Як порівняти процесори, який з них швидше і продуктивніше. Таблиці і рейтинги продуктивності (Intel Core i3 vs i5 vs i7)

Питання від користувача

Добрий день.

Я хочу купити ноутбук замість мого старого, але заплутався ... Приблизно в одному ціновому діапазоні є пристрої з різними процесорами Intel Pentium, Intel Core i3, Intel Core i5, AMD-6 (8).

Підкажіть, як мені вибрати найбільш продуктивний і швидкий процесор (щоб точно був швидше мого)? Як взагалі порівняти різні процесори між собою (саме в плані продуктивності, а не просто подивитися частоту)?

В'ячеслав.

Примітка: питання частково відредагований (конкретні марки зазначених процесорів були вирізані).

Всім доброго часу доби!

Взагалі, питання досить популярний (яке задають собі абсолютно все при покупці нового девайса). У цій статті постараюся на нього відповісти так, щоб порівняти продуктивність змогли навіть зовсім починаючі користувачі.

І так ...

*

Порівняння продуктивності процесорів

Найбільш об'єктивні результати для оцінки продуктивності того чи іншого процесора беруть з різних тестів. Більшість процесорів, що ви бачите на прилавку в магазині, вже давно багато протестували і порівняли між собою. Нам же залишилося тільки взяти цю інформацію ...

Порівняння конкретних процесорів (Pentium N3710 і i3 6006U)

І так, на мій погляд показувати найкраще на конкретних прикладах. Я взяв один з популярних магазинів - DNS, і порівняю кілька моделей бюджетних ноутбуків (не реклама, тим більше далеко не вся техніка у них така вже дешева).

Ось припустимо, візьмемо ноутбуки з ціною приблизно в 25-26 тис. Руб. (Виробників в розрахунок не беру):

  1. на одному ноутбуці конфігурація: [1366x768, TN + film, Intel Pentium N3710, 4x1.6 ГГц, RAM 4 ГБ, HDD 500 ГБ, GeForce GT 810M, Wi-Fi, BT, Windows 10];
  2. на другому: [1366x768, TN + film, Intel Core i3 6006U, 2x2 ГГц, RAM 4 ГБ, HDD 500 ГБ, Intel HD 520, DVD-SMulti, Wi-Fi, BT, Windows 10].

Перший варіант - ноутбук на Intel Pentium

Варіант другий - ноутбук на Intel i3-6006U (причому, у цього варто пам'ять DDR4, у першого - DDR3 (ще один плюс в продуктивність цього ноутбука))

Ноутбук з такою ж продуктивністю (як варіант 2), тільки ще дешевше (без ОС Windows)

Тепер порівняємо їх продуктивність.

Мені дуже імпонує сайт: //technical.city

(Також вельми приємний сайт: //cpu.userbenchmark.com/)

Відмінний сайт! На ньому можна порівняти реальну продуктивність процесорів і відеокарт. Причому, щоб порівняти одну модель з іншого - непотрібно володіти ніякими спец. знаннями.

Досить тільки вказати 2 процесора, і ви побачите різницю: від технічно складних і малозрозумілих термінів, до найпростіших результатів в тестуванні швидкодії. Сервіс вам автоматично підкаже, який процесор вибрати.

Зазначу також, що на //technical.city є практично всі моделі процесорів і відеокарт, які зустрічаються в широкому продажі на сьогоднішній день (а також є добірки по співвідношенню продуктивність / ціна).

І так, ось сторінка порівняння: //technical.city/ru/cpu/Pentium-N3710-protiv-Core-i3-6006U

(До речі, щоб поміняти ці моделі процесорів на інші - зверніть увагу на бічне меню зліва - там є зручний розкривається пошук і кнопка "Порівняти")

Порівняння процесорів Pentium N3710 і Core i3-6006U - Technical City

Technical City - рада з вибору процесора виходячи з результатів тесту

Виходить, що цінники на ноутбуки приблизно однакові, а процесор в одному продуктивніше іншого на 60-70%! Порівнявши ще і відеокарти, переконуємося в цьому остаточно ...

Порівняння відеокарт GeForce 810M і HD Graphics 520 - Technical City

Тобто другий ноутбук (наведеної мною як приклад) буде працювати істотно швидше першого (по крайней мере повинен ☺). А цінник один ...

Пояснення продавця, чому так відбувається ...

Справа в тому, що на складах досить багато старої техніки (все не розпродається), плюс попутно поставляють нову техніку (набагато більш продуктивну), яка стоїть часом навіть дешевше (розвиток технологій, до того ж останнім часом курс рубля зміцнювався по відношенню до долара ).

І та, і та техніка лежить на прилавку. З цих причин, продуктивність ноутбука за одну і ту ж ціну може відрізнятися ...

Варто вказати, що деякі моделі Pentium, в порівнянні з i-3, набагато більш енерго-ефективні, а значить ваш пристрій (при однакових ємностях акумуляторах) може пропрацювати довше. Не всім же важлива продуктивність - деякі шукають бюджетний ноутбук, який довго може працювати від батареї ...

