Як визначити в якому режимі працює диск (SSD, HDD): SATA I, SATA II або SATA III

Питання від користувача

Добрий день.

Вирішив оживити свій старий комп'ютер і не так давно купив собі новий SSD-диск (WD Green). На упаковці написано, що швидкість читання з нього до 550 Мб / с, але у мене по тестах всього лише 290 Мб / с. Пробував його встановити на ноутбук - на ньому тест показує 490 Мб / с.

Підозрюю, що причина через те, що ПК старий і швидше за все щось не підтримує. Може бути працює по старішої версії SATA, як це взагалі можна дізнатися?

Доброго часу доби.

Так, швидше за все так і є, якщо ви підключили диск до інтерфейсу SATA II (а його пропускна здатність якраз обмежена 300 Мб / с (прим.: У SATA III огр. В 600 Мб / с, тобто в 2 рази більше!)). Взагалі, звичайно, поруч з портами SATA на мат. платі завжди нанесено маркування, який інтерфейс підтримується (на багатьох мат. платах винесено відразу два варіанти: SATA II і SATA III). Можливо, ви просто підключили диск до не тому інтерфейсу?

Проте, про це можна дізнатися і програмним способом. Про це пару слів нижче ...

*

Визначаємо режим роботи диска: SATA II або SATA III

На мій погляд, одна з найбільш зручних утиліт для вирішення цього завдання - CrystalDiskInfo.

CrystalDiskInfo

Офіц. сайт: //crystalmark.info/en/software/crystaldiskinfo/

Короткий опис: утиліта для моніторингу за станом дисків HDD / SSD. Підтримує накопичувачі: SATA, USB, Intel RAID і NVMe. Дозволяє дізнатися стан диска, температуру, режим роботи, кеш, точну модифікацію тощо. Корисну інформацію.

Після запуску утиліти і вибору диска (якщо у вас їх декілька, см. Верхнє меню), ви побачите повну інформацію по ньому: прошивку, серійний номер, інтерфейс, і т.д.

Нас цікавить рядок "Режим передачі" (якщо у вас англ. Версія - то "Transfer Mode").

Не гарячкуй то, що можете там побачити:

  1. SATA / 600 | SATA / 600 (як на скрині нижче): зліва - це поточний режим роботи диска, праворуч - який він підтримує (прим .: SATA / 600 -> SATA III, SATA / 300 -> SATA II, SATA / 150 -> SATA I );
  2. SATA / 600 - тому що диск працює в режимі SATA III, то його макс. швидкість передачі даних - 600 Мб / с (SATA 6Gbit / s);
  3. SATA / 300 - макс. швидкість передачі даних 300 Мб / с (SATA 3Gbit / s).

Режим передачі (на скрині SATA III) / CrystalDiskInfo

Звертаю вашу увагу, що далеко не завжди у вас ці два значення будуть збігатися (тобто "SATA / 600 | SATA / 600").

Наприклад: якщо ви підключите SSD диск до старого ПК з підтримкою SATA II, то в рядку "Режим передачі" (або "Transfer Mode") ви побачите "SATA / 300 | SATA / 600" (див. Скріншот нижче) - тобто . поточний режим роботи диска SATA II (з макс. швидкістю 300 Мб / с), але диск також підтримує SATA III (якщо його підключити до іншого ПК з підтримкою цього інтерфейсу).

До речі, швидше за все утиліта покаже саме в так (SATA / 300 | SATA / 600) автору питання.

Поточний режим SATA II, підтримуваний - SATA III (як приклад)

До речі! 

На материнській плані поруч із портами SATA, звичайно, (може не стосуватися китайських маловідомих виробників) завжди нанесено маркування інтерфейсу. Наприклад, на фото нижче показана материнська плата з 4-ю портами SATA II (замаркіровані як SATA 3G (тобто швидкість 3 Gbit / s)), і 2-ма портами SATA III (замаркіровані як SATA 6G (тобто швидкість 6 Gbit / s)).

Фото мат. плати

Зверніть також увагу на кабель, яким підключаєте диск. Вкрай бажано використовувати кабель з маркуванням SATA 6 Gbit / s (від одного з відомих офіц. Виробників).

Маркування на кабелі: SATA 6 Gbit / s

На додаток!

Як перевірити швидкість диска: HDD, SSD. Помітна різниця, і чи варто переходити на твердотільний диск - //ocomp.info/kak-proverit-skorost-diska-ssd-hdd.html

*

За доповнення по темі заздалегідь дякую ...

Ну а на цьому поки все, удачі!