Аналоги Google Play Market або чим можна користуватися, якщо Плей Маркет не працює

Доброго дня всім!

Добре це чи погано, але в деяких випадках доводиться шукати заміну Google Play Market.

Наприклад, в ньому можуть бути не всі додатки або він просто може не працювати, бути недоступним (що, до речі, буває і не так уже й рідко).

Власне, сам я задумався про аналоги саме якраз через непрацездатність маркету на смартфоні (під час блокування телеграма в Росії). Виявляється, є досить багато цікавих альтернатив, на яких представлені тисячі додатків! .. ?

Думаю, хоча б кілька сервісів варто занести в закладки, щоб на випадок проблем з магазинів - можна було б завантажити якісь найнеобхідніші програми. Все-таки, набагато безпечніше завантажувати додатки з великих офіційних сервісів, ніж з малознайомих сайтів ...

Вступ на цьому можна завершувати, перейду до справи ... ?

*

? Доповнення!

Можливо, вам стане в нагоді стаття з причинами через які може не працювати Google Play Market

*

Аналоги Google Play Market

Galaxy Store (для власників Samsung)

Сайт розробників: //www.samsung.com/

Galaxy Store - кілька скріншотів

Якщо у вас телефон марки Samsung (а їх не мало в Росії) - зверніть увагу на встановлений додаток Galaxy Store. Це досить не погана заміна Google Play (так, в ньому менше додатків, зате є все найпопулярніше: теми, ігри, соц. Мережі, та ін.).

Крім цього, Galaxy Store менше навантажує систему (постійними оновленнями), що позитивно позначається на заряді батареї (і навантаженні на ЦП).

До речі, якщо у вас є акаунт Samsung - то в разі втрати телефону ви зможете скористатися функцією його пошуку (приблизно, ? як я описував тут).

Примітка: до речі, на початку 2020р. виходили новини про можливий випуск своїх магазинів у Lenovo, Huawei, і ін. виробників.

*

Amazon AppStore

Сайт: //www.amazon.com/

Amazon AppStore - скрін головного вікна

Дуже цікавий аналог. Взагалі, компанія Amazon.com (один з найбільших універмагів в США) зробила сервіс для роздачі своїх додатків, але з часом - його популярність істотно зросла. На сьогоднішній день тут зібрано більше 300 000 додатків.

Політика компанії вельми "м'яка", і дозволяється всім розробникам опубліковувати свої додатки (зрозуміло, після їх перевірки).

Цікава штука: кожен день одне і додатків в цьому магазині лунає безкоштовно, будь-кому. Варто відзначити, що лунати можуть навіть вельми дорогі додатки.

Недолік: "проблема" з російською мовою (багато додатків тут його просто не підтримують).

*

APKPure

Сайт: //apkpure.com/ru/

APKPure - головна сторінка сайту

Цей магазин відрізняється від Play Market тим, що тут ви можете завантажити додаток в APK-файлі. Що в свою чергу, дозволяє легко і швидко передавати інсталяційний файл іншим користувачам (наприклад, тим, у кого немає доступу до цього магазину).

Сервіс пропонує багато найпопулярніші гри і програми. Один з девізів сервісу: немає перешкод ПО, немає перешкод для роздачі APK файлів.

В цілому, дуже цікава альтернатива. До того ж, тут все російською мовою, що також дуже підкуповує. Рекомендую!

*

F-Droid

Сайт: //f-droid.org/en/packages/

F-Droid - головна сторінка сервісу

F-Droid містить тільки безкоштовне ПО (до речі, кожен додаток тут ліцензовано згідно з пакетом Apache або GNU, що також підвищує довіру до сервісу). Підтримується і існує F-Droid тільки на ентузіазмі розробників і пожертвування користувачів.

Відзначив би ще, що сервіс дуже просто і місцями навіть "старомодно" виглядає. Але це якщо подивитися з одного боку, а з іншого - виконаний в стилі мінімалізму, де немає нічого зайвого (а зараз це в тренді!).

До того ж містить в собі непогану колекцію безкоштовних ігр та програм (ліцензованих!). Тому, F-Droid заслуговує дуже гарної оцінки (на мій погляд), і я його сміливо рекомендую до ознайомлення!

Недоліки: F-Droid не перекладений на російську мову.

*

SlideME

Сайт: //slideme.org/applications

SlideME - головна сторінка сайту

Цей магазин додатків, до речі кажучи, старше ніж Google Play. До того ж, тут одні з найсуворіших правил відбору: 2 з 3 додатків сервісом відхиляється (щоб «пробитися» сюди розробникам додатків доводиться потрудитися в прямому сенсі слова!).

Зазначу, що в SlideME ви не зустрінете програм з великою кількістю реклами, з невиправданим спектром повноважень, з різною підозрілою активністю. Взагалі, якщо ви турбуєтеся про безпеку свого апарату - то цей сервіс для вас.

З недоліків: тут відсутня російську мову (проте, серед списку додатків доступні і ті, де російська є).

