Як перейти на цифрове телебачення в Росії в 2019 (2020) році - все найважливіше
Доброго часу доби!
У 2019 ряд телеканалів в Росії перейде з аналогового мовлення на цифрове ( "Перший канал", "Росія", "НТВ", "5", "СТС" і ін.). У квітні це торкнеться 20 регіонів, а в червні / липні вже всю країну (дати міг наплутати, тому що привів по пам'яті).
Якщо хтось "думає" нічого не робити і залишити все як є (адже показує ж поки що) - то я вас розчарую, сказавши, що в кінці року (як я зрозумів в кожному регіоні по-своєму) частину аналогового мовлення припиниться! Тобто включивши телевізор - в кращому випадку ви побачите ролик-підказку, що пора переходити на "цифру" (в гіршому - взагалі нічого, крім мерехтіння ...).
У цій замітці я зібрав найбільш популярні питання, які задаються майже всіма, хто стикається з подібною темою. Думаю, ознайомившись із заміткою ви легко зможете самостійно перейти на цифру. ?
І так ...
*
Перехід на цифру: що важливо знати (по пунктам!)
Пункт 1: чи обов'язково переходити на «цифру», чи можна нічого не міняти
По-перше, відразу ж хочу сказати, що цифрове мовлення 20 каналів в нашій країні безкоштовне ! Тобто платити за них нічого не потрібно (крім, зрозуміло, покупки нового телевізора або приставки (але про це нижче))!
По-друге, що стосується залишити "все як є" - це можна в тих випадках, якщо:
- у вас встановлена супутникова тарілка (наприклад, від "Триколор"). У цьому випадку нічого ні налаштовувати, ні міняти не потрібно!
- у вас підключено кабельне телебачення;
- у вас разом з інтернетом підключено цифрове ТБ через спец. приставку (наприклад, від "Ростелеком", "МТС" та ін.). Цей спосіб найбільш популярний останнім часом.
Зрозуміло, якщо ваш ТВ працює від звичайної кімнатної антени (та якщо він ще й не найновіший) - залишити і нічого не робити не вийде!
Не можу не відзначити, що цифрове ТБ має кілька переваг:
- значно покращено якість мовлення (тепер воно в HD): перешкоди у вигляді червоних горизонтальних смужок виключені (див. різницю на зображенні нижче);
- змінено якість звуку: тепер він більш насичений і без шипіння;
- є можливість перегляду телепрограми.
Різниця в зображенні між аналоговим і цифровим мовленням
Пункт 2: як дізнатися, які телеканали показуються в моїй області в цифрі
- Спочатку необхідно перейти на офіційний сайт цифрового ефірного телебачення: rtrs.ru
- Далі в верхньому меню виберіть свою область - сайт повинен відобразити список каналів. Станом на сьогоднішній день, як правило, це 20 каналів в 2-х цифрових пакетах (РТРС-1 і РТРС-2): Перший, Росія, Матч !, НТВ, 5-й, ОТР, ТВЦ, Зірка, ТВ3, ТНТ, МУЗ-ТВ, МИР і ін., див. скрін нижче.
Які канали показують в моїй області
Зверніть увагу, на цьому ж сайті є карта ефірного мовлення.
Карта мовлення
На ній можна знайти частоти і зони покриття (якщо ви живете в великому місті - то подібна карта вам навряд чи потрібна, а ось якщо в районному центрі, селі - то перевірити "в зоні ви" точно не завадить ...).
зони покриття
Пункт 3: як визначити, чи підтримує мій телевізор цифрове мовлення
Якщо ваш телевізор 2018-2019 років випуску - то на 99,999% він підтримує цифрове мовлення. І для вас вся настройка цифрового ТБ буде зводиться до запуску сканування телеканалів (як ви це робили раніше після покупки телевізора).
Якщо мова йде про старий телевізорі - то тут може бути все, що завгодно ? ... Для уточнення підтримки цифрового мовлення можна:
- відкрити тех. інструкцію до ТВ і подивитися, чи є там підтримка DVB-T2 (це і є можливість перегляду "цифри");
- зайти на яндекс-маркет, знайти модель свого ТВ і подивитися його характеристики (шукаємо підтримку "DVB-T2", картинка нижче в допомогу);
Яндекс-маркет - характеристики
Якщо у вас старий телевізор кінескопа, і ви нічого не знайшли на нього (інструкція не збереглася і на яндекс-маркеті таку модель вже давно не продають) - майже напевно він не підтримує стандарт DVB-T2 (а значить, дивитися "цифру" ви не зможете).
Пункт 4: що робити, якщо у мене старий ТВ, і він не підтримує цифрове мовлення
Цей пункт для тих, хто перевірив характеристики свого ТВ і виявилося, що він не підтримує стандарт DVB-T2 (див. Попередній пункт).
