Фото вийшло занадто темне (світле). Як виправити яскравість і освітлити (затемнити) фотографію

Доброго часу!

Нерідко при зйомці частина фотографій виходять занадто темними, рідше світлими (відбувається це, як правило, через неправильну роботу спалаху, вибору місця зйомки, недостатньою фокусування камери і ін.).

Зрозуміло, в більшості випадків перезняти якийсь кадр в житті просто неможливо. Але готову фотографію завжди можна прогнати за допомогою спец. редактора і виправити невдалу світлову експозицію (див. приклад на зображенні нижче).

Власне, в цій невеликій замітці я приведу декілька способів як це можна зробити легко, швидко і без будь-яких спец. знань по фотообробки (тобто замітка підійде навіть для зовсім початківців користувачів).

І так ...

Було - стало (різниця в якості фото помітна неозброєним оком!)

*

Робота з кольоровістю фотографій (найпростіші варіанти)

Варіант 1. Домашня фотостудія

Сайт розробника: //homestudio.su/

Добротний фоторедактор для початківців користувачів. Володіє досить пристойним набором інструментів, що дозволяють виправити і поліпшити знімки. Відрізняється від інших програм подібного роду своєю простотою: для роботи з ним не потрібно довго і потрібно щось вивчати (як, наприклад, з Фотошоп).

Редактор повністю російською і сумісний з усіма популярними ОС Windows XP, 7, 8, 10 (32/64 bits).

Установка програми стандартна (тому її не розглядаю). Далі вам потрібно відкрити то фото, яке ви хочете виправити (див. Приклад нижче).

Відкрити фото (Домашня фотостудія)

Після потрібно натиснути по меню "Зображення / Корекція освітлення" .

Зображення - корекція освітлення

Залежно від того, що ви хочете зробити (освітлити або затемнити) - посуньте потрібні повзунки вправо.

Наприклад, я в своєму прикладі використовував інструменти: освітлення, деталізація, насиченість і посилення контрасту. Фото одразу ж змінилося до невпізнання!

Підсилюємо контрастність і освітлюється затінені ділянки

Ну і останній штрих (коли фото вже оброблено) - просто натисніть по меню "Файл" і збережіть отриманий результат ...

Зберігаємо оброблене фото

Варіант 2. Онлайн-обробка

Ресурс 1: //www.imgonline.com.ua/lightening.php

Ресурс 2: //makeup.pho.to/ru/

Як правило, подібні сервіси можуть обробити не дуже великі фото (розміром до 5-10 МБ, що не завжди влаштує ...). Зате, відбувається це моментально і досить швидко ...

Покажу приклад обробки фото на першому ресурсі Fan Studio (посилання вище). Спочатку необхідно завантажити потрібну фото на ресурс (стрілка 1 на скрині нижче), далі відкрити розділ "Світло"  і відрегулювати яскравість, баланс світла і тіней.

Fan Studio - обробка фото в онлайн режимі

Всі зміни із зображенням подібний онлайн-редактор показує відразу ж після застосування тих чи інших ефектів (завдяки чому можна дуже швидко провести обробку фото).

Примітка: щоб завантажити оброблене фото - натисніть по значку з дискетою "Зберегти або отримати посилання" .

? На допомогу!

Фоторедактори-онлайн: кращі сервіси (в тому числі аналоги фотошоп російською) - //ocomp.info/fotoredaktor-onlayn-fotoshop.html

Варіант 3. За допомогою Photoscape

Посилання на сайт розробників програми: //www.photoscape.org/ps/main/download.php

Photoscape - це великий і повноцінний набір утиліт (я б сказав комбайн) для редагування картинок і фотографій. Користуватися ним дуже зручно, тому що всі утиліти "розбиті" по під-категорій, і кожна з них достатня проста для освоєння. Photoscape повністю російською мовою.

Розглянемо рішення нашої задачі в Photoscape.

Після установки і запуску програми, виберіть із запропонованої "рулетки" - редактор   (він у верхній частині вікна).

редактор

Після, додайте потрібну фото і натисніть по інструменту "Яскравість, колір" (в нижній частині вікна, см. Приклад на скрині).

Яскравість і колір

Далі посуньте повзунки по освітленню, поглибленню і насиченості вправо (величина зсуву регулюється для кожного фото експериментально).

Освітлення і поліпшення насичення

Власне, на цьому і все: фото перетвориться в більш насичене і яскраве прямо у вас на очах! До речі, крім ручної "настройки" параметрів кольоровості - можна скористатися готовими пресетами.

до і після обробки

? Додатково по темі!

Програми для обробки фото [фоторедактори для початківців] - //ocomp.info/dlya-szhatiya-obrabotki-fotografiy.html

*

Додатки по темі вітаються ...

Вдалої роботи!

?