Не можу зайти в ВК (у Вконтакте), не виходить відкрити свою сторінку

Питання від користувача

Добрий день.

Ніяк не виходить з комп'ютера зайти на свою сторінку Вконтакте (VK) - замість цього з'являється якась помилка в браузері, що веб-сторінка в даний момент недоступна. У той же самий час - все відмінно працює в телефоні. Що може бути не так?

PS: комп'ютер перевірив повністю антивірусом Avast, ніби все чисто ...

Всім доброго дня!

Так як ВК один з найпопулярніших сайтів в нашій країні - навколо нього завжди крутяться різного роду шахраї, з'являються віруси, скрипти та ін.

Нерідко, коли замість реального сайту ВК - ви бачите підроблену сторінку, на якій вам пропонують відправити SMS на короткий номер для відновлення доступу (насправді ж, у вас просто знімуть гроші з рахунку).

У цій статті дам поради і рекомендації, які допоможуть вам відновити доступ до сайту ВК в цілому, і безпосередньо до своїй сторінці.

І так ...

*

Чому не виходить зайти в ВК

Нижче будуть наведені основні причини, через які не виходить відкрити свою сторінку в ВК. До кожної буде додаватися рішення. 

? Важливо!

Для початку перевірте, чи є у вас доступ до мережі Інтернет. Буває, що багато користувачів грішать на ВК, а насправді у них проблема з мережею. Рекомендую перевірити свою швидкість Інтернету

*

Причина №1: шкідливе ПЗ змінило системний файл hosts

Рішення

Для довідки! У Windows є один спеціальний системний файл  hosts , змінивши певні рядки в якому, для вас можуть стати недоступними практично будь-які сайти.

Що ще гірше, замість звичних вам сайтів можуть відкриватися зовсім інші: скажімо, заходите на ВК, а вас переадресовує автоматично на сайт шахраїв, де вас просять відправити СМС на короткий номер для відновлення доступу до сторінки. Природно, робити це не потрібно!

Тепер про те, де знаходиться цей файл, і як перевірити, чи все з ним в порядку. 

У Windows 7/8/10 файл hosts лежить в каталозі  C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc (відкривати його потрібно звичайним блокнотом з правами адміністратора). У Windows 2000 / XP - файл шукайте в каталозі C: \ WINNT \ system32 \ drivers \ etc \ HOSTS.

Щоб відкрити блокнот з правами адміністратора, потрібно:

  • запустити диспетчер задач (кнопки Ctrl + Alt + Del);
  • натиснути файл -> нова задача ;
  • написати команду notepad (встановити галочку дають права адміна, см. стрілку 2 на скрінe нижче), і натиснути Enter.

    Як відкрити блокнот з правами адміністратора

Далі в блокноті натисніть файл / відкрити і в адресний рядок блокнота вставте адресу  C: \ Windows \ System32 \ drivers \ etc (див. Стрілка 1 на скрині нижче) . Перемкніть відображення в режим "Всі файли" (див. Стрілка 2) - і відкрийте файл hosts.

Як відкрити в блокноті файл hosts

Внизу на скрині у мене представлений типовий вигляд файлу hosts . Зверніть увагу на кілька важливих речей:

  1. всі рядки в файлі починаються зі значка #;
  2. файл складається з десятка-другого рядків і прокручувати коліщатко тут нікуди (прим .: просто іноді хитрі віруси дописують шкідливі рядки так, що без скролінгу мишкою - їх не видно).

Що з себе являє файл hosts // файл за умовчанням в Windows 10

Власне, якщо у вас є щось підозріле в цьому файлі - сміливо видаляйте і зберігайте файл (благо, що права адміністратора, з якими ми запустили блокнот, дозволять це зробити).

На скрині нижче показаний приклад, як виглядають підозрілі рядки, які підміняють адреси популярних сайтів (такі рядків потрібно видалити з файлу).

Підозріла рядок в файлі hosts

До речі, відновити файл hosts можна і за допомогою антивірусної утиліти AVZ. Про це я розповідав в одній з попередніх моїх статей. Посилання на неї нижче.

