже зручно і ефективно для підготовки установчого носія (чого так довго не вистачало раніше ...).

В допомогу!

Можливо, вам стане в нагоді стаття про те, як записати образ ISO на флешку - //ocomp.info/kak-zapisat-obraz-iso-na-fleshku-2-sposoba.html (там наведено ще пару способів).

*

Спосіб 2: за допомогою утиліти Rufus (BIOS, UEFI)

Для роботи програми необхідний образ ISO (наприклад, який ми створили в попередньому кроці).

Утиліта для роботи - Rufus

Офіційний сайт: //rufus.akeo.ie/?locale=ru_RU

Одна з кращих утиліт для запису завантажувальних USB-флешок. Незважаючи на свій невеликий розмір, утиліта дуже багатофункціональна. Найголовніше: дозволяє записувати флешки як для класичної установки (з-під BIOS), так і на нових ПК з підтримкою UEFI. Для "контрастності", розгляну обидва варіанти.

*

Як створити завантажувальну флешку в Rufus (Важливо! Всі дані на флешці, при виконанні цього завдання, будуть видалені) :

  1. вставляєте флешку в USB-порт і запускаєте програму від імені адміністратора (просто клацніть правою кнопкою по значку утиліти і виберіть оне в контекстному меню);
  2. Пристрій: вкажіть USB-накопичувач (особлива увага - якщо у вас підключено кілька флешок / дисків до ПК);
  3. Схема розділу і тип системного інтерфейсу: MBR для комп'ютерів з BIOS або UEFI-CSM; (Якщо для UEFI - вказуйте GPT для комп'ютерів з інтерфейсом UEFI);
  4. Файлова система: NTFS (для UEFI - FAT 32);
  5. Розмір кластера: 4096/8192 байт (за замовчуванням);
  6. Нова мітка тому: довільне поле;
  7. Швидке форматування - Так;

    Створити розширену мітку і значок пристрою - Так;

  8. Створити завантажувальний диск - ISO образ. Натисніть кнопку і вкажіть шлях до образу Windows 10 (для UEFI вказуйте образ Windows 10 64-bit). Відзначте параметр Стандартна установка Windows;
  9. Останній етап - натискання кнопки "Старт" , програма перепитає вас ще раз щодо форматування носія. Просто погоджуємося і чекаємо закінчення операції (всі етапи налаштування наведені на скронях нижче).

Rufus - створення флешки під UEFI (GPT)

Rufus - створення флешки під BIOS (MBR)

Примітка!

Для флешок під UEFI:

  • ОС повинна бути 64-розрядної;
  • при установці вимкніть функції Secure Boot і Fast Boot в налаштуваннях UEFI.
  • Після установки Windows включите їх знову. Щоб увійти в налаштування UEFI - скористайтеся статтею: //ocomp.info/kak-voyti-v-bios.html

Спосіб 3: за допомогою UltraISO

UltraISO

Сайт розробника: //www.ezbsystems.com/ultraiso/

Одна з кращих програм для роботи з образами ISO: дозволяє створювати їх, записувати на флешки і CD / DVD диски, редагувати їх, змінювати, вилучати з них файли і т.д. В общем-то, незамінний інструмент, якщо ви стикаєтеся в роботі з ISO-образами ...

*

Для створення настановної флешки в UltraISO, необхідно зробити наступне (розглянемо по кроках).

1) Спочатку потрібно завантажити і встановити UltraISO (це стандартно, не розглядаю), і запустити програму від імені адміністратора (для цього клацніть правою кнопкою мишки по значку програми і в контекстному меню виберіть цю опцію)!

Запуск Ultra ISO від адміністратора

2) Потім потрібно відкрити образ ISO - натисніть Файл / відкрити , або можна натиснути поєднання клавіш Ctrl + O .

Відкриття способу ISO // UltraISO

2) Якщо образ відкрився і немає ніяких помилок, далі натисніть меню Самозавантаження / Записати образ жорсткого диска (див. Скріншот нижче).

Записати образ жорсткого диска UltraISO

3) В наступному кроці необхідно задати основні параметри запису:

  • disk drive - вказати букву флешку (Уважно! Якщо у вас підключено 2-3 флешки до ПК - можна запросто помилитися. Вся інформація з флешки в процесі запису буде видалена!);
  • метод запису: USB-HDD + (якщо флешка ні в яку не буде завантажуватися, спробуйте вказати варіант USB-HDD без всяких плюсів / мінусів);
  • потім натисніть кнопку "Записати" .

Налаштування запису // Ultra ISO

4) Власне, вам залишиться лише почекати, поки буде записана інформація на флешку. Час запису залежить від швидкості вашого USB-порту, від способу ISO (від кількості і розміру файлів на ньому), завантаження ПК.

Запис успішно завершена - установча флешка готова!

*

Спосіб 4: пряма запис на флешку

Необхідний софт: архіватор (кращі з них приводив тут //ocomp.info/arhivatoryi-analog-winrar.html).

Важливо! Працювати подібна флешка буде тільки на сучасних комп'ютерах / ноутбуках з підтримкою UEFI (якщо ви створили флешку з цього матеріалу, а комп'ютер її не бачить - швидше за все у вас не UEFI, а BIOS. Просто повторно її, скориставшись першими трьома програмами / способами: Microsoft Media Creation Tool, UltraISO, Rufus).

7-Zip

Сайт: //www.7-zip.org/

Відмінний безкоштовний архіватор, що підтримує десятки форматів: 7z, rar, zip та ін. Може витягувати файли з образу ISO (що на і потрібно для цього завдання). 

*

WinRar

Сайт: //www.win-rar.com/start.html

Напевно, найвідоміший архіватор в Росії. В общем-то, ні в чому не поступиться першим, і так само дозволяє витягувати файли з ISO.

*

1) Спочатку необхідно відформатувати USB-флешку. Для цього треба зайти в "Цей комп'ютер" , клацніть по флешці правою кнопкою мишки і виберіть пункт "Форматувати" (як на скріншоті нижче).

Цей комп'ютер - форматувати

2) Файлову систему вкажіть FAT 32! Так само рекомендується зробити швидке форматування (очищення змісту).

Важливо! Всі дані з флешки буде видалено.

Налаштування при форматуванні накопичувача

3) Далі відкрийте образ ISO в програмі архіваторі, наприклад, 7-zip (яку я рекомендував вище).

Примітка: для цього просто клацніть правою кнопкою мишки по образу ISO і в контекстному меню виберіть 7-Zip / відкрити (як на скрині нижче).

7-Zip - відкрити архів

4) Потім просто витягніть всі файли з образу на вашу флешку. Для цього в 7-Zip натисніть кнопку "Витягти" , а потім виберіть свій накопичувач. В общем-то, все досить просто. Аналогічні дії будуть і в тому ж WinRar.

Витягуємо файли на флешку

Після того, як всі файли будуть вилучені на флешку - можете приступати до установки Windows.

*

На цьому все, вдалою і швидкої установки Windows 10.

Good Luck! ?