В цьому випадку є кілька варіантів вирішення проблеми:
- встановити супутникову тарілку (від якого-небудь "Тріколора", "НТВ" і ін.) або підключити кабельне телебачення. У багатьох компаніях зараз підключення безкоштовне (і навіть приставку подарують, якщо ви будете користуватися їх послугами 1-2 роки);
Тарілка ...
- купити спеціальну приставку, яка підтримує DVB-T2 (вона буде "свого роду" посередником між вашою антеною і телевізором). Більш докладно про неї - див. В наступному пункті;
Приставка для перегляду цифри
- придбати сучасний телевізор з підтримкою стандарту DVB-T / DVB-T2.
Пункт 5: яка приставка потрібна для ТВ, щоб дивитися цифрове мовлення. Як її підключити
Якщо ви поки не плануєте змінювати телевізор - то одним з найдешевших способів підключити "цифру" буде покупка спец. приставки. Її зазвичай називають ресівіром (або тюнером). Придбати її можна в більшості магазинів, які займаються аудіо- відео-технікою.
До речі, вельми дешево подібну "штуку" можна замовити в китайських онлайн-магазинах.
Важливо!
1) Зрозуміло, подібна приставка повинна підтримувати DVB-T / DVB-T2 стандарти.
2) Певним категоріям громадян (малозабезпеченим, інвалідам та ветеранам) компенсують кошти на придбання подібної приставки. Цей "момент" у кожному регіоні може бути різним, уточнюйте в МФЦ або місцевої адміністрації.
Її підключення стандартно і у більшості не викличе ніяких складнощів. Розгляну типову приставку і її підключення до старого ТВ марки LG. І так:
- спочатку перевірте комплектацію приставки. Зазвичай в неї входить: блок живлення, пульт, аудіо-відео кабелі, інструкція (фото нижче);
Комплектація типовий приставки
- після вимкніть телевізійний кабель від ТБ і приєднайте його до приставки (прим.: той кабель, який йде від антени). Далі підключіть приставку до ТВ за допомогою аудіо-відео кабелів, включіть блок живлення, саму приставку і телевізор.
підключення
- зайдіть в налаштування приставки (Menu) і включіть автоматичний пошук телеканалів. Як правило, через 3-5 хв. ви побачите 2-десятка каналів - залишилося тільки вибрати потрібний для перегляду ...
автопошук телеканалів
- В общем-то, на цьому все. Решта опцій налаштовуються за бажанням, і на безпосередній перегляд не впливають ...
Перегляд цифрового ТБ на старому телевізорі
Пункт 6: після переходу на цифру мій телевізор заїкається, якісь квадратики, перешкоди
Безперечно, що цифрове мовлення знижує кількість перешкод в рази. Різна дрібна брижі, горизонтальні червоні смужки (як на прикладах нижче), шипіння звуку та ін. Моменти більше не повинні виявлятися. Однак, це аж ніяк не виключає 100% позбавлення від всіх проблем ...
Цифрове - аналогове (приклад 1)
Аналогове - зліва, цифрове - справа / Приклад 2
Якщо ви зіткнулися з тим, що при скануванні телеканалів нічого не знайшлося, або ефір йде з якимись затримками, є заїкання звуку та ін., То:
- перевірте, які канали транслюються в вашому регіоні, подивіться зону покриття (можливо ви дуже далеко від ефірної телевежі). Про те, як це зробити - див. Пункт 2 цієї статті;
- подивіться на роз'єми і штекери антени: чи щільно вона сидить, чи не пошкоджений кабель;
- спробуйте по-розміщувати антену в різних місцях будинку: в одній кімнаті, в іншій, у вікна ... Якщо ви живете в приватному будинку, спробуйте підняти антену на дах. Якщо ви перебуваєте не дуже далеко від "цивілізації" (?), як правило вдається знайти найбільш сприятливе місце;
- зверніть увагу, що зараз у продажу є антени з спец. підсилювачами (дозволяють дещо поліпшити якість прийому);
- як правило, антена, яка йшла в комплекті до вашого ТВ (приставці) - дуже маленька і слабка, рекомендується її замінити;
- до речі, зробити досить непогану антену можна зі старих алюмінієвих банок (схема проста, представлена на малюнку нижче). Незважаючи на певну безглуздість конструкції (багатьом так здається ?) - подібна антена здатна досить якісно ловити ефірне мовлення.
Приклад саморобної антени з алюмінієвих банок
В допомогу!
Перешкоди і зависання при перегляді цифрового ТБ (заїкання звуку, зображення кубиками і т.д.). Які 20 каналів мають бути показані на ТБ безкоштовно і в хорошій якості - //ocomp.info/pomehi-pri-prosmotre-tsifrovogo-tv.html
*
Додатки по темі вітаються ...
Всього найкращого!
?