Безкоштовні онлайн-бібліотеки: кращі ТОП-10 (електронні книги завжди під-рукою & # x1f44c;)

Народні приказки!

"Золото добувають із землі, а знання з книги".

"Книга - найкращий подарунок".

Доброго часу!

Ходити нині по бібліотеках далеко не завжди можливо: їх просто немає в багатьох куточках нашої країни. Однак, інтернет дозволяє досить швидко знайти цікаву літературу по потрібній темі (головне знати, де шукати ✌) ...

У цій замітці я хотів представити кілька найбільш корисних онлайн-бібліотек, які допоможуть не тільки в приємне проведення часу, але і в навчанні, роботі і т.д. Зазначу, що сайти були відібрані і додані з моєї старої Mozill'и (сам з багатьма ресурсами познайомився тільки під час навчання і до сих пір періодично їх використовую ...).

І так ...

Примітка!

Багато книги поширюються в форматах PDF, FB2, DJVU, DOC і ін. Для їх читання, найкраще використовувати спеціалізовані "читалки": //ocomp.info/chtenie-elektronnyih-knig.html

*

Топ-10 бібліотек ⭐

❶ Флибуста  →

Скріншот з сайту Флібуста

Одна з найбільших некомерційних онлайн-бібліотек в інтернеті. На ній можна знайти тисячі найрізноманітніших авторів і творів (яких просто немає більше в мережі не на одному з сайтів!). Варто відзначити, що книги тут представлені не тільки російською, на і на українському, білоруському, і ін. Мовах.

Пошук потрібної книги можна вести як за назвою книги, так і за її автору. На сайті можна залишати коментарі, дивитися найпопулярніші видання, обмінюватися рекомендаціями. Загалом, даний книжкове братство ...

Більш детально на Вікіпедії

❷ Бібліотека Максима Мошкова →

Скріншот з сайту LIB.ru

Напевно, це одна найстаріших бібліотек в мережі (датується аж 1994 р дизайн, напевно, звідти ж ... але ви на нього не дивіться ?). На сайті зібрані тисячі різних книг різних жанрів: фантастика, фентезі, розповіді, казки і т.д.

Зверніть увагу на верхнє меню: там можна знайти останні обговорення, новинки, рейтинги тощо. (Нерідко допомагають вибрати цікаву книгу).

❸ BookZ →

BookZ - скрін з сайту

Добротна бібліотека, на якій крім текстових варіантів книг, є і аудіо-версії (не до всіх видань, звичайно, але все-таки)! Досить зручно реалізований пошук: крім назви і автора можна відразу ж подивитися обкладинку (що на попередніх сайтах було недоступно).

Загальні збори книг: 176619. Частина книг доступна тільки уривками (за повну версію - доведеться заплатити).

❹ Альдебаран →

Верхнє меню сайту Альдебаран

Цей сайт найбільше припаде до смаку тим, хто любить читати різні пригоди, фентезі, романи, фантастику, гумор та ін. Є непогана колекція аудіо-версій книг.

А ось, що стосується різних довідників і навчальної літератури - то тут її помітно менше, і в основному - платна ...

❺ ЛітРес →

Головна сторінка ЛітРес

Взагалі, цей сайт, звичайно, більше відноситься до інтернет-магазину, ніж до бібліотеки. Однак, на ньому є кілька тисяч книг абсолютно безкоштовно (в тому числі і аудіо-версії)!

До того ж, сайт можна використовувати як каталог для пошуку і складання списку книг, які хотілося б прочитати (пошук на сайті вельми непогано організований!).

❻ Літмір →

Літмір - світ літератури

Літ-Світ - це не просто бібліотека, а ціле велике співтовариство авторів і читачів (яких понад півмільйона зареєстрованих!). На сайті представлені сотні розділів, жанрів, авторів. Є вкладки з найпопулярнішими і коментованими книгами і т.д.

До речі, ряд книг хоч і надається за гроші, але мова йде про досить символічних сумах: 17, 25, 30 руб.

❼ самолов →

Самолов - скріншот з сайту

Цей сайт цікавий перш за все тим, що на ньому зібрано достатньо багато творів авторів. Завантажувати книги можна безкоштовно (надалі, якщо книга вам припала до душі - ви можете самостійно віддячити автора, внісши суму, яку вам не шкода ...).

❽ Гутенберг →

проект Гутенберг

Цей проект буде цікавий перш за все тим, хто вивчає (або добре знає) англійську мову. На сайті зібрано понад 46 тисяч електронних книг!

Відзначив би так само непогану структуру каталогу на сайті: є топ-100, буквений ідентифікатор (по авторам), виділені основні жанри.

Примітка: книги можна зберігати безпосередньо до себе на Google Drive, OneDrive і п.р хмарні диски.

❾ TerraNova →

Архів перекладів

Якщо вам подобається твори іноземних письменників - то архів (бібліотека) TerraNova може вас сильно порадувати. Тут зібрані переклади багатьох популярних творів (причому, часом присутні переклади різних версій, авторів).

Крім цього, є великий розділ, присвячений авторським текстам. Всі тексти публікуються за згодою самих авторів ...

❿ Президентська бібліотека →

Скрін з сайту президентської бібліотеки

Досить "специфічна" бібліотека, що спеціалізується в основному на історичних книгах і статтях. Багато матеріалів, викладені тут - унікальні, і не зустрічаються більше ніде.

В меню є непоганий рубрикатор, топ-100, обране тощо. До речі, крім книг, тут можна знайти ще й газети (зрозуміло, старі, які виходили 50-100-200 років тому).

*

На сім сьогодні все ...

Всього найкращого!

?