Як відсканувати документ на комп'ютер з принтера (МФУ). А після, з сканів (зображень) отримати текст

Доброго часу доби!

Незважаючи на те, що в останні роки якість фото з камер (які є в кожному телефоні) сильно зросла, без сканера (МФУ) все ще не обійтися. А вже якщо торкаємося офісної роботи або навчання, то без нього і не туди, і не сюди ... ?

У цій статті приведу послідовні кроки з підключення та налаштування сканера / принтера (МФУ), отримання знімків (сканів) з нього і їх обробці. З одного боку, начебто надскладного в цьому питанні нічого немає, з іншого - істина криється в деталях, і багато, хто нечасто з цим стикається - натикаються на складності.

І так, тепер ближче до теми ...

*

? Ще по темі!

Як відсканувати документ за допомогою смартфона на Андроїд (отримання сканів в PDF форматі)

*

Сканування документів [інструкція по кроках]

КРОК 1: підключення сканера, установка драйвера

Якщо сканер (МФУ) у вас вже підключений до комп'ютера - цей крок ви можете пропустити.

Зазвичай, безпосередньо саме підключення не представляє нічого складного: досить включити сканер / принтер в мережу і з'єднати його USB-кабелем з ПК (як на схемі нижче).

Якщо світлодіоди на корпусі пристрою загорілися, можливо почувся слабкий скрегіт - значить пристрій почало працювати ...

Підключення сканера до ПК

Проблеми, найчастіше, виникають з установкою і налаштуванням драйверів ... Розгляну кілька можливих випадків.

*

1) У вас є драйвер і програми для сканування на компакт диску

Мабуть, найсприятливіший варіант. Якщо у вас є такий диск, з нього все встановлюється, і ПК / ноутбук бачить сканер - швидше за все, моя стаття вам не потрібна (по крайней мере, перші її 2 частини).

*

2) Windows автоматично змогла визначити пристрій

Якщо компакт-диска немає, але при підключенні сканера до Windows вона автоматично підібрала і встановила для нього драйвер - вже непогано! (Див. Скрін нижче ?, як виглядає вікно, коли для підключеного пристрою були поставлені "дрова")

Примітка!

До речі, сучасна Windows 10 в цьому плані досить непогана система - автоматично знаходить драйвера навіть для досить старих пристроїв. До речі, також тут порекомендую утиліти для авто-оновлення драйверів.

Пристрій CanoScan підключено і готове до використання

Проте, я вам порекомендую все одно зайти в диспетчер пристроїв і перевірити, чи немає яких-небудь жовтих оклику значків (сигналізують про проблемних драйвери / їх відсутність) навпроти сканера. Про це див. Трохи нижче.

*

3) Шукаємо і ставимо драйвер "вручну"

Найбільш несприятливий сценарій ... Отже, спочатку відкриваємо диспетчер пристроїв (для цього натисніть Win + R, і у вікно введіть команду devmgmt.msc) . Див. Приклад нижче. ?

Запуск диспетчера пристроїв - devmgmt.msc

Далі зверніть увагу на вкладки "Інші пристрої" , "Пристрої обробки зображень" . Якщо драйвер на сканер не встановлено, ви повинні побачити один пристрій з жовтим знаком оклику (як в прикладі нижче ?).

Клацніть по ньому правою кнопкою мишки і відкрийте його властивості.

властивості сканера

Потім у вкладці "Відомості" : в графі "Властивості" виберіть "ВД обладнання" і скопіюйте першу сходинку зі значень (див. Скрін нижче ?).

У цьому рядку міститься VID і PID (унікальні ідентифікатори "залізяки", у кожного обладнання вони свої, унікальні). Знаючи їх, можна вручну знайти драйвер для цього обладнання.

Пошук драйвера по VID, PID

Після чого, вставте скопійоване рядок в будь-яку з пошукових систем (Google, Yandex та ін.) І зробіть пошук. Майже напевно на перших знайдених 3-5 сайтах можна буде завантажити шуканий драйвер. Залишилося завантажити / встановити. Цей крок я опускаю ...

