Помилка модуля kernelbase.dll при запуску ігор і програм. Що робити?

Питання від користувача

Добрий день.

Допоможіть будь ласка з однією проблемою. При спробі запуску ігор PUBG, FIFA і деяких інших вискакує помилка "AppCrash - помилка модуля kernelbase.dll ...".

Пробував перезавантажувати і встановлювати заново гри, чистив систему від сміття, завантажував цей файл з інтернету, перевіряв антивірусом - і нічого! 

Чи можна що-небудь зробити? (Моя ОС Windows 7, 64 bit, 12 ГБ ОЗУ, HDD на 1000 ГБ (500 вільно), Nvidia 1050 Ti)

Добрий день.

Kernelbase.dll   це системний файл, який відповідає за взаємодію різних бібліотек між собою. Як правило, помилки, що посилаються на нього, вказують на те, що цілісність файлів вашої ОС була порушена (наприклад, через вірусне зараження, неправильного відключення ПК, або випадкового видалення "чогось потрібного" ...).

Відразу зазначу, що далеко не завжди вдається відновити працездатність системи без її перевстановлення. Проте, в ряді випадків (вдавшись до певних кроків) - усунути цю проблему можна! Власне, на них і зупинимося ...

Приклад помилки kernelbase.dll (AppCrash)

*

Як виправити помилки, пов'язані з модулем kernelbase.dll 

КРОК 1

І так, перше, що порекомендую - це перевірити ОС Windows на віруси (просто якщо система заражена - скільки б ми не відновлювали її, вірус буде раз за разом псувати системні файли).

Причому, проведіть доп. перевірку, навіть якщо у вас в ОС Windows вже встановлений антивірус (благо, що онлайн-версії дозволяють запускати їх паралельно ...).

? На допомогу!

1) Онлайн антивіруси: як перевірити комп'ютер на віруси в онлайн режимі ->

2) Як видалити віруси з комп'ютера, якщо антивірус їх не бачить ->

Робота сканера ESET's Free Online Scanner

КРОК 2

У Windows є спец. засіб, що дозволяє перевірити цілісність системних файлів (і в ряді випадків відновити їх).

Для запуску такої перевірки необхідно:

  1. відкрити командний рядок від імені адміністратора (для цього можна викликати диспетчер задач (Ctrl + Alt + Del) і використовувати команду CMD );

    Запускаємо командний рядок від імені адміністратора

  2. далі йде ввести команду  sfc / scannow і натиснути Enter. Після, запуститься перевірка - як правило, займає 5-10 хв. часу.

    Перевірка цілісності файлів - scannow

  3. після повторного огляду - спробуйте знову запустити проблемне додаток: вискакує помилка? ..

КРОК 3

Наступним кроком рекомендую перевірити поточні встановлені драйвера і системні бібліотеки NET Framework, DirectX, Visual C ++ і ін. Зробити це можна в авто-режимі за допомогою утиліти Driver Booster (просто після повторного огляду - відзначте галочками ті бібліотеки, які впливають на ігри, і оновіть їх ...).

? На допомогу! Автоматичне оновлення системних бібліотек і драйверів за допомогою Driver Booster ->

Оновити все - ігрові компоненти, звукові та ігрові пристрої та ін. / Driver Booster

КРОК 4

Спробувати вирішити проблему, пов'язану з kernelbase.dll можна за допомогою відновлення Windows (правда, не на всіх системах включено авто-створення контрольних точок відновлення ...). Але все ж...

Для перегляду всіх точок для відкату системи: натисніть Win + R (з'явиться вікно "Виконати") і використовуйте команду  rstrui . Див. Скріншот нижче. ?

Перегляд списку контрольних точок - команда rstrui

Після, поставте перемикач в режим "Вибрати іншу точку відновлення" і натисніть кнопку "Далі" .

Обрати іншу точку відновлення

Потім поставте галочку на пункт "Показати інші точки відновлення"  - і перед вами постане весь список.

Подивіться, чи немає серед цього списку тієї дати, на яку ваша ОС Windows працювала як годиться (коректно). Якщо є - виділіть її та погодьтеся на відкат системи (ваші документи і файли не постраждають. Але, можливо, що це торкнеться частина недавно встановлених програм, драйверів, системних файлів ...).

Список контрольних точок відновлення по датах

КРОК 5

Досить непоганим рішенням може стати оновлення ОС (благо, що для цього достатньо відкрити центр керування Windows і натиснути кнопку "Перевірити оновлення". Див. Приклад нижче).

Служба Windows Update

КРОК 6

Якщо все вищеперелічене вам не допомогло, я б порадив перевстановити ОС Windows (можна, звичайно, спробувати знайти цей файл kernelbase.dll на якихось сторонніх ресурсах - однак, є висока ймовірність схопити вірус, або остаточно "вбити" систему ...) .

? На допомогу!  Як перевстановити Windows 10 (без втрати даних) - читати ->

До речі, мені в цьому плані імпонує версія ОС Windows 10 LTSC в якій немає нічого зайвого (вона йде без Store, Edge, Cortana, OneDrive та ін.). На додаток до цього - вона рідко оновлюється і не заважає цим норм. роботі (причому, це офіційна версія ОС, доступна до завантаження з сайту Microsoft).

PS 

До речі, якщо помилка AppCrash продовжила вилітати, але "винуватцем" її став є не kernelbase.dll , а щось інше - рекомендую ознайомитися з однієї моєї минулої заміткою. ?

? На допомогу!

Помилка APPCRASH при запуску ігор і програм ->

*

Якщо вам вдалося виправити помилку - напишіть хоч пару слів в коментарях: що вам допомогло (можливо, це "врятує" кого-то ще ...).

На сім поки все. До скорого...!

?