На холоді швидко розряджається телефон. Що робити, як збільшити його час роботи на морозі?

Питання від користувача

Добрий день.

Підкажіть будь ласка з однією проблемою (якщо можна так сказати). Мені доводиться частина робочого часу (особливо в деякі дні) проводити на вулиці (а зараз холод).

Через це телефон швидко сідає, і я не можу подзвонити. Чи можна щось зробити?

Доброго часу!

Дещо зробити можна ? (але взагалі подібна проблема характерна не тільки для телефонів, але і для ноутбуків / планшетів).

До речі, також хочу додати, що телефони можуть не тільки швидко розряджатися, а й плавитися, диміти, і навіть вибухати (останнє, звичайно, зараз вже начебто не відбувається, але перші телефони в 90-х таке влаштовували ...).

Так, що, якщо у вас є підозри, що з акумулятором щось не так (наприклад, він виглядає опуклим, телефон сильно гріється і ін.) - рекомендую звернутися в сервіс.

Тепер по суті ...

Прев'ю до замітці / мем

*

Чому телефон розряджається від морозу

Незважаючи на те, що IT-технології останніх років зробили крок далеко в перед, акумулятори все ще залишаються наріжним каменем (ні про яку революції в нововведення їх технологій - я не чув).

Так ось, на сьогоднішній день більшість смартфонів обладнані акумуляторами з літій-іонними батареями , здатними працювати при температурі +1 до + 35 ° C (хоча зустрічаються і літій-полімерні акумулятори, здатні працювати до -15 ° C, але коштують вони значно дорожче) .

На морозі подібні батареї швидко розряджаються і втрачають свою працездатність. Чому?

Постараюся пояснити на простому обивательському мовою. ?

*

Подібні батареї працюють за рахунок хімічної реакції: іони літію переміщаються від катода до анода. При зниженні температури, цей процес порушується:

  1. хім. реакції сповільнюються (це, напевно, багато і без акумуляторів знають);
  2. відбувається замерзання електроліту, він стає більш густим (різновид якоїсь кислоти);
  3. збільшується внутрішній опір.

Я б навіть порівняв цей процес не з швидкою розрядкою, а з "заморожуванням" (тобто акумулятор не може вже так довго виробляти потрібну потужність, тому що його певна частина замерзла і перестала працювати).

До речі, нерідко, багатьма відзначається, що після того, як батарея буде зігріта в теплому приміщенні, "загублена" потужність на морозі, - відновлюється! ?

Положення ще посилюється тим, що корпус (або його частина) у сучасних телефонів часто робиться з алюмінію . А цей метал теплопровідний, і на морозі дуже швидко остигає до вуличної температури (а разом з ним і всі, що знаходиться всередині корпусу телефону).

? Важливо!

Більшість сучасних телефонів призначене для роботи при температурі від +1 до + 35 ° C. (Не плутайте її з температурою зберігання / транспортування!)

Якщо у вас в пристрої використовується літій-полімерний акумулятор - то робоча температура може бути трохи ширше: від -15 до + 35 ° C.

*

Як продовжити час роботи смартфона на холоді

У цьому підрозділі статті я буду вважати, що телефон у вас вже є (і рекомендувати до покупки ін. Пристрій не буду).

Хоча, звичайно, "товстий" телефон із пластику (ПВХ) з літій-полімерним акумулятором (та ще й з чохлом) здатний пропрацювати на холоді набагато більше, ніж який-небудь тоненький алюмінієвий iPhone 6/7 ...

А вже якщо почати "копати" в сторону спец. пристроїв ...

*

1) Несіть телефон по вулиці не в сумочці (або руках), а у внутрішній кишені куртки (в кишені брюк - варіант трохи гірше, але теж краще, ніж в руках). 

Справа в тому, що тепло, що йде від тіла, буде нагрівати телефон і не давати акумулятора всередині телефону "замерзнути". Якщо ви не сильно часто будете діставати його для розмови - то запропонований спосіб повинен вирішити проблему!

2) Обмежте час розмов.

Якщо ви знаєте, що вам ще довго доведеться вести переговори на вулиці, намагайтеся "дробити" їх. Після кожних декількох хвилин розмов - кладіть телефон у внутрішню кишеню куртки і давайте йому деякий час відійти від морозу.

Примітка: в деяких випадках від великого перепаду температур, всередині пристрою може почати утворюватися конденсат (що дуже погано позначиться на начинці пристрою). 

3) Використовуйте гарнітуру.

Зараз на ринку є найрізноманітніші варіанти навушників з мікрофоном. Є дуже маленькі і зручні варіанти, які не створять вам дискомфорту під шапкою.

Таким чином можна телефон більшу частину часу зберігати в кишені (чи то пак в теплі), і вести розмову годинами ...

? На допомогу!

Купити по "викидними" цінами різні штуки для телефону (в т.ч. гарнітуру) можна в китайських онлайн магазинах

Безпровідна гарнітура

4) Купуйте чохол (краще шкіряний).

Чохол (особливо, з натуральних матеріалів) дозволяє трохи довше працювати телефону на вулиці (за рахунок нього, теплообмін пристрої з навколишнім середовищем погіршується, а значить "остигати" акумулятор буде повільніше ...).

Все-таки, та ж шкіра захищає не тільки нас від холоду ... ?

5) Якщо у вас знімний акумулятор.

Замерзлий телефон можна нагріти швидше: вийміть з нього акумулятор і покладіть його ближче до тіла (наприклад, в нагрудну кишеню сорочки). Як правило, після "відігрівання" - батарея здатна пропрацювати ще деякий час без підзарядки.

6) Не заряджайте телефон на холоді!

Взагалі, вкрай не рекомендується заряджати телефон при температурі нижче 3 ° C.

7) Чим більше розмір телефону (та й акумулятора) - тим краще!

Чим більше фізичний обсяг телефону (особливо його товщина) - тим довше він буде "промерзати", а значить довше працювати на морозі (щоб було зрозуміло, про що мова - див. Приклад нижче ?).

Порівняння різних моделей телефонів

8) Ніколи не кладіть телефон на батарею, обігрівачі та ін. Гарячі предмети!

Подібну помилку роблять багато початківці, намагаючись швидко зігріти пристрій.

До речі, від себе додам, найчастіше акумулятор поводиться "не природно" (плавиться, тече, запалюється) через неправильно експлуатації: наприклад, коли його спочатку заморозили, а потім поклали на гарячу батарею.

*

PS

До речі, на сайті www.pcworld.com є цікавий тест: привожу вам частину їхнього рейтингу, який вони опублікували (наведено 5 телефонів, які виявилися найбільш живучими на морозі: працювали навіть при -30ºC!).

Кращі морозостійкі телефони

*

Додатки по темі вітаються ...

Всім удачі!

?

Перша публікація: 25.12.2018

Коригування: 15.10.2020