Чи не працює тачпад на ноутбуці [варіанти рішень]

Питання від користувача

Здрастуйте, Олександре!

На моєму старенькому ноутбуці ASUS X750 перестав працювати тачпад (пристрій не упускати, чи не встановлювати заново ОС, в настройки не лазив ...).

Я за ним рідко працюю, він останнім часом просто лежав (розрядився навіть) - тут я його підключив, щоб скопіювати документи, і зауважив, що з тачпадом "труба" ...

Доброго здоров'я.

В общем-то, що не рідкісна ситуація для ноутбуків самих різних марок (найчастіше проблема зустрічається на пристроях HP, ASUS і Dell). Типовими причинами є збої в налаштуваннях ПО при підключенні мишки, або некоректно-працюючі драйвера.

Що ж, спробуємо усунути ... ?

Важливо!

1) Для полегшення взаємодії з ноутбуком замість тачпада можна підключити (хоча б на час) звичайну USB-миша.

2) Також можна скористатися кнопками і поєднаннями на клавіатурі: Win, ↑, ↓, →, ←, TAB, Enter, Shift + F10 / Shift + Fn + F10.

*

Що робити з непрацюючим тачпадом

Перезавантаження, і пере-підключення тачпада

І так, перша порада банальний - перезавантажте ноутбук (прим .: при перезавантаженні відбувається знову ініціалізація всіх пристроїв і ряд помилок просто буде усунутий на етапі завантаження ОС ...).

Далі спробуйте включити тачпад - зазвичай, для цього потрібно затиснути кнопку Fn і натиснути одну з функціональних клавіш:

  1. для ASUS: Fn + F9; ?
  2. для Lenovo: Fn + F5 або Fn + F8;
  3. для HP: найчастіше замість поєднання потрібно зробити подвійний клік пальцем в лівому верхньому кутку тачпада (?);
  4. для MSI: поєднання Fn + F3;
  5. для Samsung: Fn + F5 або Fn + F10.

Варіанти включення тачпада на ноутбуках різних марок (ASUS і HP)

Примітка: до речі, деякі користувачі відзначають, що спільно з Fn на їх ноутбуках потрібно затискати кнопку Ctrl! (Сам не зустрічав такі модельки ноутбуків)

*

Налаштування ОС Windows 10 і властивості миші

Якщо у вас встановлена ОС Windows 10 - обов'язково відкрийте її параметри (поєднання кнопок Win + i ) і перевірте вкладку "Пристрої / Сенсорна панель" .

У ній можна викл. / Вкл. тачпад, відрегулювати швидкість курсору, задати режим роботи паралельно з мишкою та ін.

Розділ пристрою / сенсорна панель / Windows 10

Після, перейдіть в ? панель управління Windows (не плутати з параметрами!) І відкрийте розділ "Обладнання і звук / миша" .

Панель управління - миша

Якщо у вас встановлений "рідний" драйвер на тачпад - то в настройках миші повинна бути вкладка, що відповідає за його роботу (якщо її немає - див. Наступний крок статті ?).

Зазвичай, в ній є опції для його вкл. / Викл., Режим відображення значків і характер поведінки при підключенні до USB-порту миші.

Порада: спробуйте натиснути на кнопку "Включити тачпад" (якщо вона активна), і зняти галочку з викл. тачпада при підключенні миші.

Відключення тачпада при підключенні миші

*

відсутність драйвера

Тачпад може не працювати з причини відсутності драйвера в системі (зазвичай, таке буває після переустановлення ОС, операцій відновлення, оновлення драйверів і т.д.).

Незважаючи на те, що нова ОС Windows 10 (зазвичай) завжди автоматично ставить "свої" драйвера при підключенні будь-яких пристроїв до системи - вони не завжди коректно працюють, та й до того ж у них немає панелі управління в настройках миші (які я наводив трохи вище).

У будь-якому випадку, я порекомендував би ? дізнатися точну модель ноутбука, зайти на офіційний сайт його виробника - і знайти там драйвер для тачпада ( по англ. "Touchpad Driver" ). Приклад для пристрою Lenovo наведено нижче ...

? На допомогу!

Автоматичне оновлення драйверів за допомогою спец. утиліт

Офіційний сайт Lenovo - шукаємо драйвер для тачпада

До речі, переглянути наявність драйверів на ті чи інші пристрої можна в ? диспетчері пристроїв. Поруч з тими пристроями, для яких немає драйверів - горітиме жовтий воскл. знак. Скріншоти з прикладами нижче.

Миші і інші вказівні пристрої - диспетчер пристроїв

Драйвер на відеокарту встановлений (зліва), драйвера немає (праворуч)

*

Тачпад може бути відключений в BIOS / UEFI 

У деяких версіях BIOS / UEFI можуть бути спец. настройки, що дозволяють відключити тачпад (до речі, як раз-таки подібне стало зустрічатися в ноутбуках від ASUS і ACER).

? На допомогу!

Як увійти в BIOS (UEFI) на комп'ютері або ноутбуці [інструкція]

Зазвичай, подібні опції знаходяться в розділі "Advanced" (розширене).

У моєму прикладі нижче (ноутбук ASUS) необхідно було перевести пристрій Internal Pointing Device (це і є тачпад) в режим Enabled (тобто включено). Ви зберегли (клавіша F10) і перезавантаження ноутбука - тачпад почав працювати!

Internal Pointing Device - це тачпад (Enabled - значить, що включено!)

Зрозуміло , в залежності від моделі ноутбука і версії BIOS - ваше меню може дещо відрізнятися від мого прикладу. Як би там не було, перегляньте, чи немає у вас пристрої з назвою "... pointing ..." (або "... Touchpad ").

Якщо збереглася інструкція з експлуатації - можливо, в ній є розшифровка всіх параметрів вашої версії BIOS / UEFI ...

*

Відключаємо службу сенсорної клавіатури

Ця рекомендація актуальна для пристроїв з сенсорним екраном.

У ряді випадків через некоректну роботу служби сенсорної клавіатури тачпад може бути недоступним - і тому варто спробувати відключити її (це, звичайно, "милиця", але як тимчасовий захід - чому ні ?!).

Зробити це можна так:

  • натиснути Win + R ;
  • в вікно, що з'явилося "Виконати" ввести  msconfig і натиснути Enter.

msconfig

Далі перейти у вкладку "Services / Служби" , знайти "Tablet PC Input Service" , зняти з неї галочку і натиснути OK. Зрозуміло, погодитися на перезавантаження ноутбука.

Tablet PC Input Service - знімаємо галочку, зберігаємо налаштування і перезавантажуємо ПК

*

 Якщо ви вирішили питання якось інакше - чіркну в коментарях хоч пару слів (заздалегідь дякую).

На сім поки все, удачі!

?