*

Aptoide

Сайт розробників: //ru.aptoide.com/

Aptoide - скріншот головної сторінки

Великий альтернативний магазин додатків Android. Сервіс налічує вже 300 мільйонів користувачів по всьому Світу!

Aptoide надає можливість пошуку ігр та додатків без будь-яких обмежень (наприклад, перебуваючи в Росії - ви можете завантажити додаток, локалізоване для роботи в Англії ...).

Зазначу, що Aptoide ретельно перевіряє додатки в своєму магазині на наявність шкідливого коду. Завантажуються додатки у вигляді APK-файлів!

До речі, на поточний момент сервіс налічує близько 1 млн. Додатків! Є де розгулятися ... ?

*

ApkMirror

Сайт: //www.apkmirror.com/

ApkMirror - головна сторінка сервісу

ApkMirror - непоганий магазин, в якому можна знайти багато застарілі додатки (в ін. Магазинах, як правило, дається можливість завантажити тільки одну версію, найновішу - тут же десятки версій на вибір ...).

Зазначу, що додатки з сайту завантажуються у вигляді APK-файлів. Незважаючи на те, що всі програми на сайті проходять антивірусну перевірку - не забувайте перевіряти їх і самостійно.

Примітка: сервіс доступний тільки через звичайний браузер (спец. Додатки під Android немає). У цьому, до речі, є невелика незручність: якщо вам потрібно оновити який-небудь додаток - доведеться це робити вручну ...

*

Mobile9

Сайт: //www.mobile9.com/

Mobile9 - головна сторінка

Цей сервіс відрізняється від інших тим, що тут зібрані не тільки десятки тисяч додатків, але і мелодії, теми, шпалери та ін. Файли для вашого телефону. Ви зможете змінити свій пристрій до невпізнання!

До речі, тут дуже велика ком'юніті: кілька мільйонів чоловік. Між собою зареєстровані користувачі можуть обмінюватися повідомленнями, коментувати додатки, оцінювати їх і ін. В своєму роді міні-соц. мережа.

Зазначу, що всі викладаються додатки - безкоштовні (по крайней мере, для початкового знайомства). Сервіс можна рекомендувати всім, хто цікавиться розважальним контентом.

Примітка: Mobile9 підтримує російську мову.

*

Mi Store (для власників Xiaomi)

Сайт: //mobile.mi.com/ru/

Mi Store - скріншот роботи програми

В сучасних смартфонах від Xiaomi з'явився свій власний магазин додатків - Mi Store (свого роду аналог Play Market)!

За допомогою Mi Store ви зможете завантажувати сотні різних ігор і додатків. Зазначу, що магазин зручно сортує все "це добро" в залежності від їх популярності, рейтингу (оцінок користувачів) і дати виходу.

Що засмучує: дуже багато додатків для китайської аудиторії (російський переклад є далеко не у всього ПО). Втім, коли не працює Play Market - Mi Store точно дозволить знайти і завантажити все найнеобхідніше і популярне (а значить свою функцію виконає ✌).

*

Яндекс Store

Сайт:  //store.yandex.ru/

Важливо: з 1 вересня 2020р. Яндекс оголосив про закриття магазину (раніше завантажені вами додатки продовжать роботу). Будемо сподіватися, що після якогось "ребрендингу" сервіс прокинуться в новому вигляді ...

Яндекс Store - головна сторінка сервісу

Хороша альтернатива для Google Play Market. Сервіс повністю російською мовою, містить більше 100 000 додатків для Андроїд. Переважно, представлені ігри та програми від російських розробників.

Для покупки ПО можна використовувати:

  • баланс мобільного телефону;
  • Яндекс гроші;
  • банківські карти;
  • бонуси (Яндекс Store з кожної покупки нараховує вам 10%).

Також відзначив би, що сервіс дуже серйозно ставиться до безпеки. Всі додатки проходять ретельну перевірку. В цілому сервіс заслуговує досить високої оцінки, рекомендую!

*

1MOBILE

Сайт:  //www.1mobile.com/

Примітка (від 15.11.18): активне посилання прибрав, тому що останні кілька днів сайт не працює ...

1 MOBILE - один з кращих маркетів з безкоштовними додатками

Цей маркет відрізняється насамперед тим, що приймаються сюди тільки безкоштовні програми (тобто можете завантажувати будь-які додатки звідси безкоштовно і офіційно). До речі, додатки завантажуються у вигляді звичайних APK файлів (що теж в деяких випадках дуже зручно!).

Також відзначив би, що сервіс більше себе позиціонує як розважальний (тому на ньому зібрано велику кількість ігор, цікавих і забавних додатків, приколів).

До речі, тут існує модуль рекомендацій, який грунтується на ваших інтересах і радить вам схожі додатки, які повинні вас зацікавити.

Кількість додатків тут вже переступило за 1000 000 штук! Так що вам завжди буде чим зайнятися!

*

Якщо ви знаєте ще якісь цікаві магазини додатків - то доповнення будуть вельми до речі!

Вдалої роботи!

?

Перша публікація: 28.09.2018

Коригування: 2.09.2020