Скільки вже служить ваш SSD диск, і скільки він ще пропрацює [Перевірка SSD]

Доброго часу доби!

З ростом популярності SSD, зростає і один міф навколо них: нібито, не дивлячись на всі їх переваги, у них досить обмежений ресурс циклів перезапису (тобто записавши і видаливши інформацію певну кількість разів - диск приходить в непридатність).

З одного боку це правда, з іншого - є одне застереження: цей ресурс у сучасних накопичувачів досить великий, і при звичайному домашньому використанні диска, щоб його виробити - має пройти років 8-10 (а може і всі 15)!

А тепер просте запитання: чи використовуєте ви зараз свій диск на 100 ÷ 200 ГБ, який у вас працював років 10-15 назад? Більшість, думаю, що ні. За такий термін диск просто застаріває (як і сам комп'ютер), і ви неодноразово міняєте його на щось інше ...

Загалом, в цій замітці покажу простий приклад оцінки, скільки вже є ваш SSD, і прогноз по тому, скільки він ще пропрацює.

І так ...

В допомогу!

Як дізнатися швидкість SSD накопичувача - //ocomp.info/skorost-ssd-diska.html

*

Як дізнатися час життя SSD (і спрогнозувати його подальшу роботу)

Як то кажуть: "попереджений - значить озброєний!" . І в цьому плані не можна не погодитися, адже дуже часто диски ні з того ні з сього (раптово) з ладу не виходять. Зазвичай, цьому передує етап перших "дзвінків": зависання, помилки, низька швидкість читання / запису, попередження від Windows або утиліт, тощо.

Якщо торкатися безпосередньо SSD - то у них крім усього іншого, є такий важливий параметр як TBW (макс. Об'єм інформації, який можна записати на диск під час всієї його "життя".) Тобто якщо ви сьогодні записали на накопичувач 100 ГБ, завтра їх видалили, а потім знову записали 100 ГБ - то сумарний обсяг записаних даних складе 200 ГБ. І якщо TBW накопичувача становить, скажімо, 100 000 ГБ - то ви можете так щодня записувати / видаляти приблизно 1000 днів! (прим .: 100 000 ГБ / 100 ГБ = 1000 разів / днів)

Перейдемо до практичного прикладу . Щоб переглянути точну назву вашого SSD, його виробника, показання SMART, сумарну записану на нього інформацію (і багато іншого) - я б порекомендував використовувати утиліту SSD-Z.

В допомогу! Офіційний сайт утиліти SSD-Z - //aezay.dk/aezay/ssdz/

Після її запуску ви побачите приблизно ту ж інформацію, як на скріншоті нижче.

SSD-Z - інформація про твердотільному накопичувачі

Зверніть увагу, що на скрині виділені кілька важливих моментів:

  1. Device Name - Kingston SHPM2280P2H / 240G (це виробник, модель диска і його обсяг (240 ГБ));
  2. POH - 54d 13h (цей час роботи накопичувача);
  3. Bytes Written - 221,5 GB (сумарний обсяг записаної інформації).

Знаючи цю інформацію, просто зайдіть на сайт виробника вашого накопичувача, і подивіться його технічні характеристики. У моєму прикладі TBW становить 415 TB (або 415 000 ГБ).

221,5 ГБ / 415 000 ГБ = 0,00053% зносу. Тобто диск при такому навантаженні може прослужити ще не менше 10-15 років! (Зрозуміло, це без урахування інших можливих чинників: фізичного впливу, високої температури, шлюбу виробника та ін.)

Технічні характеристики з офіційного сайту Kingston / Клікабельно

Деякі виробники спрощують все вищенаведене. Вони просто вказують скільки років можна використовувати диск, при щоденній записи певної інформації (скрін з тех. Характеристик накопичувача Londisk привів нижче).

Можна використовувати 8 років, під час запису 100 ГБ щодня

Є простіший варіант ...

Зовсім не обов'язково все це оцінювати і вважати "вручну". Є спеціальні утиліти, які самостійно оцінюють стан диска (зрозуміло, їх оцінка дуже приблизна. Проте, її досить, щоб зрозуміти чого чекати від накопичувача найближчим часом ...).

В цьому плані я б відзначив утиліту Hard Disk Sentinel (є ще і HDD Life, але вона давно не оновлювалася і останнім часом на неї "лаються" антивіруси).

Hard Disk Sentinel. Офіційний сайт: //www.hdsentinel.com/download.php

Після завантаження та установки утиліти Hard Disk Sentinel, вона автоматично "побачить" все накопичувачі, підключені до вашого комп'ютера. Після вибору одного з них, ви дізнаєтеся його стан. Причому, оцінка дається і по здоров'ю диска, і по його продуктивності (в ідеалі їм повинна бути поставлена ​​оцінка "добре", як на скрині нижче).

Примітка: утиліта Hard Disk Sentinel може постійно в режимі реального часу моніторити стан ваших дисків і вчасно сповістити про що насувається проблеми. Для цього просто додайте її в автозавантаження (значок буде моргати в треї, поруч з годинником).

Hard Disk Sentinel - оцінка стану диска і його терміну служби / Клікабельно

Зверніть також увагу на рядки "Час роботи" і "Приблизно залишилося" . Якщо SSD в хорошому стані - то час, що залишився роботи буде значиться "більше 1000 днів" (тобто диск пропрацює не менше 3 років!).

Короткі тези:

  1. SSD диски досить "живучі" (незважаючи на всі міфи навколо цього). Середнє число циклів перезапису, що витримуються пам'яттю SSD - складає не менше 3000-5000 (у сучасних накопичувачів). Таким чином, якщо обсяг вашого диска в 100 ГБ - то на нього (сумарно) можна записати близько 300 ТБ або 300 000 ГБ (зрозуміло, це в теорії, на практиці число менше на 10-30%. Але тим не менше, цифра вражає ...);
  2. якщо ви щодня не завантажуєте / видаляєте кілька десятків (сотню) ГБ інформації - то за ресурс пам'яті SSD можна не переживати;
  3. немає великого сенсу переносити файл підкачки, кеш браузерів (і ін. системні файли Windows) з SSD на інший накопичувач. Сучасна ОС (Windows 8/10) "знає" про існування SSD;
  4. встановивши одну з спец. утиліт, ви завжди будете знати стан SSD, і вчасно будете попереджені, як тільки з'явиться перша помилка (знак, що щось не так ...).

*

На цьому поки все ... 

Успіхів!

?