? На допомогу!

Як змінити і відновити файл hosts

*

Причина №2: ви підчепили вірус або рекламне ПО. Проблема з браузером

Рішення

В принципі, ця проблема схожа з попередньою - той же вірус міг змінити системний файл hosts (і навіть відновивши його, через деякий час, якщо ви не видалили вірус із системи, він може знову змінити hosts).

Тому, рекомендую встановити сучасний антивірус на ПК, оновити його бази і потім повністю перевірити комп'ютер. Свої думки щодо вибору антивіруса висловлював в одній зі статей, посилання на неї нижче.

? На допомогу!  

Кращі безкоштовні антивіруси - велика добірка ->

Крім цього, дуже часто заражається безпосередньо сам браузер. Причому, в цьому випадку класичний антивірус далеко не завжди може видалити вірус з браузера. Тому, при подібних проблемах рекомендую перевірити і очистити свій браузер (як це зробити за 5 кроків - розказано в статті за посиланням нижче).

? На допомогу!

Як видалити вірус з браузера - за 5 кроків!

Також, перевірте, чи не включена турбо-режим в вашому браузері. У деяких випадках, замість очікуваного прискорення відкриття сторінок - навпаки, відбувається уповільнення, або взагалі неможливість перегляду оних. Подібні турбо-режими є в деяких браузерах, наприклад, в Яндекс-браузері, в Опері і ін.

Турбо-режим в Яндекс-браузері

*

Причина №3: ​​не блокує чи доступ провайдер

Рішення

В останні кілька років (судячи з того, що бачу) - в інтернеті стали наводити порядок: блокують різні сайти і сторінки із забороненою інформацією. Все б нічого, але вже були випадки, коли провайдери Інтернет блокували сайти помилково (в тому числі і ВК). До того ж системні збої в роботі обладнання теж не можна виключати ...

Тому, спробуйте подзвонити (зв'язатися) з Інтернет-провайдером і уточнити - чи немає на їхньому боці будь-якої проблеми ...

? На допомогу!

VPN для Chrome, Яндекс-браузера і Opera: як відкрити недоступний сайт

*

Причина №4: блокування доступу до ВК вашим брандмауером / антивірусом

Рішення

Нерідко, на деяких веб-сторінках знаходяться небезпечні віруси, скрипти, рекламне ПО, яке вкрай бажано було б уникати. І багато антивіруси просто блокують подібні сторінки, забороняючи вам їх відкривати.

Буває і таке, що, знайшовши на якийсь сторінці ВК подібне "добро" - антивірус просто заблокував доступ до всього сайту ...

Наприклад, антивірус NOD32 - при відкритті небезпечної веб-сторінки, попереджає про те, що "Доступ заборонений" (але на жаль, не всі антивіруси показують подібне вікно).

Сторінка знаходиться в списку веб-сайтів з небезпечним вмістом / NOD32

Тому, перевірте налаштування свого антивіруса і брандмауера, чи не варто там жорсткий фільтр інтернету, чи нічого не заблоковано.

Якщо у вас немає сторонніх антивірусних утиліт, перевірте налаштування брандмауера Windows. Про те, як його включити / відключити, і як заблокувати в ньому доступ будь-якій програмі до Інтернету, розказано в одній з моїх статей, посилання нижче.

? На допомогу!

1) Робота з брандмауером Windows (Як заборонити програмі доступ до інтернету) 

2) Якщо у вас вилізла помилка, пов'язана з DNS-серверами, інтернет пропав і сайти не відкриваються, рекомендую ознайомитися з цією інструкцією

*

Причина №5: невірний пароль, помилка в номері / поштою

Рішення

Іноді користувачі самі плутають свою пошту (особливо, якщо їх декілька), забувають паролі, просто поспішають і неуважно вводять дані для доступу до своїй сторінці. Зазвичай, в цьому випадку завжди висвічується помилка про те, що пошта / телефон, або пароль - невірні.