*

До речі, якщо маєте справу зі старим обладнанням, можливо, що авто-установника драйвера у нього не буде (тобто всі драйвера на сканер будуть просто стиснуті в архіві).

В цьому випадку вам потрібно буде розархівувати цей архів, потім знову відкрити диспетчер пристроїв, знайти сканер, і запустити оновлення драйвера (див. Приклад нижче ?).

Оновити драйвер / диспетчер пристроїв

Далі у вікні вказати, що оновлення буде вироблено в ручному режимі.

Виконати пошук на цьому ПК (клікабельно)

Вказати папку, куди ви розархівували файли, і натиснути "Далі" .

Вказуємо папку з драйверами (клікабельно)

Windows задумається на кілька секунд, і, якщо був завантажений той драйвер, що потрібен - ви побачите вікно про успішну установку.

Після цього, в диспетчері пристроїв ви повинні побачити назву свого сканера без всяких знаків оклику і червоних хрестиків (див. Скріншот нижче).

Коли драйвера встановлені - буде так ...

*

КРОК 2: вибір програми для сканування

Взагалі, в Windows за замовчуванням немає програм, які призначені для роботи зі сканером / принтером (що трохи незручно. Тільки в Windows 10 стали про це замислюватися ...). Розгляну нижче, найбільш 3 найпоширеніші варіанти вирішення.

*

Програми, що йдуть разом з драйвером від виробника

Практично кожен виробник сканерів в комплекті з драйверами випускає спец. додатки, що спрощують процес сканування.

В ідеалі, звичайно, бажано використовувати саме ці інструменти. Але вдається це не завжди, наприклад, додаток може працювати у вашому версії ОС, в ньому може не бути деяких функцій та ін.

CanoScan ToolBox / додаток від виробника

*

ABBY Fine Reader

Офіційний сайт: //www.abbyy.com/ru-ru/

Обмеження в пробної версії: 100 сторінок для розпізнавання; софт працює протягом 30 днів після установки.

Одна з кращих програм для сканування. Дозволяє не тільки отримати скан з пристрою, але і ще розпізнати на ньому текст, таблиці, а потім зберегти в потрібний формат: PDF, Word, Html і ін.

Є автоматичний і ручний режим роботи, перевірка файлу на помилки, авто-поворот сторінок, авто-розрізання широких книжкових сторінок (і т.д.).

Головне вікно Fine Reader (з'являється при першому запуску програми)

Зазначу, що в програмі дуже продуманий і зручний інтерфейс. При першому запуску, весь процес сканування і роботи з документом супроводжує зручний "майстер", які по кроках проведе вас через всі терни ...

Примітка: мабуть, єдиний недолік програми - вона не безкоштовна (причому коштує не менше MS Office).

*

Додаток Сканер (для Windows 10)

У Windows 10 є досить непогане додаток для сканування (причому, воно повністю безкоштовне). Щоб його встановити - зайдіть в параметри Windows (поєднання Win + i ), і відкрийте розділ "Пристрої" .

У списку принтерів і сканерів має відображатися ваш пристрій.

Принтери і сканери

Вибравши його, ви повинні побачити кнопку "Управління" - натисніть по ній.

управління сканером

Далі Windows запропонує отримати додаток "Сканер", просто переходимо на відповідне посилання.

Отримати додаток для сканування

Подальша установка без коментарів (див. Скрін нижче ?).

отримати сканер

*

КРОК 3: сканування документа з принтера МФУ

Одна з поширених офісних завдань - це відсканувати лист А4 (документ) в формат зображення (скажімо JPG або PDF). Кілька найбільш простих способів приведу нижче.

спосіб 1

Натиснути Win + R  - у вікні "Виконати" ввести команду control printers та натиснути Enter.

