Чи можна диск M2 підключити до SATA або USB-порту (тобто працювати з M2 на старому комп'ютері, у якого немає подібного слота)

Доброго дня!

Не так давно у одного мого знайомого зламався ноутбук. І тому на ньому був збережений ряд документів, то, перш ніж нести пристрій в сервіс, він розібрав його і вийняв диск (це був SSD M2).

Зрозуміло, в його другому ноутбуці і ПК - M2 слота не виявилося, і для нього постала дилема, як все-таки "вийняти" документи з цього накопичувача. Так, власне, про це дізнався я ... ?

Примітка: до речі, всім читачам також порекомендую перед здачею ПК в ремонт вийняти диск з ПК / ноутбука (напевно у багатьох збережені на ньому паролі від інтернет-банку, соц. Мереж, e-mail і т.д., а люди в сервісах всюди різні ...).

Або, як варіант, коли прийдете в сервіс - попросіть, щоб вони при вас вийняли диск і віддали його вам.

Взагалі, звичайно, в більшості сучасних ноутбуках (і ПК) даний слот є (причому, як правило, його роблять універсальним, як для SATA, так і для PCI-E накопичувачів). У старих же комп'ютерах - його просто немає, і для виходу з вищеописаної ситуації можна вдатися до наступних варіантів ...

*

Підключаємо диск M2 до SATA або USB

Варіант 1

І так, ви вийняли SSD M2 накопичувач і тепер з ним треба щось робити ? ...

SSD M2 (Sata)

Одним з найпростіших і швидких варіантів - буде звернутися до вашого друга / знайомого, у якого є сучасний ноутбук / ПК із слотом M2. Підключивши до нього накопичувач - можна все спритно скопіювати на інший носій (наприклад, флешку) і продовжити роботу з документами ...

Установка накопичувача в інший ноутбук

В допомогу!

Як встановити SSD M2 в ноутбук - //ocomp.info/kak-ustanovit-ssd-m2-v-noutbuk.html

Варіант 2

У китайських інтернет-магазинах в останній рік почали з'являтися спец. перехідники (BOX) для підключення M2 накопичувачів до USB-порту. По виду представляють вони з себе "велику" флешку, всередині якої невелика плата з роз'ємом для підключення M2 накопичувача (див. Фото нижче).

В допомогу! Кращі китайські онлайн магазини - //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

BOX для підключення SSD M2 до USB-порту ноутбука

Важливий момент : подібні перехідники можуть бути як для SATA M2 накопичувачів, так і для PCI-E (доступні універсальні варіанти поки не зустрічав). Зрозуміло, перш ніж замовляти потрібно знати, який накопичувач ви будете підключати, або замовляти відразу 2 варіанти перехідників ...

В допомогу!

SSD M2 накопичувач - тонкощі з SATA і PCI-E (маркуванням 2242, 2260, 2280, і ключами) - //ocomp.info/ssd-m2-kak-vyibrat-nakopitel.html

Що стосується використання - то після установки M2 накопичувача всередину "цієї флешки", робота з ним стає вкрай простою справою: досить підключити до USB-порту і Windows автоматично його розпізнає ... (див. Скріни і фото нижче).

Установка накопичувача M2

Диск підключений до USB

SSD M2 підключений до USB порту

варіант 3

Перехідники зараз є не тільки для підключення до USB-портів, але і для SATA. Тобто, встановивши в такий перехідник M2 накопичувач - його можна підключити замість звичайного жорсткого диска до більшості сучасних комп'ютерів і ноутбуків.

Установка M2 накопичувача в SATA перехідник

Мабуть, єдиний момент: не на всіх ПК / ноутбуках є спец. кріплення, щоб надійно зафіксувати перехідник з накопичувачем. Втім, придумати що-небудь все-таки можна, наприклад, злегка підігнувши санчата ...

Підключення перехідника до ПК

До речі, якщо у вас є кабель SATA-> USB - то такий перехідник добре працює і від USB-порту.

Підключення до USB порту через перехідник

Пару важливих моментів:

1) Перехідники, як уже говорив вище, можуть бути для різних накопичувачів: PCI-E і SATA M2. Перш ніж купувати перехідник - потрібно знати, для якого диска він буде використовуватися.

2) Зрозуміло, підключивши диск через такий перехідник - швидкість його роботи буде обмежена швидкістю роботи самого перехідника і, скажімо, USB-порту (тобто ні про які 1500 МБ / с годі й мріяти ...).

3) Пам'ятайте, що розбирання ПК / ноутбука може стати причиною у відмові від гарантійного обслуговування!

*

Додатки вітаються ...

Успіхів!

?