Поштова адреса не існує, пароль невірний / Просто приклад

Якщо до вашої сторінці прив'язаний ваш телефон і ваша електронна пошта - то проблем з відновленням доступу (навіть якщо ви забули пароль) - не виникає! Досить натиснути посилання "Забув пароль" , розташовану під формою авторизації (див. Скрін вище) і діяти згідно з інструкцією ВК.

Крім цього, можливо, що у вашому браузері збережений пароль від вашої сторінки. Виглядає подібна штука в налаштуваннях.

Наприклад, в Chrome ці дані знаходяться на сторінці  chrome: // settings / passwords   (або відкрийте Налаштування / Додаткові / Паролі та форми)  - можна включити / відключити авто-заповнення, і подивитися збережені паролі до всіх сайтів.

Chrome - налаштувати збереження паролів

*

Причина №6: вас зламали, сторінка заблокована (наприклад, через спам)

Рішення

Ваша сторінка може бути недоступна і з тієї причини, що її просто заморозили (заблокували). Зазвичай, в цьому випадку при спробі відкрити її - ви побачите повідомлення про те, за що її заблокували, і що потрібно зробити для її відновлення.

Наприклад, якщо у вас були знайдені шкідливі посилання - то вас можуть попросити перевірити комп'ютер на віруси, потім підтвердити, що ви є власником цієї сторінки і змінити пароль (приклад нижче).

Сторінка в ВК була заморожена, просять підтвердити, що я - це я

В общем-то, дати універсальний рецепт розморожування сторінки - неможливо, тим більше, що причин для блоку - досить багато! Звертайтеся в підтримку ВК (з досвіду скажу, що якщо Ви самі не причому, нормально і дохідливо опишіть ситуацію - то можна розморозити навіть ті сторінки, які були заблоковані назовсім!).

*

заходи профілактики

Щоб постійно не відчувати проблеми зі входом в мережу ВК, і не ловити різні віруси, рекомендую виконувати ряд нехитрих правил.

1) Встановіть і використовуйте сучасний антивірус, який регулярно оновлюється. Про вибір антивірусів я ? писав в цій статті.

2) Не відмовляйтеся і не відключайте оновлення своєї ОС Windows. Якщо автоматичне оновлення Ви все-таки відключили - час від часу перевіряйте і ставте всі важливі заплатки вручну!

3) Намагайтеся не заходити у Вконтакте не зі свого комп'ютера / ноутбука. У вас запросто можуть дізнатися пароль і заволодіти конфіденційною інформацією.

4) Чи не переходьте за посиланнями, які ви отримуєте від малознайомих людей, що ведуть на підозрілі сайти, з незрозумілим вмістом. Дуже часто на таких сайтах для дорослих і підчіплюють різні шкідливі скрипти.

5) Не встановлюйте різні "чарівні" гаманці, "безкоштовний" Інтернет, ломалки софта і ін. "Добро". О пів на таких програм (а може і більше) - завжди знаходиться або рекламне ПО, або віруси ...

Взагалі, намагайтеся завантажувати програми та утиліти з офіційних сайтів їх виробників. Так ймовірність підчепити вірус - буде значно нижче.

6) Перед запуском завантажених файлів і програм з мережі Інтернет - перевірте їх антивірусною програмою.

7) Вкрай бажано користуватися сучасним брандмауером. В принципі, досить навіть не відключати вбудований в Windows (що багато цілеспрямовано роблять).

8) Дуже часто багато користувачів "ловлять" вірус при оновленні Flash Player. Про те, як його правильно оновити, можете дізнатися в одній з моїх статей ...

*

Анекдот про ВК ...

Вийшов з дому дівчини, через п'ять хвилин дзвінок на мобільний:

- Ти не вийшов зі свого "Вконтакте", що мені робити?

- Ну так вийди за мене.

- Я згодна!

*

На сім поки все ..

Успіхів!

?

Перша публікація: 05.11.2017

Коригування: 10.02.2020