Чому телефон не бачить сім-карту, і що з цим робити ...

Вітаю всіх відвідувачів!

Взагалі, я не дуже люблю "копатися" з телефонами, але сьогодні в замітці буде порушено вельми популярний і "побитий" питання - про те, чому іноді телефон не бачить сім-карту (думаю, що з цим стикалися практично всі ...) .

Відразу хочу зауважити, що в більш, ніж половині випадків можна досить швидко відновити роботу телефону своїми силами (без походу в сервіс або до оператора зв'язку). Нам знадобитися лише невеликий шматочок гумки (шкільна стёрка), ватяні палички і трохи спирту ? ...

Важливе зауваження: якщо ваш телефон на гарантії - майте на увазі, що деякі дії нижче можуть привести до її зникнення (все, що робите на основі порад нижче - робите на свій страх і ризик!).

Тепер перейдемо до причин, і до того, що і в якій послідовності варто перевірити (і зробити). До речі, поради універсальні і підходять до телефонів різних марок: SAMSUNG, XIAOMI, DIGMA, HONOR, HUAWEI і ін.

*

Причини «невидимості» сім-карти і їх рішення

? Варіант 1: режим польоту, збій налаштувань

І так, ви помітили, що телефон виділу помилку: "Немає SIM-карти" (сюди ж відносяться і  "Немає сигналу / Чи не виявлена мережа"  або щось на зразок цього).

Для початку зверніть увагу на те, де ви знаходитесь (чи є в цьому місці сигнал, чи працюють у інших телефони?). Справа в тому, що у деяких телефонів через "кривих" китайських прошивок (і не якісного перекладу) помилка з відсутнім доступом до мережі позначається як "невидимість SIM-карти".

Ні сім-карти - смартфон Honor 9

Крім цього, перевірте чи не включена у вас "режим польоту" (ця штука відключається мобільний зв'язок, Wi-Fi, Bluetooth і т.д.). Рекомендується також перезавантажити смартфон!

Режим польоту - перезавантаження смартфона

*

? Варіант 2: слот під «сімку» вимкнений

Найчастіше дана проблема виникає, коли до смартфону підключають відразу 2 сім-карти (одна з них може бути просто викл. В настройках телефону).

В Android 9 - дана налаштуваннях знаходиться в розділі "Бездротових мереж" : зверніть увагу, щоб телефон бачив оператора, мобільний номер і слот під SIM був включений! ?

Включення слота в настройках Android 9.0

*

? Варіант 3: "закислення" контактів (освіта плівки)

Далі порадив би вимкнути телефон і акуратно витягнути сім-карту з слота телефону (важливо: постарайтеся не торкатися контактів на сім-карті пальцями).

Після, спробуйте протерти контакти за допомогою звичайного ластику - він дозволяє видалити всі "окисли" і плівку, яка могла там утворитися (особливо, якщо ви кілька років не виймали "Сімку" з слота (і тим більше, якщо телефон використовувався у вологих приміщеннях: ванна, сауна і т.д.)).

Акуратно почистіть контакти сім-карти за допомогою гумки

Потім, бажано протерти контакти ватною паличкою, змоченою в спирті.

Суху очищену сім-карту спробуйте знову підключити до телефону і протестувати її роботу ...

*

? Варіант 4: чи не прийшла в непридатність "сімка"

Якщо ваш телефон падав у воду, працює часто в запилених приміщеннях, піддавався хутро. впливів, вібрації (та ін.) - дуже рекомендую спробувати встановити сім-карту в інший апарат (і протестувати її). Можливо, що вона просто прийшла в непридатність ...

Вставка SIM-карти в телефон

Для довідки!

Сім-карта - це не просто шматочок пластику (як багато хто думає)! Вона містить в собі власний процесор, пам'ять, модуль шифрування й ін.

Це дозволяє їй, наприклад, знаходити найближчу передавальну підстанцію, зберігати частину ваших номерів, службову інформацію оператора і т.д.

Тобто випадково пошкодити її - простіше простого ...

*

? Варіант 5: люфт у скоби, притискає сім-карту

У кожного телефону свій механізм установки сім-карти. У тих апаратах, де ви можете "дістатися" до скоби кріплення (яка притискає карту зверху, см. Фото нижче ?) - зверніть увагу, не «розносився" вона, і чи немає люфту між картою і цієї скобою.

Скоба, притискає сім-карту, могла почати люфтіть

Бажано контакти, якщо вони видні (під цією скобою) протерти ватною паличкою (змоченою в спирті), а між сім-картою і цієї скобою підкласти невеликий шматочок паперу. Це дозволить щільніше притиснути сім-карту і поліпшити контакт.

*

? Варіант 6: установка "сімки" не тим боком (+ неправильна обрізка при спробі з Micro зробити Nano стандарт)

Ще одна "побита" і популярна проблема - банальна неуважність. Деякі просто не звертають увагу на контрольний "куточок" (?) і вставляють в слот сім-карту не тим боком!

Тим більше, ця проблема нерідко "спливає" при спробі самостійної обрізки карти: коли з більшого формату ( "Стандарт" або "Мікро") намагаються зробити "Нано".

Куточок, що показує як правильно встановити сім-карту

0,5 мм в сторону і все ...

Дуже часто під час обрізання ножиці "їдуть" на 0,5 в сторону і сім-карта псується.

У цьому випадку досить звернутися в будь-який салон стільникового зв'язку вашого оператора і отримати нову версію "сімки", благо, що це безкоштовно! (новий формат карт досить легко "надломити" під будь-який стандарт)

Карта від Мегафона

*

? Варіант 7: некоректні поновлення, прошивка, вірусні зараження і т.д.

Якщо ви тільки-тільки оновили телефон (або встановили новий додаток з якоюсь "дивною" рекламою) і трапилася ця "напасти" - швидше за все "поправити" телефон можна буде тільки за допомогою повного скидання системи (HARD RESET).

Після скидання - всі налаштування і предустановки будуть повернуті до заводського варіанту, але при цьому відійдуть всі дані з його пам'яті (контакти, фото і т.д.)!

Тому , спочатку рекомендую зробити бекап (резервну копію) всього того, що потрібно, а потім провести скидання . Як це все зробити - див. В моїх минулих нотатках, посилання нижче.

? На допомогу!

1) Як скинути настройки Андроїд до заводських [Hard Reset] (тобто видалити всі дані з телефону, планшета)

2) Як зробити бекап контактів і файлів (фото, відео та ін.) На Android. Резервна копія про всяк випадок ?

*

? Варіант 8: "предустановки" від оператора зв'язку

Деякі телефонні апарати продаються по спец. акціях (з певними попередньо встановленими програмами і доп. угодами!). У них нерідко може бути жорстка "прив'язка" до конкретного оператора (причому, це може відноситься не тільки до російських операторам).

Перевірте, ліцензований чи ваш апарат для роботи в країні, де ви хочете користуватися зв'язком, і що там з ум. його використання ... (в основному це відноситься до тих користувачам, хто замовляв телефони самостійно в зарубіжних інтернет-магазинах або набував апарат по акціях і знижкам в 50% і більше).

TDM15

*

Якщо ви вирішили питання якось інакше - дайте знати в коментарях (заздалегідь мерсі!).

Всього найкращого!

?