З'явиться вікно "Пристрої та принтери"  - в ньому потрібно натиснути правою кнопкою миші по своєму принтеру і в меню вибрати "Почати сканування" . ?

Примітка: зрозуміло, пристрій має бути включено! Інакше його не буде видно в цій вкладці.

Пристрої та принтери - почати сканування

*

спосіб 2

Запускаємо програму Paint (це програма для малювання, є практично в кожній версії Windows). Для цього натисніть Win + R , в вікно  "Виконати" введіть команду  mspaint і натисніть Enter.

Після клікніть по меню "Файл" і виберіть варіант отримання зображення зі сканера або камери . ?

Paint // З сканера або камери

*

спосіб 3

Звичайно, найбільше опцій і можливостей по скануванню надають спец. програми. Одна з таких - Fine Reader (благо, що демо-версія дозволяє 30 днів працювати з нею безкоштовно).

Після запуску програми, виберіть у меню варіант "Сканувати і зберегти зображення" (подібне вікно завжди з'являється при першому запуску програми).

Вікно при запуску Fine Reader (клікабельно)

Далі з'явиться вікно з настройками сканування. Тут важливо звернути на кілька параметрів:

  1. дозвіл: рекомендую сканувати з роздільною здатністю не менше 300 DPI (чим вище кількість точок - тим краще якість одержуваної картинки, правда, тим більше її розмір).
  2. режим сканування: якщо відкинути різні "похідні", то все є 3 режими - сірий, чорно-білий і кольоровий. Зазвичай, документи сканують в сірому, або кольоровому режимі;
  3. яскравість: часто потрібно "погратися" з цим параметром, перш ніж буде знайдено оптимальне значення (для кожного обладнання, і документа - воно буде своїм).

Налаштування сканування (клікабельно)

Після того, як лист буде відсканований, він з'явиться в меню сторінок, зліва.

Для його збереження, просто клацніть по ньому правою кнопкою мишки і в контекстному меню виберіть варіант  "Запам'ятати мій вибір сторінки як зображення" (зверніть увагу, що також є варіанти збереження в PDF, WORD, які також популярні в офісній роботі).

Збереження обраних сторінок в картинки JPG / PDF / WORD та ін.

*

КРОК 4: як отримати текстові дані з відсканованих зображень

Багато користувачів помилково вважають, що після сканування документа - у них відразу на виході виходить текст .

Насправді, після сканування - буде картинка (така ж, як при фотографуванні - тільки без фронтального "викривлення").

Для того, щоб картинка з буквами і цифрами стала реальним текстом, який можна додати в Word і редагувати - необхідно провести операцію розпізнавання .

В цьому плані один з кращих продуктів - це Fine Reader (який вже в 3-й раз рекомендую).

Після запуску Fine Reader в меню виберіть варіант "... В Microsoft Word".

Fine Reader - популярні завдання, винесені в стартове вікно вітання

Далі відскануйте сторінку (и) і натисніть кнопку "Розпізнати"  - запуститься автоматичне розпізнавання тексту на сторінці.

Fine Reader самостійно визначить, де блоки тексту, де картинки і таблиці. У правій частині екрана буде розпізнаний документ, в лівій - оригінал, який був відсканований.

Зазначу, що якщо у вас неправильно спрацювало авто-розпізнавання, то можна виділити блоки тексту, таблиць та ін. В ручному режимі.

Порада: не забудьте перевірити орфографію документа, тому що в процесі розпізнавання не всі символи правильно "переводяться" з картинки в текст.

Fine Reader - розпізнавання тексту і картинок в PDF файлі

В цілому, дизайн і меню Fine Reader дуже схожі на всі класичні програми Windows (як той же Word, наприклад), і тому, навіть якщо ніколи не працювали в ній - швидко звикнете ...

*

На цьому все, доповнення вітаються.

Вдалої роботи!

?

Перша публікація: 26.07.2018

Коригування: 26.10.2020