Щодо споживання енергії - можливо, але тут більше залежить від того, як буде використовуватися ноутбук, і яка батарея в ньому встановлена. Та ж дискретна відеокарта в першому ноутбуці (на Pentium) - просто може з'їсти весь заряд акумулятора ...

Для економії ...

До речі, зверніть увагу, що деякі ноутбуки йдуть з передвстановленою Windows, а деякі без неї. Так ось, якщо ви знаєте як встановити ОС і хочете заощадити, рекомендую вибирати ноутбук без Windows - так ви заощадите порядку 3000+ руб.

? Ремарка!

До речі, з приводу вибору ноутбука рекомендую ознайомитися ось з цією статтею

*

Сайти для порівняння, таблиці та рейтинги

//technical.city/ru

Як вже сказав вище, один з кращих російськомовних сайтів для порівняння різних процесорів і відеокарт. Зазначу, що великою перевагою цього сайту є те, що на ньому представлено досить багато результатів тестування - майже всі процесори і відеокарти, які представлені в широкому асортименті на полицях в магазині.

Також на сайті є різні таблиці з рейтингами:

  • по продуктивності процесорів;
  • по процесорам: по кращому співвідношенню швидкість / ціна (від 300 $);
  • по процесорам: по кращому співвідношенню швидкість / ціна (до 300 $);
  • рейтинг процесорів в Майнінг Bitcoin.

Практично такі ж таблиці по рейтингу відеокарт. В общем-то, іноді відвідуючи подібний сайт можна бути в курсі все нових залозок і знати, яке залізо найбільш продуктивне на поточний момент.

*

UserBenchmark

Сайт: //cpu.userbenchmark.com/Compare/

Цей сайт дозволяє порівнювати не тільки процесори, але і відеокарти, ОЗУ, диски (SSD / HDD), USB носії. Зазначу, що можна порівнювати, як і просто будь-які процесори між собою, так і завантажити невелику утиліту і погнати свій поточний залізо (оцінити його з топовими моделями).

UserBenchmark - Порівняння Intel Core i5-7200U vs i7-8550U

Незважаючи на те, що сайт англійською - він дуже "доброзичливий", користуватися приємно і легко. З мінусів: деякі моделі процесорів тут відсутні (особливо, менш продуктивні і старі - Pentium, Atom, AMD A-6 (8)).

*

CPU Boss

//cpuboss.com/compare-cpus

Сайт дуже простий, виконаний в стилі мінімалізму. Можна порівнювати популярні моделі процесорів (є далеко не всі). Також на сайті є дуже зручний пошук (з фільтрами), який дозволяє задати цінник, кількість ядер, сокет і ін. Характеристики, і допоможе знайти і порівняти зацікавили вас моделі.

The Desktop CPUs with the best Overall Performance

*

CPU Benchmarks

Головна сторінка //www.cpubenchmark.net/

Порівняння 2-х процесорів: //www.cpubenchmark.net/compare.php?cmp[]=2484&cmp[]=2865

Сторінка з сотнями різних ЦП (величезна таблиця, шукайте в браузері через Ctrl + F): //www.cpubenchmark.net/CPU_mega_page.html

Дуже інформативний сайт! Тут представлені практично всі процесори, які існують в природі! До того ж, практично кожен день виходять оновлення і база поповнюється (що важливо, коли ніяк не можеш знайти результати тестів на інших сайтах ☺).

Зазначу, що тут ДУЖЕ багато різноманітних таблиць: їх просто десятки (див. Головну сторінку)! Також тут дуже зручна сторінка, щоб порівнювати 2 процесора між собою - результат представляється в невеликій табличці (див. Скрін нижче).

PassMark - CPU Performance Comparison // Порівняння 2-х процесорів i3-5005U і i5-7200U

Крім цього, можна порівнювати різні моделі відеокарт, пам'ять, диски, провести тести свого заліза, і багато іншого. Єдиний недолік - люди, які погано знають англійську, будуть себе тут почувати не зовсім комфортно (див. Хоча б ті дві сторінки, які я навів вище - там все логічно і зрозуміло, навіть не дивлячись на іноземний ...) .

*

Geekbench Browser

//browser.geekbench.com/processor-benchmarks

Сайт набагато простіше попереднього. Тут можна ознайомитися з результатами рейтингу процесорів, заснованого на тестах їх продуктивності. Табличка дуже велика, представлені більшість популярних процесорів (зазначу, що є не все!).

Processor Benchmarks - Geekbench Browser

*

Таким чином, пройшовшись по перерахованим вище сайтам, можна швиденько відібрати найбільш продуктивні ноутбуки з вашого цінового діапазону.

Я спеціально хотів побудувати статтю так, щоб вона не застаріла через місяць-два, і кожен міг би самостійно і швидко прицінитися до зацікавила його ноутбуків. Сподіваюся, мені це вдалося ☺ ...

*

Успіхів!

?

Перша публікація: 25.01.2018

Коригування: 10.02.2020