HDD диск перевантажений 100% при скачуванні файлів (торрентів) в uTorrent

Питання від користувача

Добрий день.

Не так давно купив зовнішній жорсткий диск WD My Passport на 2 ТБ. При скачуванні торрентів на нього - він починає моторошно гальмувати, навантаження на нього зростає до 100% (uTorrent показав) і швидкість скидається з 5-8 МБ / с до 100 Кб / с.

Чи можна якось оптимізувати навантаження? Або тут без варіантів, спочатку качати на звичайний HDD, а потім копіювати на зовнішній диск?

Михайло, Калінінград.

Доброго часу!

Так, така проблема, найчастіше, виникає саме з зовнішніми дисками (хоча, треба визнати, що uTorrent може створити велике навантаження практично на будь-який диск (за певних умов)).

У цій статті приведу кілька рекомендацій, як можна знизити навантаження від uTorrent і виправити (або хоча б зменшити) цю проблему.

*

Як знизити навантаження на диск від uTorrent

Для початку, напевно, самий банальний рада: відкрити диспетчер задач (поєднання кнопок Ctrl + Shift + Esc) , впорядкувати програми та процеси в залежності від їх навантаження на диск. Тут важливо подивитися, чи немає інших (відмінних від uTorrent) програм, які також активно використовують диск.

Наприклад, нерідко, коли антивіруси, відеоредактори, ігри тощо. Додатки можуть не менше uTorrent навантажувати диск. В цьому випадку рекомендується спочатку закрити всі подібні програми, і оцінити знову навантаження. Можливо, проблема на цьому буде вирішена ...

Диспетчер завдань - навантаження на диск

*

«Відкриті» параметри в uTorrent

Чому "відриті"? Просто ці параметри можна змінити в настройках самої програми (але є також і ті "параметри", які змінити так просто без доп. Софта можна, але про них нижче) .

Розподіл файлів. кеш

Це перше, що порекомендував би змінити. Просто за замовчуванням, кеш встановлює сам uTorrent, а розподіл завантаження взагалі не включено ( розподіл  - це спец. Опція, завдяки якій при початку завантаження файлу - місце на диску буде заздалегідь під нього зарезервовано. Це трохи знижує загальну навантаження).

І так, заходимо в налаштування uTorrent: можна через меню (див. Скрін нижче), можна за допомогою комбінації клавіш Ctrl + P .

Відкриваємо налаштування uTorrent

Далі відкрийте вкладку "General" (в російській версії "Загальні"), і поставте галочку напроти пункту "Розподіляти все файли" (прим .: у мене напів-російська версія uTorrent і тому не дуже зручні скріни, але, думаю, що потрібну галочку знайдете ...) .

Розподіляти все файли - uTorrent / Клікабельно

Крім цього, в розділі "Advanced" ( "Розширені") відкрийте вкладку "Disk Cache" (російською "Кешування") і задайте розмір кеша в 256 МБ. Збережіть налаштування.

Використовувати обраний розмір кешу - uTorrent / Клікабельно

Максимальна кількість активних торентів

Дуже важливий параметр. Наприклад, якщо у вас викачують 5 ÷ 6 торрентів, плюс ви самі завантажуєте 3 ÷ 4 - то не дивно, що створюється високе навантаження на диск (аж до 100%).

Тому в розділі черговості ( "Queueing") поставте максимум активних торрентів (і завантажень) не більше 2-3. Див. Скрін нижче.

Налаштування черговості / Клікабельно

Обмеження швидкості завантаження

Також частково знизити навантаження на диск можна за допомогою обмеження швидкості завантаження / віддачі. Тут привести конкретні цифри більш проблематично (налаштовується індивідуально).

Наприклад, для свого зовнішнього диска Seagate Expanshion я виставив обмеження в 4000 КБ / с (тобто 4 МБ / с) для завантаження (див. Скрін нижче). В общем-то, при цій швидкості - ніяких гальм і високих навантажень не спостерігається ...

Швидкість завантаження, віддачі / Клікабельно

*

«Приховані» параметри uTorrent

В uTorrent є параметри, які серйозно впливають на навантаження диска, але їх не можна поміняти в меню програми (вот такой вот казус ...).

? Примітка! 

Йдеться про послідовність завантаження. Уявіть, ви завантажуєте один торрент-файл і це серіал, наприклад (у ньому, скажімо 30-60 серій).

За замовчуванням, торрент-програма завантажує відразу десяток серій з цього серіалу (чим створює високе навантаження на диск), а для зниження навантаження - потрібно щоб вона завантажувала серії послідовно: тобто спочатку першу серію, потім другу і т.д.

оновлення 9.02.2019

Не можу не відзначити, що дана опція реалізована в програмі qBittorrent (аналог uTorrent). Щоб активувати послідовну завантаження - досить поставити потрібну галочку перед завантаженням торрента (див. Скрін нижче).

qBittorrent - настройки при завантаженні торрента

Цю досить "тонку" настройку в uTorrent можна задати тільки за допомогою сторонніх програм. У своєму прикладі буду використовувати BEncode Editor (що і вам рекомендую).

Дії для включення послідовної завантаження файлів одного торрента:

 1. спочатку повністю закрийте uTorrent (щоб не було значка в треї );
 2. далі потрібно натиснути Win + R , і у вікні "Виконати" ввести команду  % appdata% , натиснути OK.

  appdata - відкриваємо системну папку

 3. у вас повинна відкритися системна папка  C: \ Users \ alex \ AppData \ Roaming (для Windows 8 | 10 це так, в інших ОС Windows - шлях буде дещо відмінним);
 4. У цій папці знаходите каталог "Utorrent", відкриваєте його і знаходите файл settings.dat (див. Скрін нижче). Повний шлях в моєму випадку до цього файлу - C: \ Users \ alex \ AppData \ Roaming \ uTorrent \ settings.dat

  Settings в папці uTorrent

 5. тепер потрібно відкрити цей файл settings.dat в програмі BEncode Editor;
 6. потім натиснути на "зелений плюсик" (ADD), у вікні ввести в поле "name" - bt.sequential_download, вибрати тип (Type) - "Integer", значення (Value) - задати "1" (без лапок, см. приклад нижче). Натиснути OK.

  редагуємо файл

 7. після, виберіть найпершу сходинку (де міститься ".fileguard ...") і видаліть її (це потрібно для того, щоб uTorrent НЕ перебудував цей файл заново і не стер всі наші настройки).

  Видаляємо рядок з fileguard

 8. далі покрутіть коліщатко мишки до найнижчої частини файлу: подивіться, додалася наша рядок (див. приклад нижче). Якщо так - то натисніть "File / Save" (тобто зберегти зміни у файлі).

  зберігаємо зміни

 9. власне, все! Тепер можна запустити uTorrent, і протестувати. Він повинен почати працювати трохи інакше: буде послідовно викачувати файл за файлом одного торрента (а не все відразу, вішаючи диск навантаженням до 100%!).

? Примітка!

До речі, є інші торрент-програми (аналоги uTorrent), в яких ця настройка є в меню. Наприклад, ця опція є в qBittorrent (включається в самому початку при завантаженні будь-якого торрента).

*

PS

Також порекомендую ознайомитися з ще однією моєю статтею з приводу високого навантаження на диск (правда, вона загального плану).

На цьому все.

Альтернативні рішення в коментарях - вітаються ...

Всього найкращого!

Перша публікація: 06.08.2018

Коригування: 10.02.2020