Поганий звук в Bluetooth навушниках: він переривається, є затримки, легке шипіння і т.д.

Доброго часу!

Бездротові навушники істотно потіснили "класику" з Jack-штекерами, однак, в ряді випадків якість звуку в них залишає бажати навіть не кращої, а наілучшайшего ... ?

Причому, що цікаво: зіткнутися з цим можна як на дешевих і бюджетних пристроях, так і на дорогих (найчастіше спостерігаються: "шипіння", мікро-фризи (затримки), заїкання і т.д.).

Загалом, з усім цим "добром" цілком можна спробувати впоратися - досить змінити ряд параметрів, про які піде мова нижче (в будь-якому випадку, крім 5 хв. Ви нічого не втрачаєте - можливо вам і не доведеться купувати нові навушники і витрачати на них кошти...) .

І так, тепер до справи ...

? На допомогу!

Як правильно підключити бездротові навушники (по Bluetooth) - інструкція для початківців

*

Що можна зробити, для поліпшення звуку в Bluetooth навушниках

? Перша порада досить банальний. Спробуйте перезавантажити комп'ютер (телефон) і заново підключити навушники до системи (при такій процедурі все служби та пристрої инициализируются знову, і нерідко проблема сама-собою дозволяється).

Нижче на скріншоті показані розділи налаштувань з даними опціями в Android 9.0 і Windows 10.

Android, Windows - перепідключення навушників

? Відстань між навушниками і пристроєм відтворення

Багато користувачів включають відтворення музики на телефоні і кладуть його куди-небудь в рюкзак, кишеню, а то і зовсім йдуть в іншу кімнату ? (Bluetooth, звичайно, технологія добротна - але це не Wi-Fi, і нерідко такі, здавалося б, прості "перешкоди" можуть позначитися на якості сигналу).

Рекомендація проста: спробуйте включити відтворення будь-якої музики (наприклад) перебуваючи біля телефону / ПК, так, щоб між ним і навушниками не було ніяких перешкод.

? Версія Bluetooth

Bluetooth - як відомо, це спец. протокол, який постійно допрацьовується (і у нього достатньо багато версій). Зрозуміло, навушники і ноутбук (телефон) підтримують якусь конкретну версію Bluetooth (у сучасних пристроїв вона, як правило, 4.0+).

До чого все це я ... Справа в тому, що у версії протоколу Bluetooth 4.2 була поліпшена стабільність, швидкість передачі даних і усунені "помилки" (які в деяких випадках приводили до перешкод).

Характеристики бездротових навушників

Так ось, зверніть увагу яку версію протоколу підтримують ваші навушники і адаптер. Якщо нижче, ніж Bluetooth 4.2 - є сенс відновити їх.

? На допомогу!

1) Як дізнатися версію Bluetooth. Які Bluetooth адаптери і навушники краще, в чому відмінність різних версій - див. Інструкцію

2) Де купити Bluetooth адаптер і навушники за викидними цінами - см. Перелік онлайн-магазинів

? Перевірте MP3-треки

Чистота звуку серйозно залежить від якості відтворюваних вами файлів (найчастіше це MP3). Оцінити якість композиції в MP3 - можна по бітрейту (зазвичай, чим він вищий - тим краще і чистіше звук).

В цьому плані порекомендую не завантажувати композиції бітрейтом нижче 240 Кбіт / с (ще краще перейти на FLAC (спец. Образи з меншим ступенем стиснення звуку)). Спробуйте відтворити подібні композиції - чи покращиться звук? ..

Властивості MP3 файлу

? Для ПК / ноутбуків на Windows: п роверьте налаштування звуку в панелі управління

Не завжди Windows автоматично може правильно визначати "куди" подавати звук (і іноді через це звук може або зовсім пропадати, або почати резонувати і поява. Перешкоди).

Для початку рекомендую відкрити ? панель управління Windows і перейти у вкладку "Обладнання і звук / Звук" . Зверніть увагу, щоб "зелені галочки" стояли тільки на ваших підключених навушниках (зазвичай, присутні два пристрої: "головний телефон" (це мікрофон) і "навушники").

Якщо у вас не так , як на скрині нижче ? - клікніть правою кнопкою миші по підключеного пристрою і в меню виберіть опцію "Використовувати за замовчуванням" .

Підключення навушники з зеленими галочками

Після, раджу відкрити властивості навушників.

властивості навушників

Потім перейти під вкладки "Просторовий звук" і "Покращення" ( "Enchancements") і відключити всі доп. ефекти (зняти галочки з усіх пунктів, як на скрині нижче ?).

Відключаємо просторовий звук і різні ефекти

Якщо ви не користуєтеся мікрофоном  - не зайвим буде відключити бездротову телефонний зв'язок (це допоможе виключити перешкоди, пов'язані з накладенням звуку з динаміків навушників на мікрофон (то ж відлуння або свист)).

Щоб це зробити - потрібно натиснути Win + R , в вікно "Виконати" ввести команду  control printers та натиснути OK. Повинно відкритися вікно з пристроями і принтерами - в ньому відкрийте властивості своїх навушників (див. Приклад нижче ?).

Властивості - пристрої та принтери

У вкладці "Служби" зніміть заповітну галочку і збережіть налаштування. ?

Бездротова телефонний зв'язок

Також не можу не відзначити, що в Windows 10 є хороший майстер усунення неполадок (тобто ОС самостійно перевірить всі служби і параметри, що впливають на якість звуку). Для його запуску - в цьому ж вікні ( "Пристрої та принтери") правою кнопкою миші по навушників і виберіть опцію "Пошук та усунення несправностей" .

Майстер усунення неполадок

? Пару доп. порад для додаткової діагностики

  • підключіть до ПК / ноутбуку / телефону провідні колонки або навушники: немає в них сторонніх шумів, чи все в порядку? ..
  • оновіть драйвер на аудіо-карту (також в допомогу: що робити, якщо немає значка Realtek HD);
  • відключіть від ПК / ноутбука / смартфона інші Bluetooth-пристрої, залиште тільки навушники;
  • якщо ви тестируете навушники поблизу СВЧ-печі, Wi-Fi роутера, і ін. пристроїв - спробуйте відійти від них на певну відстань (прим .: якщо пристрої близько одне до одного - вони можуть створювати перешкоди);
  • якщо ви слухаєте інтернет-трансляцію - спробуйте використовувати локальні MP3 файли (тобто відтворювати треки з накопичувача телефону / ПК);
  • переконайтеся, що між навушниками і пристроєм, до якого ви їх підключили - немає перешкод: стіна, дзеркало, і т.д .;
  • порекомендував би також спробувати змінити Bluetooth-адаптер, щоб вони зараз не так дорого коштують (особливо це стосується ПК з вбудованими в мат. плату адаптерами).

До речі , у мене на блозі була вже якось замітка про усунення різних шумів в навушниках і колонках (там, звичайно, мова йшла про дротових пристроях). Про всяк випадок наводжу посилання на неї нижче ? - раптом після діагностики виявиться, що у вас поганий звук не тільки в Bluetooth-гарнітурі, але і в звичайних дротових навушниках ...

? На допомогу!

Шипіння, шум, тріск і інший сторонній звук в колонках і навушниках - як знайти і усунути причину

*

Коментарі та доповнення по темі - вельми до речі!

Вдалою настройки!

?